Ann1307 Ann1307 komentáře u knih

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Tahle kniha mi zlomila srdce. Bylo to neuvěřitelně silné čtení. Ale opravdu nebylo ani malinko veselé.

Markovi zemře otec. Po jeho smrti Marek získá jisté informace, které v něm vzbudí podezření, že není všechno v jeho životě takové, jaké se zdálo.

Jediný, kdo by mohl vědět víc je jeho sestra Šárka, kterou už roky neviděl a jakoby se po ní slehla zem.
A tak Marek začne pátrat.

Šárka Markovi nechává sérii vodítek, díky kterým se Marek dobere pravdy, která mu změní život.

My spolu s Markem, Šárkou, jejich kamarádkou Lenkou a jejich otcem Janem postupně odkrýváme minulost, která měla zůstat navždy pohřbená a zároveň musela být odhalena.

Příběh plný nespravedlnosti, lží, přetvářky a bolesti Lukáš Boček napsal naprosto bravurně.
Do sychravého počasí je jako dělaný.

Jen si teď budu muset přečíst asi nějakou romanťárnu, abych rozehnala tu temnotu.

Musím vyzdvihnout i dokonalé grafické zpracování knihy. Obálka, černé stránky a ilustrace od Evy Bartošové doplňují příběh naprosto dokonale.

Četli jste Zahradu? Co na ni říkáte? Čtete rádi temnější příběhy? Jaký vás kdy zasáhl nejvíce?

Já nemůžu jinak než dát 5⭐️/5⭐️
Na tuhle knihu jen tak nezapomenu.

16.10.2022 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Pokračuji v krasojízdě s touto autorkou. Tentokrát jsem se dostala do prostředí vesnice v podbrdské nížině a k příběhu několika generací žen (i jejich mužů), které sužovaly všemožné režimy.

S Emilkou a její maminkou prožíváme druhou světovou válku s Janou potom okupaci a komunistický režim a nakonec s Johankou všechny následky a břemena, která si její rodina s sebou donesla a přenesla na ni až do (téměř) současnosti. Tyto ženy to neměly vůbec jednoduché. Nejenže prožívaly život v opravdu někdy až otřesných podmínkách, ale zároveň jim životy bohužel neusnadňovali ani jejich partneři.

Tato kniha rozhodně nebyla lehké čtení, ale dala mi možnost nahlédnout do způsobu života, který si neumím představit a možnost uvědomit si, že i naši předkové takto podobně museli žít. A to mi opět ukázalo, jak dobře se vlastně máme. ️

Jana Poncarová umí životní osudy dokonale vystihnout, i když nepopisuje detailně všechny části života těchto čtyř generací, tak na ty podstatné se zaměřila.

Knihu vám moc doporučuji a hodnotím 4,5⭐️/5⭐️

Cyklistka se mi asi líbila o ždibec více.
Tvorbu autorky si ale rozhodně nenechte ujít!

30.09.2022 5 z 5

Příběh baronky Blanky Battaglia jsem zhltla na posezení a zamilovala jsem si tvorbu Jany Poncarové. Těším se na další její knihy, které mě doma čekají a přijdou na řadu vzápětí.

Blanka se měla stát vzornou ženou v domácnosti. Její nezkrotná a dobrodružná povaha ale nakonec zvítězila nad veškerou snahou jejího blízkého okolí a z Blanky se tak stává žena naplno si užívající život. Žena jezdící na kole jako ďábel, i když ženy v její době na kolo jen tak nesedly. Žena, která na tom kole zcestuje kus světa jen s pár drobnostmi v brašně. Žena, která se hluboce zamiluje a pak není schopná si do srdce pustit nikoho dalšího. Žena, která přežije komunismus a nápor na její rodinu a na vše co doposud znala.

Dojemný, nadějeplný a zároveň smutný příběh poslední baronky byl úžasný.
Někde jsem četla, že knihy Jany Poncarové jsou jako by vám ty příběhy vyprávěla babička. A přesně takový pocit jsem měla při čtení i já. Příběh totiž zahrnoval mnoho detailů, které může vyprávět a vzpomenout jen člověk, který ten příběh skutečně prožil.

