Anna27 Anna27 komentáře u knih

Dokud jsou slzy Dokud jsou slzy Hannelore Grünberg-Klein

Bylo pro mě lehce složité vyznat se v textu. Spousta jmen, názvů a německých slov v jednom odstavci. I tak stojí za přečtení.

28.02.2019 3 z 5

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

Z Shakespearových děl mi tahle přišla nejhorší. Děj do půlky ještě dobré, ale potom překombinovaná matlanina.

17.02.2019 2 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Nemyslím si, že bysme tuto knihu měli hodnotit kriticky jako dílo poezie a vrcholné literatury. Kniha má pobavit a podpořit lidi v tom, že nejsou samy se zkušeností s trapnými rozchodovými výmluvami. Já od této knihy nečekám, že mě vystřelí z kalhotek, ale že si ji s úsměvem na tváři přečtu a u něčeho se pozastavím, u něčeho zasměju. Není to celovečerák, ale to od ní ani člověk nemůže čekat. Místo v mé knihovně mají oba díly a pokud vyjde další, zas koupím. V této mě potěšily i fotky, zajímavé zpracování.

14.02.2019 4 z 5

Totální nasazení Totální nasazení Petra Soukupová

Výborně zpracované příběhy. Další komiks do sbírky s tématem 2. sv. v. Krásná kniha s citem vyjádřit osudy tehdejší doby.

14.02.2019 5 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Čekala jsem od příběhu trochu více. Čtivé,i když často se opakující životní situace už mi přišly předvídatelné.

10.02.2019 2 z 5

Žena v barvě vlčího máku Žena v barvě vlčího máku Noëlle Châtelet

Náhled do života Marty, které je 70 let a poprvé zakusí, co je to láska. Pohodové čtení.

11.01.2019 4 z 5

Kniha na zamyšlení. ????

10.01.2019

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Kniha mě bavila, přečtena za večer, udržovala mě v napětí a konec jsem nečekala takový, jaký byl. :)

05.11.2018 4 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Korejský chlapec se zamiluje do Afroameričanky, jenž je nucena řešit otázku ohledně deportace z USA zpět na Jamajku. Řeší se jak rodinné vztahy, tak kultura obou národností. Zamilovaný příběh o mladinké lásce. Člověk, ač už není teenager se do knihy ponoří a přeje si pro dvojici šťastný konec. Co jsem tak zjistila na instagramu spisovatelky, měl by se podle knihy točit i film. :-) Pokud jste snílek nebo jen chcete odlehčit od vážnějších knih, tak vřele doporučuji. :-)

27.09.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Přečteno jedním dechem. Opravdu výborná knížka a řadím ji na první místo, pak Bábovky a pak teprve Dobře mi tak.

02.09.2018 3 z 5

Deník partyzána Deník partyzána Karel Zámečníček

Výborně zpracované paměti jednoho ze členů partyzánského oddílu Olga. Jeho nejlepším přítelem, jež padl v rukou samotných velitelů oddílu byl předek mého kamaráda. O to víc mě kniha vtáhla do děje. Popsán je jeho útěk z rukou Němců, tak následné skrývání před nimi. Díky výtahu z jeho deníku je popsána i situace v samotném oddíle, smýšlení velitelů, akce, tehdejší rodinné vztahy, přátelství i dění na vesnici. Doporučuji přečíst, pokud se o tohle téma zajímáte. Kniha se čte jedním dechem. :)

27.08.2018 5 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Kniha se mi moc líbila. Příběh, zápletka, závěr. Přečetla jsem během odpoledne. Pro fanoušky tajemna, doporučuji! :)

23.08.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Elizabeth Maxwell (p)

Pohodové letní čtení. Mam rada nadprirozeno. I kdyz v tomhle pribehu clovek carodejnici necekal, bylo fajn, ze to nebyla jen dalsi romanticka slatanina o dvou lidech a preslazenych slovech. Behem dne jsem ji precetla. Konec a "stastne az naveky" bylo vyborne pojato. Pokud ctete náročnější knihy, tohle je idealni cteni na odreagovani.

13.08.2018 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Do posledni chvile nevite, kdo je vrah. Napinave, skvele napsane. Jedna z mych oblibenych knih.

05.08.2018 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Námět, styl psaní, zápletka, vše skvělé. Přesto mi přišlo,že autor až zbytečně natahuje rozuzlení. Stručně - znovu bych si tuhle knihu neprecetla.

05.08.2018 3 z 5

Cikáda Cikáda Shaun Tan

I v tak málo textu může být řečeno tolik. Šťastný konec mě potěšil, cik cik cik. :)

13.01.2024 5 z 5

Einstein - Můj život v komiksu Einstein - Můj život v komiksu Corinne Maier

Při čtení komiksu jsem seděla u PC a po každé nové informaci (mnohdy dost kontroverzní) jsem si to vyhledávala. Plno nových věcí jsem se dozvěděla, fakt hodně zajímavý život pan Einstein vedl a kniha byla jak poučná, tak mnohdy vtipná. Jako dospělou mě to velice bavilo, pro děti to bude ještě zábavnější. Určitě doporučuju.

06.01.2024 5 z 5

Noah Noah Takis Würger

Líbilo se mi vynechání statistických údajů, datumů apod., jak často v příbězích o přeživších Holocaustu bývá, bylo to opravdu čistě o Noahovi. Dozvěděla jsem se něco nového o příběhu lodi Exodus, bylo to poutavé a během večera přečteno jedním dechem. Taková jednohubka plná silných vzpomínek. Vždy mě na těchto příbězích mrzí to, že mnozí z těch, co přežili peklo koncentračních táborů a pochody smrti, pak zemřeli po válce při snaze o lepší život, mnohdy úplně zbytečně. Kniha mnohem lepší než dřívější autorova Stella a tuhle určitě doporučuju.

06.01.2024 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Opět čtivé, ale tento díl mi přišel maličko slabší a překombinovaný a nějak mi chybí vysvětlení, kdo teda zabil Dereka Nobleho? Víte to někdo?

01.09.2022 4 z 5

Stella Stella Takis Würger

Absolutně ve všem se ztotožňuji s komentářem "LiKa00". A co se týče audioknihy, tak souhlasím se "Spimcibdim". Pan Brousek příjemný hlas, ale přesně, jak už bylo řečeno, že v jeho podání zněla Stella už předem jako lehkovážná a hloupá. Čekala jsem něco víc, kniha neurazí ani nenadchne.

30.10.2021 2 z 5