Dcera života

Jmenuje se Eva a narodila se padesát let poté, co na svět přestaly přicházet holčičky. Jako poslední žena na planetě žije své dětství odděleně od mužů, nezná pravdu o světě kolem ani o minulosti. Je ale připravována na velký úkol a nese nesmírnou zodpovědnost: v šestnácti letech musí naplnit svůj osud. Když ale potká Brama, poprvé v životě zatouží po svobodě a vlastním příběhu. Zvolí si lásku, nebo budoucnost lidstva? První díl poutavé dystopické trilogie o velké lásce, který si získal srdce tisíců čtenářek a čtenářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405449/dcera-zivota-qYG-405449.jpg 4.46
Literatura světová, Sci-fi, Dívčí romány
Vydáno:, #booklab

Eve of Man (2018)

Kniha Dcera života

MaximumRide

Tak tohle byla naprostá pecka. Nejlepší scifi, které jsem za poslední dobu četla!
Děj propracovaný, ubíhá lehce, postavy jsou sympatické, psáno z pohledu obou hrdinů. Oceňuji nápad vytvořit příběh s takovým tématem. Těším se na další díly!
Za mě naprosto zasloužených 5 hvězdiček.

Jajibloguje

Dcéra ľudstva je super príbeh. Najmä tá idea, ktorá je do istej miery reálna a naozaj by nás tento osud mohol postretnúť. Pohľad autorov ma dosť zaujal, pretože niektoré emócie alebo dôsledky konaní boli opísané famózne. Kniha bola písaná z dvoch pohľadoch, Evy a Brama. Práve tu využili Giovanna a Tom Fletcherovci svoju výhodu a myslím, že im to vyšlo na výbornú. Každý pohľad bol iný a mal aj svoje špecifické rysy.

Čo mi však veľmi prekážalo (a viem, že nie som jediná) boli opisy, ktoré niekedy potláčali do úzadia samotnú gradáciu deja. Kniha je prvá zo série, preto sme sa s mnohým museli zoznámiť. Neskôr sa dej paráde rozbehol. Dovtedy sme si museli prejsť povinnou jazdou, ktorá si myslím môže mnohých odradiť. Sama som ju niekoľkokrát zavrela a čítanie som odložila.

Evu som si zamilovala. Prešla veľkým progresom. Na začiatku bola rozmaznaná mladá dáma, ktorá nevedela nič o reálnom svete. Každý deň mala rozplánovaný do detailu a zodpovedne sa pripravovala na svoju úlohu. Jej vytvorenou realitou bola taká zaslepená, že skutočnosť takmer vôbec nevnímala. No práve láska k Bramovi ju naviedla na inú cestu. Cestu poznania. Ak by som postavila vedľa seba Evu zo začiatku príbehu a z jeho konca, boli by dosť odlišné. Preto som veľmi zvedavá, čo nám táto hlavná postava ponúkne v budúcnosti a hlavne ako sa zachová, keďže je jediná, kto môže zachrániť celé ľudstvo. V jej rukách je až priveľká zodpovednosť.

Ďalšou dominantou knihy je láska. Láska je hnacím motorom nielen pre našich hlavných hrdinov a veľmi sa mi páči, ako ju Eva aj Bram pomaly objavujú. Ako sa v ich telách dejú tie príjemné chemické procesy. Ďakujem autorom, že sme spolu s nimi zažili motýlikov v bruchu a prvé pocity zamilovania sa.

Samozrejme, že tu nechýbajú ani akčné prvky a nové technológie rozšírenej reality, preto kniha ponúka viac, než len plytkú romantiku.