Proto smekám před autorkou za její spisovatelský um a za její pečlivé pátrání po skutečném životě Blanky, který pak zbeletrizovala a dodala do něj mnoho fiktivních postav, ale přesto zachovala barončina nezlomného ducha. ️

Hodnotím 5⭐️/5⭐️ a vrhám se rovnou do Podbrdských žen

27.09.2022 5 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Poslední dobou si ke čtení vybírám samé tlusté bichličky.
Téhle jsem se trochu bála, ale byla nádherná! Jak zvenku, tak obsahem.

Příběh vypráví o třech sestrách, které za sebou mají minulost plnou křivd, ale teď se znovu setkávají a společnými silami se snaží změnit svět.

Kniha je plná feminismu a čar a kouzel.
Také je plná sourozenecké lásky a naděje.
Je napsána neskutečně malebným jazykem, který mi připomněl nádhernou Addie LaRue

Za mě tedy ano! Kniha rozhodně stojí za přečtení. Těch 600 stran uteklo jako voda. Na konci jsem knihu ani nechtěla dočíst, jak se mi nechtělo s příběhem loučit.

26.09.2022 4 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Čtu thrillery. Docela hodně. Ale tam mě vždy uklidňuje fakt, že příběh je smyšlený.
Opravdové zločiny se opravdu staly a tak jsem to prožívala ale úplně jinak.
Vůbec jsem nebyla natěšená, jaká další hrůza se na dalších stránkách objeví a s čím zvráceným vrah zase přijde.

Srovnávala jsem příběhy se situacemi, ve kterých jsem se někdy ocitla já a snadno mohla skončit jako oběti případů, které Lucie Bechynková zpracovala.

Kniha mě fascinovala. Byl to pro mě pocit, jakobych se dívala na kriminální seriál a přitom ho tak trochu prožívala.

Ten pocit seriálu, nebo spíš reportáže občas umocňoval trochu “bulvární” styl, kterým je kniha psána.
Střídá se velký text s malým a občas, jakobych četla noviny s chytlavými titulky.

Ale musím uznat, že Lucie příběhy zpracovala s úctou a grácií na to, o jakých hrůzách psala.

Za mě rozhodně velké doporučení!

Co vy a Opravdové zločiny? Posloucháte podcast? Nebo jste četli některou z knih?
Nebo jste spíš zastánci fiktivních hrůz, jako jsem do teď byla já?

20.09.2022 4 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Musím přiznat, že tahle 600stránková bichlička mi dala zabrat.

Příběh o vraždách nacistických paniček, který vyšetřují dva psychiatři a jeden gestapák, zněl skvěle. A ve finále to byla úžasně promyšlená věc, bohužel ale na můj vkus trochu překombinovaná s množstvím popisů, které mě nudily. Pak ale přišly akční scény, které obsáhlé (pro mě tak trochu nezáživné části) vynahradily a já byla jak na trní, mrazilo mě v zádech a občas se mi zvedal žaludek.

Ta zvěrstva, která se autor rozhodně nebojí popsat do nejmenšího detailu a rozuzlení celého případu. Wow. To bylo něco!

Takže za mě kniha za přečtení rozhodně stojí, zpracovává neotřelý příběh - kombinuje mé dva oblíbené motivy. Thriller a druhou světovou válku.

Hodnotím 3,5/5 protože, jak jsem zmiňovala už na začátku, kniha mě dost potrápila. Ale i tak vám ji doporučuju. Stojí za to!

20.09.2022 4 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Nedávno jsem dočetla tuhle knihu a jsem hodně spokojená

Vespertina mě oslovila především hlavní hrdinkou outsiderkou, takže jsem se rozhodla, že její příběh si zkrátka musím přečíst.

