AnetN2487 AnetN2487 komentáře u knih

Žijte jógu Žijte jógu Václav Krejčík

Nádherně zpracovaná kniha, používám ji jako encyklopedii. Když si nejsem jistá správností provedení, když mě něco bolí a já potřebuji cvik na toto zaměřený, když si chci sestavit novou sekvenci a hledám inspiraci. Velké a krásné fotky upoutají na první pohled.

06.04.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

První díl knihy se mi líbil nejvíc. Je to vtipné, na odlehčení a odreagování ideální. Zase trošku jiný příběh. Libí se mi styl psaní autora. Na film se teprve odhodlávám podívat, slyšela jsem jen špatné recenze.

06.04.2020 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nádherný příběh adolescentní lásky. Každá dívka by měla mít svého Romea a každý chlapec svoji Julii.
Poprvé jsem se s příběhem setkala na základce, učitelky nám pustili film s Leonardem DiCapriem a tehdy jsem se do tohoto dramatu zamilovala. Drama je krásné, čtivé, dojemné a nikdy nestárnoucí. Doporučuji rozbor díla na YouTube - Mluvící hlavy.

06.04.2020 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Výborně postavený příběh, rozdělení na dvě části. Není to typická dívčí beletrie, ale zase trošku jiná love story. Těším se, až se podívám na film!

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Četla jsem několikrát, knihu mám moc ráda. Líbí se mi, jakým stylem je napsaná a že se čtenář nedozví, kdo je ten "přítel". Film se stal mým oblíbeným, výjimečně mi nevadilo, že se od knihy lehce lišil. Herci si dokonale sedli s hlavními postavami.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Poměrně chytlavá sbírka povídek, mrzí mě, že i když každá povídka obsahovala i hezké vzpomínky, vždy byly přebity něčím bolestným a smutným.

24.03.2020 3 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Příjemně čtivé drama, příběh lásky vás upoutá a nespravedlnost doby naštve.

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

V díle je hodně poznat, jak autor v průběhu dospívání a stárnutí je více pesimistický. Básničky mi přišly smutné.

24.03.2020 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

V téhle chvíli poměrně aktuální téma. Drama mám ráda, četla jsem vícekrát a pokaždé jsem v něm našla něco nového.

24.03.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, která vás nepustí. Mate ji přečtenou během několika večerů a ještě dlouho po přečtení nad ní budete přemýšlet. několik lidí se mnou nesouhlasilo, ale já jsem v ní přece jen našla ten happyend...

24.03.2020 5 z 5