aninka.b aninka.b komentáře u knih

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Jedna z mála knih, které jsem nedočetla do konce. Nedokázala jsem pochopit obsah děje. Čekala jsem od knihy i autorky něco víc - srozumitelného, napínavého s nějakým příběhem, který se bude vyvíjet.

22.11.2020 2 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Do určité míry psychologický román o lásce a smrti, který je doplněný erotickými pasážemi. Srozumitelně napsáno, oceňuje pohledy ze ženské i mužské strany.

29.05.2016 5 z 5

My dva My dva Andy Jones

Velice hezký příběh, netradičně psaný z pohledu muže. Některé pasáže humorné, jiné zdlouhavé, další mě zase dohnaly až k slzám. Celkově je však kniha velmi zdařilá, zařadím si ji mezi své nejoblíbenější.

22.02.2016 4 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Opět velmi povedená knížky od této autorky. Inspirativní a zajímavý příběh, který přináší množství otázek i odpovědí na situace, do kterých se člověk může dostat. Určitě doporučuji na přečtení a oddych.

01.02.2016 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Velice krásný a poutavý příběh o lásce - partnerské i rodičovské. Ráda ho čtu i po několikáté. Opět se mi potvrdilo, že kniha je mnohokrát lepší než film.

Policejní křeček Policejní křeček Daniela Krolupperová

Velice povedená knížka pro malé čtenáře, neotřelý děj, hezké ilustrace, dobrý formát pro děti. Doporučuji zejména pro chlapce, ale určitě i dívkám by se knížka líbila.

Nikdy Nikdy Táňa Keleová-Vasilková

Od paní spisovatelky už mám přečtenou většinu knih, všechny byly dobré, ale tato byla výborná a líbila se mi nejvíc. Klidně bych si ji přečetla znova. Děj poskytuje náměty na přemýšlení i o našem běžném životě, jak co vnímáme, za čím spěcháme, s kým a jak trávíme čas apod. Určitě doporučuji. :)

23.07.2018 5 z 5

Barvy smyslnosti Barvy smyslnosti Vina Jackson

Nesouhlasím s tak nízkým hodnocením knihy. Ano, kniha je v mnohým případech vulgární, komu se to nelíbí, ať to nečte. Ale jsou tam i zábavné chvíle, napětí, děj atd. Za mě dobré, ráda si přečtu i další díly.

29.09.2016 4 z 5

Detektivové Detektivové Zuzana Pospíšilová

Dobrodružný příběh pro děti. Parta kluků pátrá po zloději obrazu. Jednoduchý a lehce srozumitelný děj, hezké ilustrace.

25.03.2016 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Knihu bych hodnotila tak průměrně. V některých částech to bylo složité na pochopení, jiné však přinesly nečekaná překvapení. Oceňuji pěkný motiv - psané dopisy, které se dnes téměř vytratily. Celkově jsem čekala od ní mnohem víc, stačilo jednou přečíst.

13.02.2016 3 z 5

Proč (a jak) psychosomatika funguje? Proč (a jak) psychosomatika funguje? Jarmila Klímová

Kniha zaměřená na oblasti, které souvisejí s psychosomatikou. Některé kapitoly jsou přínosné, jiné mi do kontextu moc nezapadají. Většinou jsou tam popsány věci, které příliš nefungují a měli bychom je nějak napravit, ale není psané jakým způsobem, což jsem od knihy mnohem víc čekala. Výborné jsou ilustrace, avšak písmo je velmi malé.

25.01.2016 3 z 5

Zmizelá škola Zmizelá škola Daniela Krolupperová

Knížka s fantazijním dějem o zmizení školy. Děti si však postupně uvědomují, že není správné nechat zmizet školu, proto svůj čin chtějí napravit, což je však komplikovanější. S pomocí tajemných bytostí se jim to však podaří. Knihu bych doporučila pro malé i větší čtenáře, chlapce i dívky.

03.01.2016 4 z 5

Sedmilhář Josífek Sedmilhář Josífek Daniela Krolupperová

Dobře napsaná knížka, zajímavě zpracovaný děj i hezké ilustrace. Podobně jako Josífkův pekelný týden ukazuje na chování dětí, které mají rodiče zrcadlit, aby si dítě své negativní počiny uvědomilo. Doporučuji pro všechny čtenáře.

30.12.2015 5 z 5

Kouzelná třída Kouzelná třída Zuzana Pospíšilová

Pěkně zpracovaný školní příběh pro děti. Výrazně rozvíjí fantazii díky nové paní učitelce. Vhodný formát i ilustrace. Doporučuji i pro malé čtenáře.

Dědečku, ještě vyprávěj Dědečku, ještě vyprávěj Ladislav Špaček

První díl Dědečku vyprávěj mě velmi zaujal. Tento druhý díl již není tak poutavý jako první. Čekala jsem od něj mnohem víc, např. další běžné situace, ve kterých se dětí učí etice a etiketě.

29.12.2015 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Kniha je relativně dobře napsaná. Vadí mi však množství postav a někdy nesrozumitelný popis. Jedná se však o typický styl autorky, takže žádné velké překvapení mě nečekalo.

29.10.2018 2 z 5

Sebelhářka Sebelhářka Viktorie Besó

Pěkná knížka. Někdo ji může se nemusí líbit a záleží od vkusu i toho,co očekáváte od čtení knihy. Pro mě byla do určité míry spíše psychologická, než romantická/erotická. Člověk se při ní zamyslí, jestli není v některých věcech také sebelhář. Za mě doporučuji přečíst. :-)

16.08.2017 5 z 5

Borůvky na prodej Borůvky na prodej Alena Čálková

Pěkný příběh o kamarádství, podpoře a pomoci :) Srozumitelně napsáno, doplněno hezkými ilustracemi :)

29.05.2016 4 z 5

Nauč se tvořit Nauč se tvořit Rosa María Curto

Kniha poskytuje originální nápady na tvoření, které využiji ve školní družině. Kladně hodnotím poskytnuté šablony. Upravila bych akorát formát, aby byl vhodnější ke kopírování.

25.03.2016 4 z 5

Největší kniha nápadů na celý rok Největší kniha nápadů na celý rok kolektiv autorů

Název knihy neodpovídá obsahu. Čekala jsem množství nápadů na tvoření ve školní družině, avšak z nápadů v knize jsem našla pouze asi 5 výtvorů, které mě zaujaly. Kniha zklamala. Jsou jiné publikace nebo internetové stránky, které poskytují množství originálních nápadů.

25.03.2016 3 z 5