Sestra Artemisie, je mladá dívka, která žije ve světě plném duchů a přízraků a je jednou z obdařených zrakem, která má možnost tyto bytosti vidět a něco s nimi dělat, případně zajistit, aby vůbec nevznikaly.
Při jednom velkém útoku vojáků/duchů na jejich klášter, se Artemisie dostane ke vzácnému přízraku, který je spoután v relikvii a má sestrám pomáhat. Přízrak do ní vstoupí a Artemisie se vydává na podivuhodnou cestu jak fyzickou, tak psychickou. Doteď byla zvyklá trávit čas o samotě a nyní ji na každém kroku doprovází další bytost, která je dost pravděpodobně srkz na skrz zkažená a chce ji posednout a ovládnout.

Příběh mě moc bavil, byl napsán čtivě a já byla do děje vtáhnuta během prvních pár stran. Jen jsem tedy trochu plavala v pravidlech a nastavení magického světa, i když tam byl velmi podrobně vysvětlován.
Na konci knihy je soupis všech druhů duchů a přízraků, docela šikovná věcička, které jsem si všimla samozřejmě až po dočtení

Jelikož se jedná o první díl, tak věřím tomu, že v tom dalším už se budu orientovat jedna radost ️

24.07.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Velmi, velmi pomalá slowburn romance, která mě ale moc bavila.

Obvykle jsem spíš na akci a nemám ráda, když hlavním hrdinům trvá sblížení až moc dlouho. Zas ale taky nemám ráda takovéty instalove - cvak a je to. :D Takže u mě je velmi těžké uspět na plné čáře.

I tak hodnotím Srdcem proti zdi velmi dobře, protože se mi líbilo a velkou část jsem přečetla na jedno posezení.

Mariana zkrátka umí psát slowburn romance. Dokážu si představit, že by mohlo dojít k fyzickému kontaktu mezi hlavními hrdiny dříve, než k němu v této knize došlo a mohlo být proškrtáno pár stránek, ale tak o tom jsou jiné knihy - ala Elle Kennedy. Tady zkrátka tolik erotických scén nečekejte. :D

Mariana Zapata se v knihách zaměřuje na pomalé budování vztahu a to se jí i tady podařilo.
Vanessa mě chvílemi svou nejistotou a hloupými otázkami dost štvala, asi tak stejně jako někdy štvala nabručeneho hráče amerického fotbalu Aidena, kterému dva roky dělala asistentku. Potom, co se rozhodla, že už je čas posunout se ve své kariéře dál, za ní Aiden přišel s neočekávanou a až neuvěřitelnou nabídkou.
Přijala ji Vanessa a kam až ji její rozhodnutí dostalo?

Jak jsem již zmiňovala, užila bych si knihu o kapičku víc, kdybychom s Vanessou a Aidenem zažili trochu víc toho "potom", ale zároveň nemůžu říct, že bych s tím, co jsem s nimi prožila nebyla spokojená. Bavil mě vývoj jejich charakterů, jejich vztahu i fotbalové prostředí.

Za mě tedy moc doporučuji, pokud jste fanoušci pomalu se rozvíjejících romantických vztahů a nehledáte v knihách prožívání toho vztahu po odhalení skutečnosti, jestli do toho oba chtějí jít.

03.07.2022 4 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Naše zakázané vášně - Chloe Gong

Retelling na Romea a Julii ve 20. letech minulého století a ještě v Shanghaji?
To jsem musela číst!
Věřím, že je nás tady takových spousta, které jen tyto informace zaujmou na první dobrou. A k tomu nádherná obálka a místo na TBR je jasné.

Já retellingy miluju, ale některé už jsou dosti repetitivní a mám pocit, že autoři se točí pořád kolem stejných příběhů.
Ku příkladu Kráska a zvíře. Dvory miluju, ale jinak už mi to téma leze krkem.
Ale příběh Romea a Julie jsem ještě jako retelling neviděla! Navíc takto originální.
Jedná se totiž o opravdu temný, krutý a místy až surový příběh.
Dva hlavní hrdiny Julliette Cai a Roma Montagova jsem si zamilovala. Jejich duše byly vytrvalé, oddané, tvrdé a přesto křehké a zranitelné.
Z původního díla byla zachována především rivalita rodů obou milenců. Tentokrát ale i sami milenci byli velmi rozpolcení, protože jejich láska byla minulostí, mezitím se událo příliš mnoho krvavých křivd.

