anna246 anna246 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Do knihy jsem šla bez toho, aniž bych cokoli věděla o příběhu. A za pár dní jsem ji měla zhltanou, okamžitě pohlcena příběhem, a tou neskutečnou tíhou, co kniha s sebou přináší.
Všechno jsem to prožila až moc, a chvíli mi trvalo, než jsem tento příběh vstřebala. Zlomila mi srdce, opravdu.. Okamžitě se vyšoupla k mým oblíbencům, a i přes bolest, kterou jsem při čtení cítila, se k ní vrátím. Doporučuji.

16.02.2018 5 z 5

Na světě jsou miliony lepších fanfikcí, než je tohle, které by si zasloužily mít taktéž svoji knihu, když už ji má tenhle příběh.
Nedělal mi problém příběh v podobě scénáře, ale postavy, které Rowlingová tak pracně vypracovala se najednou jakoby ztratily, a byly naprosto někým jiným. Za mě ne, opravdu ne..

20.02.2018 1 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

MILUJU KAZE BREKKERA A VŮBEC MI NEVADÍ ŽE TO BUDE JEDINÉ CO DO KOMENTÁŘE NAPÍŠU.

07.11.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Pro mě je Harry Potter nejkrásnější knižní série (ba i ta filmová), kterou jsem kdy četla, a v rukou držela, a myslím, že je také jediná, která mě bude do konce života takhle doprovázet po mém boku.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Moje nejmilejší kniha, kterou do ruk beru až příliš často. Krásné charaktery postav, krásný popis barev a oblohy, a vlastně krásné zachycení všednosti, i nevšednosti..

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Ano, ano ano!!!
S touto knihou jsem dlouho otálela (a vlastně i s filmem), a nebyla jsem jejím fanouškem..
Potom jsem se k tomu (konečně) dokopala, protože jsem chtěla vědět, co se mezi stránkami skrývá za příběh, a zamilovala jsem si ho.. Okamžitě, bez přemýšlení jsem si příběh zamilovala. Pro mě je to kniha, nad kterou jsem dlouho přemýšlela, a dělala jsem občas až nesmyslné úvahy, ale takové pocity po přečtení knihy já miluju!
Charaktery jsou za mě naprosto nejsilnější stránkou, a já jsem je všechny milovala, a nenáviděla zároveň.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Vůbec mě nenadchla.. Má krásnou obálku, ale obsah je pro mě obrovským zklamáním :(
Poezií bych to už vůbec nenazvala..

20.02.2018 1 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knihu jsem přečetla po tom, co jsem viděla film, ale i tak to pro mě bylo jedno z nejlepších čtení v životě (pro dvanáctiletou mě)
A do dneška si stojím za tím, že to je nejlepší young adult fantasy kniha.

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Ono je to vlastně takové pohodové čtení, které v člověku probudí hrozně moc emocí, a to mám ráda. Vždycky ji beru do ruky, když mi není do skoku, a je přečtená raz dva. Jedna z mých oblíbenkyň!

Divergence Divergence Veronica Roth

První díl této série jsem četla několikrát, a pokaždé jsem ho přečetla tak rychle, že jsem na konci byla vždycky smutná, že už je konec. Protože je to vlastně jediná kniha, co se mi od autorky líbila..

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Za mě rozhodně nejlepší díl celé trilogie. Napínavý, akční (stejně jako první a třetí), ale bylo tam něco, co příběhu dávalo něco víc. Jednoduše nejlepší díl, a já jsem si ho nejvíc užila.

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Takhle jsem si hlavního hrdinu dlouho, dlouho nezamilovala..
Miluju ho především kvůli té lásce k Harrymu Potterovi..
Ale ne, opravdu.. Simon je dokonalý charakter, a Simonovská logika mi byla během čtení příjemná, a ostatní charaktery? Ano, prosím..

16.02.2018 4 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Dějem jsem byla nadšená ale i ne.
Byla jsem nadšená hlavně kvůli těm úvahám, které jsou za mě nádherné. Je to ten typ knihy, který si do ruky vezmu po druhé jen proto, abych si tyto úvahy přečetla znovu.
Ale zklamaná jsem trošku jen kvůli příběhové stránce, ale opravdu jen trošku!

16.02.2018 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Myslím si, že k téhle knize se časem každý jednou dostane.
Je skvěle napsaná, a celý příběh jsem si prostě musela vyhledávat obrázky Christiany.. Nějak mi to třískalo do hlavy tu skutečnost, a čím víc jsem se blížila ke konci, tím hůř mi bylo..

Memento Memento Radek John

Tíživá skutečnost drogového prostředí, a pro mě čtení, které člověka psychicky vyčerpá. Hlavně proto, že se to dělo, děje, a dít bude.

Buch! Buch! Terry Pratchett

Knihu jsem četla v práci a několikrát u ní usnula. Miluju Terryho a jeho knihy, ale tahle mi přišla jako jedna z těch slabších. (ale i přes to jsem si ji užila, ne že ne)
Hlavního hrdinu jsem si okamžitě zamilovala, a tak se mi díky němu četlo o něco lépe.

07.11.2019 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Při čtení jsem si říkala, jestli jsem náhodou z Young adult knih už nevyrostla.. Ale ne, nevyrostla.. Byla jsem prostě a jednoduše zklamaná, a to se moc často nestává..
Za mě má tato kniha téma, které je velmi citlivé, a spisovatel ho dle mého nepojal nejlíp, a bohužel se mi nelíbily ani dopisy z budoucnosti, které jsem četla opravdu s nechutí.
Leonard mi byl od začátku nesympatický, a chtěla jsem mu dát několikrát ránu do obličeje..
Ale pár posledních kapitol si to u mě kniha vylepšila.. Aspoň o tu jednu hvězdičku..

16.02.2018 2 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Skvělý záporák, a skvělí hlavní hrdinové! Hirka není žádná hrdinka, která je ve všem dokonalá (což je jenom dobře, protože jí je jen 15) a na konci knihy jsem si vlastně uvědomila, jak jiná je od té Hirky co byla na začátku.
Dlouho mi trvalo, než jsem pochopila co se vůbec děje, protože jste do příběhu doslova hozeni a bez vysvětlení si spoustu věcí musíte domyslet sami. Ale po tom co jsem se zorientovala v příběhu jsem celou knihu přečetla tak rychle, že ani nevím jak se mi to podařilo :D

27.03.2018 4 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

O hodně slabší druhý díl. Příjde mi, že se děj nikam neposunul, a charaktery hlavních hrdinů, které jsem měla tolik ráda se mi ztrácely, a vzdalovali..
Ač to bylo o mnoho akčnější než první díl, připadalo mi, jako by hrdinové stáli pořád na místě.

16.02.2018 2 z 5