AnitVyk AnitVyk komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Hodně silný příběh. Opravdu jsem doufala v jiný konec. Bohužel mi to nesčetněkrát připomnělo moje dětství. Asi o to hůř se to četlo, ale nemohla jsem přestat. Pořád jsem věřila, že Báře pomůžou. Asi první kniha u které jsme měla slzy v očích. O to smutnější na tom je, že se to v rodinách opravdu děje. To dítě si to v tomto věku ani neuvědomuje, že se sním jedná špatně. Nemůže se bránit. Myslí si, že to je opravdu jeho chyba, že si to zaslouží a stydí se samo za sebe... Nevím jak je to teď na školách, ale myslím, že je to jedno z témat, které by měli probírat. Aby věděli, že nejsou sami.

20.03.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásný, milý příběh ve stylu Jane Austen, který mi několikrát vykouzlil úsměv na tváři. Vřele doporučuji všem, kteří se nezaleknou počtu stran ???? četlo se to samo a svižně.

23.01.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezký příběh. Anulka nebyla žádná cimprlína, ale tvrdá ženská. Příběh nebyl nijak romantický. Žádná procházka růžovým sadem, ale měl svoje kouzlo. Obdivuju odhodlání a kuráž hlavní hrdinky. A fandila jsem jí až do samého konce. Kde mi opravdu padla čelist... 9 dětí a k tomu 2 potraty? Za mě klobouček.
Stojí za přečtení.

17.03.2021 4 z 5

Ten den Ten den Blanka Lipińska

Ehm… co tohle bylo? :D
První díl jsem přeskočila, jelikož jsem viděla film a říkala si, že kniha nemůže být horší. Byla…
Celé úplně bez děje. Jen představování drahých značek a nevkusného, laciného sexu ze kterého mi místama bylo zle :D Spisovatelka by se měla přestat koukat na tvrdý porno.
Hlavní hrdinka úplně hloupá a evidentně trpí nějakou vážnou psychickou poruchou. Někoho 2x v rozmezí půl roku unesou a ona se do obou únosců zamiluje nebo je chce minimálně všechny ojet? :D sad story tohle.
Miluju bizáry, ale tohle bylo celý, od začátku až do konce, špatný.

06.01.2022 odpad!

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Jee, no tak tentokrát se chci stěhovat do NY. Nevím proč ale knihy od Caplinové, mě vždycky donutí snít o tom, jaké by to bylo žít v daném městě :) Opět hezká odpočinková kniha, kterou jsem slupla za tři večery. P.S. Todd byl sympoš hned od začátku :)

28.02.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Upřímně, nejsem si vůbec jistá co napsat. Bylo to dlouhých 232 stran. Probíralo se vážné téma, ale příběh vlastně úplně o ničem. Takový nijaký. Hlavní hrdinka (už teď si nepamatuju její jméno) mi byla nesympatická. Vlastně všechny postavy v té knize. Celé to bylo napsané stylem co mi nesedl. Až chaoticky. Na to jakou to má propagaci... Ale obálka moc hezká.

18.04.2021 2 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Musím přiznat, že mě bavila. Takový romanticko-krimi příběh s trochou vášnivějšího sexu a nadávek. Kniha se krásně četla. Nebyly tu žádné zdlouhavé kapitoly ani hluchá, nudná místa. Odsýpalo to. I postavy byly sympatické. Taková oddechovka pro zpestření.
I když to není můj žánr, tak si přečtu i další knihy z této série.

07.05.2021 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

O poznání slabší jak předchozí díly. Do čtení jsem se částečně nutila. Některé pasáže zdlouhavé. I tak si myslím, že je série vydařená a těším se, až si přečtu zbylé knihy.
P.S. Pořád chci vědět jak by Callanach vypadal ve filmu :)

28.03.2021 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Tento díl jsem četla po větším odstupu od předchozích dvou a musím říct, že jsem ho zhltla. Posledních asi 100 stránek? Uf, nedalo se odtrhnout. :)
Líbí se mi, jak se postavy v knihách prolínají a postupně se vysvětluje jejich chování.
Kniha ideálně na dovču nebo k odpolední kávičce.

05.04.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Pro mě zatím nejslabší ze série. Hlavní postavy mi nesedli hned na začátku. On sebestřednej, arogantní frajírek. Ona vesnická pipka. Nedokázala jsem se ani vcítit do atmosféry Paříže. Kniha se sama o sobě četla rychle, jen jsem furt čekala něco víc.

04.03.2021 3 z 5

Praktická zeleninová zahrada Praktická zeleninová zahrada Joyce Russell

Jsem naprostý amatér, co se týče zahradničení. V této knize se ukrývá spousty užitečných rad, nápadů a dalších, které pochopí i takový neználek jako já.

17.03.2021 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Uf. Po tom co jsem viděla seriál, tak jsem byla natěšená a musím říci, že zklamaná. Některé pasáže na mě byly až moc zdlouhavé a trochu jsem se trápila. Seriál obíjel svižnějším tempem ale díky knize jsem se dověděla některé věci co nebyly upřesněny. Příběh sám o sobě byl hezký.

24.02.2021 3 z 5