Dohromady je svede boj o jejich město, které je pro ně vším.
Objeví se smrtelná nákaza, která se šíří neskutečně rychle a nikdo neví, co za ní stojí ani jak se jí bránit.
Dokáží ji Roma a Julliette společnými silami zastavit?

Téma, prostředí a postavy na jedničku! Bohužel mě trochu ničila pomalost děje a na mě příliš mnoho politikaření, které sice děj dokreslovalo, ale já bych ho klidně trochu zkrátila.

Díky těmto dvěma věcem, které mi ve finále dost stěžovaly u knihy vydržet, dávám 3⭐/5⭐ a mrzí mě to, protože to bylo skvělé, ale tyhle dva aspekty musím do hodnocení zahrnout.
Věřím ale, že nejen nadšence pomalých textů a fantasy, tato kniha nadchne. ️

30.06.2022 3 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Retelling na Sněhurku? Tak s tím jsem se ještě nesetkala.

Retellingy mě obecně baví, zvlášť u profláklých příběhů, kdy jsem opravdu zvědavá, jak si s tím autor poradí, a co nového do příběhu přidá.

V Otrávené naše Sněhurka, princezna Sophie, skutečně přijde o srdce, ne jako v té mírumilovné verzi, kterou známe z dětství. Na vyjížďce jí lovec srdce opravdu vyřízne.

Zachrání ji 7 mužíčků, z nichž jeden jí dokáže sestrojit mechanické srdce, které jí dá (snad) dostatek času, aby napravila fungování svého království.

V příběhu je i zlá macecha a ještě jeden zloun, který nebyl až tak děsivý, jak jsem čekala.

Sophie byla opravdu dost přesným odrazem té naivní Sněhurky pobíhající po lese a povídající si se zvířátky. Občas mě její naivita opravdu vytáčela.

I přesto jsem jí ale fandila a kniha se četla skvěle. Zajímalo mě co bude dál a jak příběh nakonec dopadne.
Moc mě bavila postava pavouka a berušky, kteří tam byli jen jako vedlejší postavy, ale příběhu dodávali víc na magičnosti, než kdejaké další nadpřirozené bytosti/zrůdy.

Předchozí knihu od autorky - retelling na Popelku - jsem nečetla, ale slyšela jsem na něj samé pozitivní ohlasy, takže jsem se na Otrávenou moc těšila. Bohužel jsem ale trochu zklamaná, čekala jsem něco víc.

Příjemná oddechovka, ve které se dozvíte, že vládci a leadeři nemusí být jen krutí, ale dokáží vládnout i s laskavostí, byla fajn, ale nadšená z ní úplně nejsem. ‍️

09.05.2021 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Prequel k Hunger games! A já měla možnost si ho přečíst ještě před vydáním a jsem za to nesmírně vděčná :))

No a teď k mým pocitům. Já Hunger games nečetla. Ano, slyšíte správně...ale filmy jsem samozřejmě viděla a tím pádem "tak nějak" příběh znám. Celé nové, krásné, bílé vydání na mě čeká v knihovně a já si ho brzy přečtu a těším se na to moc, protože styl psaní autorky mi sedl neskutečně.

Kniha vypráví o mladém Coriolanu Snowovi, o Hladových hrách v jejich počátcích a o tom jak se formovaly a "vylepšovaly".
Snowa si nezamilujete, byl to sobecký parchant už za mladých let, ale jisté sympatie si u mě získal, to přiznávám.
Vlastně jsem mu v téhle knize i tak nějak fandila. :D
Každopádně je to tak, jak to je a Snow rozhodně není Snowem proto, že by mu někdo v životě hrozně ublížil a on má teď právo si to vybít na nebohých splátcích. Rozhodně od knihy neočekávejte jeho ospravedlnění. ;)

