Anett24 Anett24 komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásná klasická kniha. Příběh dvou zamilovaných lidí jež zemřou na následky války. Kruté ale pravdivé.

06.07.2023 5 z 5

Krásná kniha, hezky napsaná. Oproti filmu, který je spíš taková fantasy bláznivina je tohle krásná klidná pohádka.
Četla jsem k maturitě a byla to kniha kterou jsem si opravdu vychutnala.
Někdy určitě přečtu znovu.

Babička Babička Božena Němcová

Je to klasické dílo, které zná snad každý Čech.
Mě osobně však babička vůbec nebavila. Četla jsem to jenom kvůli tomu, že jsem to měla jako knihu k maturitě.

06.07.2023 3 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Skvělá kniha. Četla se sama.
Konec byl velmi smutný i slza ukápla.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tato kniha mě popravdě vůbec nebavila. Musela jsem se nutit abych jí vůbec dočetla.

06.07.2023 4 z 5

Dar vlka Dar vlka Anne Rice (p)

Mě se kniha velice líbila. Líbilo se mi jak Anne Rice ztvárnila vlkodlaka. Nebyl to takový ten klasický hezký vlk jak to bývá v ostatních knihách, ale vlkodlak jak bývá popsány v bájích.
Kniha byla sice dost dlouhá ale četla se mi hezky.

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Knižní série byla velmi čtivá a moc se mi líbila. Ale jak to bývá u většiny knih, ani tady se mi moc nezamlouval konec. Já osobně bych to zakončila jinak, ale autorka si to přestavovala takto, tak se nedá nic dělat

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Celá série naprosto super. Nemohla jsem se od knih odtrhnout. Ale jak už tu zmiňuje spousta lidí ten konec prostě hrůza.
Samozřejmě by se dalo říct, že skončili spolu a vše dobře dopadlo. Ale nevím jak vy ostatní ale já když jsem dočetla knihu a oni najednou ztratili všechny vzpomínky, všechny přátele a všechno co prožili zapomněli, tak mi to najednou přišlo jako ztráta času číst ty všechny knihy předtím.... když si vlastně nic nepamatují a prakticky se to pro ně vůbec nestalo

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Celá série mě naprosto pohltila. Ze začátku jsem si nemohla nějak zvyknout na chiméry, přeci jenom je to něco jiného než je běžné. Ale akivu s Karou jsem si zamilovala. Jenom škoda že pro sebe neměli vyhrazeno více prostoru.
Jak už bývá zvykem mě oblíbené postavy zabili jako byl Hazael a Brimstone.
Ale jinak knižní série skvělá, propracovaná a dobře čtivá.

06.07.2023 5 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Za mě rozhodně lepší než první díl. Myslím, že tam bylo víc akce než v předešlém dílu. Já osobně jsem si teda oblíbila víc Eliaha než Rubena už od Znamení vlka ale záleží na vkusu.

26.08.2023 5 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Kniha je od ostatních knih o vlkodlacích psaná trochu jinak. Líbí se mi na ní to, že se tam nachází český humor a spoustu nadávek.
Ale co mě na knize trochu deptalo bylo, že sexuální scény byly poslané lépe než samotný děj. Přišlo mi, že to nebyla kniha o vlkodlacích, ale kniha o sexu kde se sem tam nějaký vlkodlak přimotal
Ale jinak kniha hezká. Uvidíme co bude ve druhém dílu.

12.08.2023 4 z 5

Balthazar Balthazar Claudia Gray (p)

Za mě kniha Balthazar byla lepší než celá série předtím.
Už v předchozí sérii jsem měla Balthazara jako nejoblíbenější postavu a divím se že mi ho autorka nezabila
Každopádně kniha velmi čtivá a zábavná.

06.07.2023 5 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Za mě celá série velice čtivá. Líbilo se mi že bianca a Lucas se měli rádi i přes všechny překážky.
Nějaké pasáže bych z toho i vynechala a připadaly mi zbytečné, ale čtení hezké.
Co se mi však nelíbilo tak byl osud hlavní hrdinky.
Proměnila se v r přízrak? Divný. Už jen když čtenář přemýšlí do budoucna a řekne si že Lucas bude stárnout a za chvíli z něj bude vrásčitý děda zatímco bianca bude pořád mladá a sexy, i když mrtvá, a i přesto se budou mít stále rádi?

Smrtící vlna Smrtící vlna Philippa Gregory

Druhý díl byl daleko lepší než první. Hlavní postavy byly skvělé. Nejvíce by mě zajímalo jak dopadne freize a ishraq, ale bohužel tato série není dopsána takže se to asi nikdy nedozvím.

Kacíř a čarodějka Kacíř a čarodějka Philippa Gregory

Kniha se mi líbila i přes to že toto téma není nic pro mě. Některé pasáže byly na mě až moc náboženské, ale čtení bylo hezké.

06.07.2023 3 z 5