angelice angelice komentáře u knih

Hráčka Go Hráčka Go Shan Sa

Pro čtenáře se děj seběhne v tak hrozně rychlém sledu, že se ani nenaděje a brečí na poslední stránce šokem, smutkem a nevírou jak se příběh posunul z každodenní ordinérnosti přerušované jen chvílemi s Go k tak brutálně realistickému závěru

05.12.2015 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Přišlo mi až neuvěřitelné, že je napsaná podle reality. Byly překonány všechny mé představy, které jsem si před přečtením vytvořila.

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

Překrásné. Kniha je tak podivná, čtivá, laskavá a na problémy společnosti ukazující že mně mrzelo, že není delší.

Florentský čaroděj Florentský čaroděj Endre Murányi-Kovács

Moc hezká kniha pro toho, kdo má blízko k umění, historii atd. Dobrá oddechovka.

04.12.2015 3 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Nechci se nikoho dotknout, ale myslím si že tato kniha je výplodem vlivu několika dalších příběhů a toho, co teenagerské čtenářky požadují. Je mi 15, takže mezi ně taky patřím, ale u tohohle jsem málem brečela jak to jde s dívčími knížkami z kopce.

04.12.2015 odpad!

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Sarkastické seznámení se s komunistickým režimem mně bavilo a udivovalo zároveň.

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Podle mně prvoplánové a naschvál slzy vyvolávající. Samozřejmě na každého člověka působí jinak...

04.12.2015 2 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Z celé série jsem byla nejdřív nadšená, s odstupem asi půl roku si nadávám za plýtvání času.

04.12.2015 2 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Podle mně dokonalé. Přijde mi zvláštně napsaná, tajemná a objevují se v ní skvělé spekulace...

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Omlouvám se, ale tohle je silná káva i na mně, a to patřím mezi uvzdychané dívenky rozplývající se nad Titanikem. Při čtení jsem měla pocit, že něco tak plytkého jsem ještě nečetla. Nejvíc mě asi iritovaly rádoby umělecké pasáže. Nutkání sáhnout po něčem víc inteligentním, například leporelu jsem překonávala až dokonce.

04.12.2015 1 z 5

Marie Antoinetta: Strmý pád Marie Antoinetta: Strmý pád Juliet Grey

Masochistické čtení této knihy jsem si užila. Celou trilogii nemůžu hodnotit jinak než kladně, poslední díl nevyjímaje. Řekla bych, že tomu, kdo chce uvěřit ději a není úplný cynik, přiroste královna k srdci i přes to, co do dotyčného ve škole nahustili o francouzské revoluci.

04.12.2015 4 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Dojemná, věrná a hlavně hezky líčící charakter královny. Neustále se setkávám s názorem, že M.A. byla husa. Po téhle knize ji vždy hájím. Možná hraju ďáblova advokáta, ale autorka přinejmenším ukazuje další možnou tvář ženy, u které se názory rozcházejí.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Dokonale omračující

Královna ze Sáby Královna ze Sáby Marek Halter

Odpočinkový román, který není tak úplně odpočinkový vás vtáhne velmi rychle do děje. Oba hlavní hrdinové, dají-li se tak nazvat, jsou velice inteligentní a charakteristikou i popisem zapadají do autorem načrtnuté epochy opravdu věrně. Mám ráda, když je kniha něčím specifická a autor ji takovou udělal. Někomu možná bude vadit absence srdceryvných výlevů, osobně mi to však připadá spíše jako plus. Prostě by se sem nehodily.

Tajný deník Anny Boleynové Tajný deník Anny Boleynové Robin Maxwell

Jestli nějaké období produkuje nejvíc příšerné beletrie, podle mě jsou to Tudorovci...Podařené knihy z temné Anglie mám opravdu ráda, nicméně zrovna tahle k nim nepatří...

04.12.2015 1 z 5

Angelika, markýza andělů. 1. díl Angelika, markýza andělů. 1. díl Anne Golon (p)

Dokonalé...nedokážu popsat jak mě ta kniha chytla. Bylo mi asi 12, když jsem ji četla poprvé a od té doby se k ní vracím.

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Moc se mi líbila, je štěstí, že jsem ji četla před Šifrou..., protože by mi přišla slabší. Na rozjezd v takovém žánru je ale perfektní.

Papežka Jana Papežka Jana Donna Woolfolk Cross

(SPOILER) Autorka je pro mě po této knize modlou. To co napsala úplně překonalo představy, které jsem získala při sledování filmu i muzikálu. Jana mi neuvěřitelně přirostla k srdci. Když jsem četla konec umíněně jsem si opakovala že to není fér, jako bych tím mohla její smrt zvrátit, zachránit muže, který ji miluje víc, než vlastní život a dílo přepsat.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Perfektní. Musím říct že autorka se zde opravdu vyznamenala. Slzela jsem smíchy, nadávala postavám i seděla zticha jako pěna při napínavých pasážích...prostě skvělé

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Kniha je střízlivá i citlivá, jednoduchá i bohatá na detaily. Dualita mezi obyčejností dne a rozkošných drobností v něm je opravdu dech vyrážející.

04.12.2015 3 z 5