Očekávejte akci, příběh, který budete hltat stránku za stránkou, pak chvílemi i slabší místa, kdy si budete říkat "nojo, tak už se někam pohněme", ale pak se to zas rozjede a doplnění mezer, které pravděpodobně máte z původního příběhu a tím pádem dost "aha" momentů. :)

Pokud milujete HG, tahle kniha by vám neměla uniknout. :)

17.09.2020 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Závěrečný díl trilogie Renegáti!
Mnozí na tenhle díl čekali velmi dlouho. Já zas tak dlouho ne.
Asi před rokem jsem si Renegáty přečetla, dala jsem jim 4* a řekla jsem si, že zbytek série si přečtu někdy časem...znáte to.
Když ale přišla možnost přečíst si závěr série ještě před jejím vydáním, rozhodla jsem se to zkusit a tady jsme! :)
Děkuji moc Humbook a Míše z @radsi_knihu za tuhle příležitost.

Na začátku měsíce jsem si dala rychlý rereading Renegátů a následně hned přečetla Protivníky, kteří se mi líbili o dost víc, než první díl (asi díky tomu prostoru pro romantickou linku).

Jsem moc ráda, že jsem si závěr série mohla přečíst, protože jsem konečně dočetla nějakou sérii!!Věřím, že sami víte, jak dobrý je to pocit.:)

Ze začátku jsem byla nadšená a zvědavá, jak se zvrat, který se odehrál na konci Protivníků vyvine. Pak se nějak začal vyvíjet a já byla upřímně trochu znuděná. I když tam byla spousta akce, kniha mě nenutila číst dál a dál. Začala jsem se obávat, že z ní upadnu do čtecí krize. Když už jsem četla, tak mě to bavilo, ale jakmile jsem měla důvod knihu odložit, klidně jsem to udělala. A to je u mě zlé znamení. :/
Ale řekla bych, že kniha za to nemůže. Celkově jsem poslední dobou trochu roztěkaná.
Naštěstí konec knihy vše zachránil. A ten epilog?!
Dávám 4*/5* za mě je stále nejlepší druhý díl, i když ho většina čtenářů považuje za nejslabší.
Sérii moc doporučuju!:)

20.05.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tahle kniha byla od začátku do konce jízda. Hltala jsem stránky a nebyla jsem schopná se odtrhnout.
Svět magie mě uchvátil hlavně tím, že v něm není nic zadarmo a přirozená rovnováha je nutná.
Zamilovala jsem si oba dva hlavní hrdiny - přisprostlou a drzou Lou a bohabojného a odvážného Reida. Postupný vývoj jejich vztahu byl sice opravdu pozvolný, ale já jsem z něj nadšená, protože "instalove" příběhů podle mě už bylo dost.
Jediné co mi sem tam vadilo, bylo občas zbytečné komplikování situace ze strany hrdinů. Ale díky tomu se zase mohli poučit a posunout svůj vztah dál.
Knihu bych doporučila těm, kteří mají rádi slow-burn hate-to-love romance, magii a akci. Protože toho všeho tam je přes 450 stran a nudit se rozhodně nebudete. Ze začátku jsem si říkala, že je to pěkná bichlička, ale díky její čtivosti vám budou stránky mizet pod rukama a než se nadějete a bude konec knihy. Takže už teď se nemůžu dočkat dalších dílů.

Jo a ta nádherná obálka je jen třešničkou na dortu, fakt!

09.04.2020 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Tohle bylo moc, moc dobré!
Slyšela jsem na knihu dost pozitivních ohlasů, ale obálka mě pořád tak nějak nutila myslet si, že to dobré nebude. Ano, soudím knihu podle obalu. :(
Ale u téhle se mi fakt vyplatilo nedat na první dojem a vybrat si ji pro první recenzi ve spolupráci s nakladatelstvím fantom.print, kterým tímto mnohokrát děkuju za poskytnutí knihy. :)

Teď už k ději knihy, protože to opravdu stojí za to!
Kniha vypráví o světě, ve kterém probíhá boj mezi dvěma tábory Povstalci a Věřícími z Citadely. Povstalci jsou divocí, nespoutaní a svobodní. Věřící jsou pod nadvládou tzv. Kněží, kteří rozhodují co je dobré a co špatné, co se smí a co ne. Věřící například nesmí zpívat a malovat, jsou to věci, které jsou nečisté a odvádí jejich pozornost od jejich poslání.

Naši dva hlavní hrdinové jsou samozřejmě každý z jiného tábora. Sera Trantorová je dcerou Radního Povstalců a Lee Parker je vysoko postavený voják Citadely. Setkávají se ve chvíli, kdy má Lee Seru dopadnout a živou ji dovést k výslechu. Cestu jim ale zkomplikuje tzv. Růžová bouře, kterou ještě nikdo zatím nepřežil.
Díky tomuto přírodnímu zásahu jsou pak spolu devět dní uvězněni v jeskyni, kde se sice pomalu,ale jistě vzájemně poznávají a možná si uvědomí, že přesvědčení ani jednoho z nich není tak úplně bez poskvrnky. Jak si s tím poradí sledujeme v druhé půlce knihy, kde se to skvěle zamotá a vyostří a příběh dostane úplně epické rozměry.
Vážně nechápu, jak to Zuzka mohla nacpat do 319 stran, smekám! :)
Hrozně moc nutně potřebuju další díl a Vám všem tuhle duologii MOC doporučuju, protože příběh Vás vtáhne a nepustí.

17.12.2019 5 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Tak tohle bylo skvělý!
Zaujalo mě jednotné téma všech devíti povídek. Single život.
Je to něco, co jsme každý někdy zažil a tím pádem se do povídek dokážeme vcítit.
Samozřejmě ne do všech, ale některá vás určitě dostane.
Mně se líbily všechny, některé více, některé méně, ale všechny mě nějak oslovily.

Asi nemám úplně jednoho favorita, ale nejvíc mě zaujaly povídky: Kočky, Pán se psem a Poslední pár na světě se rozchází

Ty byly za mě top! ☺️
Hodnotím 4,5⭐️/5⭐️ A knihu moc doporučuju!

23.08.2019 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

První knihou, kterou jsem letos přečetla bylo Vše, co jsme si nikdy neřekli od Celeste Ng. A bylo to úžasný!
Zamilovala jsem se do syrovosti postav. Jak moc ten příběh byl skutečný a jak moc jsem ho prožívala s hrdiny knihy. A teď to bylo stejné. Jsem z Ohníčků paf.

Nedokážu jednoduše popsat dějovou linku knihy, protože jednoduchá není. Je to poměrně komplikované. Autorka vypráví příběh a pak se najednou přestane věnovat hlavní dějové linii a ukáže nám minulost postav a jak se dostaly tam, kde teď jsou. A to je naprosto úžasný.

Hlavními hrdiny jsou rodina Richardsonových a potom Mia a její dcera Pearl Warrenovy.
Příběhy těchto dvou rodin jsou doplněny o osudy dalších postav a díky tomu, že můžeme každého chvíli sledovat samostatně, jak co vnímá, co zásadního se mu přihodilo, je příběh neuvěřitelně propracovaný a plastický.

Přiznávám, že s knihou jsem se trochu i trápila. Obvykle jsem schopná necelých 400 stran přečíst za pár dní a Ohníčky mi trvaly týden. Je to ale tím, že to zkrátka není jednohubka, člověk se nad příběhem zamýšlí a potřebuje si čas od času odpočinout od tak intenzivního zážitku.

Knihu můžu jen doporučit!
5⭐/5⭐
Knihy od Celeste Ng jsou moje nejoblíbenější Odeonky a doufám, že brzy vyjde nějaká další. Hned si pro ni poběžím. ❤

17.08.2019 5 z 5

Dcera života Dcera života Tom Fletcher

Tuhle knihu jsem poprvé zaregistrovala u @hobbit_bookworm a hodně mě zaujalo, jak o ní mluvila. A taky ta grafická stránka knihy? Ta obálka? ????????
Zkrátka jsem se zamilovala. ❤
Ale nebylo to tak, že bych hned běžela si knihu koupit. Dlouho jsem ji obcházela v knihkupectvích, až jsem na ni narazila v akční ceně...no a byla moje.
Mám ji doma asi týden, takže je jasné, jak jsem se na ni těšila, když předběhla asi 250 dalších knih čekajících na přečtení.???? Kniha vypráví o světě, kde se před zhruba 66 lety přestaly rodit dívky a rodili se pouze chlapci. Což zavánělo koncem lidské rasy.
Celých 50 let se nenarodilo jediné děvčátko, až se narodila Eva.
Eva - spasitelka lidstva.
Nyní je Evě už 16 let, což znamená, že má věk na plození dalších dětí - pokud možno dívek. Kdo ale bude ten vyvolený muž pro poslední plodnou ženu na světě?
Jsou vybráni 3 adepti. Který je ten pravý?
A stojí svět ještě za záchranu?

Na to, že je to první díl trilogie, se v knize dočkáme poměrně slušného konce, který mě uspokojil. Ale další díly si ráda přečtu!
Příběh byl napínavý, bavil mě téměř pořád. Občas tam byly nějaké scény, nad kterými jsem trochu kroutila hlavou, ale celkový dojem a hlavně námět knihy i její zpracování bylo super! ????
Knihu hodnotím 4⭐/5⭐

Hrozně mě iritovalo slovo Rebevové, kdo jste knihu četl, taky vám připadalo při čtení tohohle slova, že máte logopedickou vadu? ????

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha vypráví o době druhé světové války z jiného pohledu, než z koncentračního tábora, což zní samo o sobě lákavě.
Když Vám k tomu přidají podtitul: ,,Láskou proti říši" a tušíte o čem příběh je, tak Vás to nadchne a běžíte si pro knihu do knihkupectví ještě teplou, jak je čerstvě vytisknutá.

Je to válečný román, takže tam šlo hlavně události s válkou spojené, o tom jak se tehdy žilo němcům. Ale nějak jsem doufala, že tam bude ta romantika.
Nebyla.

Kniha vypráví o France, kterou potkáváme ve chvíli, kdy je rozhodnuta skoncovat se svým životem, protože už nemá pro co žít. Válka jí vzala vše, především nacisti, což je i důvod, proč se kdysi přidala k hnutí Bílá růže.
Při hledání vhodného místa, kde by mohla svůj život ukončit, uprostřed lesa narazí na muže v bezvědomí. Má přelámané obě nohy a k tomu uniformu Luftwaffe. Je to tedy nepřítel.
Franka je ale zdravotní sestra a zvítězí v ní její zvyk nemocné opečovávat. Zapomene na důvod, proč se do lesa původně vydala a rozhodne se neznámého muže vzít k sobě domů a zachránit ho.
Jeho záchrana ji ale v této době a hlavně s její pověstí nepřítelkyně říše, může snadno ohrozit. Jak se s tím Franka vypořádá?

Kniha byla čtivá a dozvěděla jsem se z ní nové informace, což bylo skvělé.
Jenže já pořád čekala na tu lásku. A to je můj problém. Té se mi tam nedostalo tolik, kolik jsem jí chtěla.
Takže pokud čekáte příběh o faktech z druhé světové války, napínavý a čtivý, tahle kniha je pro vás!
Pokud k tomu doufáte ve skvělou romantickou linku, tak té se nedočkáte. ????
Je to tím, že to psal muž?
Nějak se poslední dobou setkávám s tím, že muži tu romantiku psát neumí. ????
Asi si budu muset přečíst nějakého Nicolase Sparkse ????????‍♀️ Hodnotím 3,75⭐/5⭐

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Tenhle autor mě už drahnou chvíli láká. A když jsem od kolegů dostala k svátku poukaz na nákup knihy, tak na mě v @martinus_cz zkrátka z té poličky koukala zrovna Terapie a tak ji mám.
Hned jsem se do ní pustila a nelituji!
Celou dobu jsem byla napnutá, co se stalo a jak to vlastně dopadne. Upřímně konec jsem neodhalila, což bylo moc prima!
Až na to, že mě trošilinku zklamal.

Kniha vypráví o psychiatrovi Viktoru Larenzovi, který jde se svou dvanáctiletou dcerou, která je těžce nemocná, ale nikdo neví, co jí je, na vyšetření k doktorovi. Ale z čekárny ji ve chvíli otcovy nepozornosti někdo unese.

Nyní už uběhly 4 roky, během niž se po malé Josy pátralo a její otec se zhroutil, zavřel psychiatrickou praxi a odjel na ostrov, kde se snažil z velké ztráty dostat.
Nyní po čtyřech letech ale jeho klid na ostrově naruší žena, která za ním přijela a tvrdí, že je schizofrenička a její nemoc se projevuje pomocí její profese. Je spisovatelka a postavy, o kterých píše, ožívají a prožívají osud, který jim předurčí.
Přijela za doktorem z toho důvodu, že ji trápí její poslední kniha o malé, těžce nemocné holčičce, která zmizela před 4 lety a od té doby neví, jak ten příběh dokončit.
Viktorovi to silně připomene osud malé Josephine a proto se i přes počáteční nechuť ženě pomoci, rozhodne ji vyslechnout a zjistit, zda má se zmizením jeho dcery něco společného... Sebastian Fitzek píše opravdu napínavě a čtivě. Knihu jsem hltala.
Jediné minus pro mě bylo to rozuzlení, které se mi až tak nelíbilo, ale rozhodně mě překvapilo, což je něco, co od Psychothrilleru očekávám, takže super!

Hodnotím 4⭐/5⭐ a včera jsem si koupila další autorovu knihu - Balíček, do které se taky brzy pustím.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tohle je moje třetí přečtená kniha od Colleen a moc jsem se na ní těšila, protože prostě Colleen ❤
Četla jsem ji v rámci společného čtení s @yoli.cz a musím říct, že jsem se na ni chystala už od té doby, co se objevil její dotisk na pultech knihkupectví, ale pak jsem se k tomu nějak nemohla dostat a tahle akce mě k tomu dotlačila, i když momentálně mám rozečtený dlooouhý a trochu pomalejší Čas čarodějnic. Za mě jsou tyhle akce super, protože mě tak nějak přinutí číst super knihy, které bych jinak zbytečně odkládala. ????

Teď už k ději.
Kniha má dvě časové linie. První je současnost, kde je hlavní hrdinkou 23 letá Tate, která se právě přistěhovala za svým bratrem, aby mohla dál v klidu studovat a šetřit si na svůj vlastní byt. Pak je tu 25 letý Miles, který figuruje v obou časových rovinách. V současnosti s Tate a i v minulosti s dívkou jménem Rachel.
Velmi rychle nám dojde, že jeho minulost s Rachel ho poznamenala tak, že se to přenáší do současnosti a my se postupně dozvídáme, co se tehdy vlastně stalo a jak to Milese zasáhlo.
Brečela jsem. Naštěstí až ke konci knihy, doma v soukromí, ne na cestě do Brna a zpět. V průběhu knihy mi ukáplo pár slz, ale ten konec?! Uf.
Byla jsem naštvaná, hodně, byla jsem zraněná spolu s Tate ale i s Milesem. Fakt jsem to s nimi prožívala. Colleen tohle zkrátka umí. Zatáhne Vás do děje tak moc, že to prožíváte naplno.
V téhle knize bylo hodně sexuálních scén, přišlo mi, že více, než v těch dvou dalších, které jsem četla. Některé scény trochu hraničily s erotickým románem, ale to mně vůbec nevadilo.

Kniha byla pro mě trochu slabší, než dvě předchozí, které jsem četla. Je tomu tak z toho důvodu, jak mě štvala ochota hlavní hrdinky nechat se sebou zametat. ????

Ale bylo to tak skvělé čtivé a tak emocionální a dalo mi to přesně to, co jsem chtěla a nač jsem od Colleen zvyklá, že dávám 4,25⭐/5⭐. Věřím, že si knihu časem znovu přečtu a jsem moc ráda, že ji mám v knihovně. ❤

24.07.2019 4 z 5