anebar anebar komentáře u knih

Dante pro začátečníky Dante pro začátečníky Joe Lee

Vysvětleno polopaticky. I ten, co se nerad učí nové věci, něco z knihy pochytí. Ilustrace knize opravdu pomohly. Avšak u čtení jsem si moc neodpočinula. Některé úryvky jsem musela číst několikrát, než jsem se na stejný tón psaní, mohla soustředit.

09.10.2019 3 z 5

Ničitel – Vzpoura zoidů Ničitel – Vzpoura zoidů Paul Stewart

I když je kniha určena pro mladší diváky, zaujala mě doprovodnou kresbou k příběhu. Bez ní by však kniha ztratila hodně na atraktivitě. Nebýt českého překladu, který byl směřován na mladší diváky, vůbec bych nepoznala, že jde o knihu pro mládež.
Zajímavý příběh, který vám pomůže vypnout mozek od práce a představit si, jaká může být budoucnost.

22.09.2019 4 z 5

Durotan Durotan Christie Golden

Nesedí k hlavní starší linii knih Warcraftu. Ale příjemné doplnění o alternativní příběhy.

03.09.2019 3 z 5

Rychle a smyslně Rychle a smyslně Kristy Bromberg

Kniha se mi líbila, je však škoda, že se hodně podobá jinému bestselleru, který jsem četla předtím. Jako přes kopírák.

16.10.2018 4 z 5

Ždibřich Ždibřich Richard Skolek

Klasické komiksy vás přestaly bavit? Chcete nějakou náročnější zábavnou literaturu? Přečtěte si o cynickém světě intelektuála, který popisuje dění okolo něj po svém typickém způsobu. A buď si ho zamilujete, nebo ho za jeho pravdy budete nenávidět, ale i tak ho budete chtít dočíst.

27.01.2024 4 z 5

Forbidden Forbidden Tino Hrnčiar

Jak název značí, kniha vás překvapí svými myšlenkami a názory. Nejvíc ve mně rezonuje věta, která říká, že správná kniha na osobní rozvoj je ta, která vám při čtení připadá, že vše vlastně už ve skrytu duše znáte.

Kniha vás zavede za hranu vašeho kreativního myšlení až zjistíte, že vlastně omezení, které si dáváte v životě, v práci, jsou pouze vzdušným zámkem.

Knihu doporučuji všem, co potřebují navnímat nový směr, kteří chtějí vstřebat nové myšlenky, ale i těm, kteří chtějí číst knihu, kterou ještě v životě v takové formě nečetli.

30.12.2023 5 z 5

Proč muži lžou a ženy pláčou Proč muži lžou a ženy pláčou Allan Pease

Zajímavá naučná kniha o myšlení a jednání obou pohlaví. Své si tam najde žena i muž a možná si po přečtení budou i navzájem více rozumět. Co vám možná bude vadit je to, že kniha byla napsána před více než 20 lety a teď jsou věci trochu jinak.

30.07.2023 3 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Vtělíte se do roli matky dvou synů, Seleny, která žije svůj šťastný americký sen, ale pak se něco stane. Nesleduje jenom její životní linku, ale i jiných postav, které hezky osvěží hlavní děj a přidají nejednotvárnost.
Do poslední chvíle si hrajete na detektiva, jak to vlastně dopadne a pak vás stejně Lisa Unger posadí na zadek. A tak to má být.

03.04.2023 4 z 5

Jizva Jizva Alice Broadway

To si tak čtete knižní sérii pro mladé a jste skoro na konci. Pak se děj zvrátí tak, že chvilku čumíte, jestli je to tam fakt napsané. A ono je. První dvě knihy ze série se četly rychle, poslední kniha (tato) je trochu pro silnější povahy. Pokud jste četly předešlé, doporučuji dočíst.

26.02.2023 4 z 5

Jiskra Jiskra Alice Broadway

Krásná obálka, poutavější příběh než jeho 1. část. Plný příběhů, které vás vrací do dětství, ale jste nuceni o nich přemýšlet jinak, což vás jako děti nenapadlo. Jsou zde 2 společenství, jejichž popis nemá daleko od toho uvěřit, že by takto lidi opravdu mohli přemýšlet a žít. Konec přečtete jedním dechem.

21.02.2023 4 z 5

Alza: Příběh firmy, která si do toho nenechala mluvit Alza: Příběh firmy, která si do toho nenechala mluvit Miloš Čermák

Lidé z marketingu jejich zeleného mimozemšťana nenávidí, ale jak se říká, nepřátelé si máme držet u těla co nejblíž.
Kniha je zajímavým příběhem vzniku Alzy a jejího rychlého růstu. Za takovým úspěchem stojí spousta úsilí a tvrdé práce.
Od knihy jsem čekala mnohem méně, ale informacemi předčila mé očekávání.
Před přečtením budete zvědaví a Alzu budete obdivovat, ale po jejím přečtení i litovat.

Po přečtení mi v hlavě rozonoval citát z Enderovy hry:
„In the moment when I truly understand my enemy, understand him well enough to defeat him, then in that very moment I also love him.”

04.02.2023 4 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Bavil vás ve škole dějepis? Ne? Je možné, že vás tato kniha ze série Úžasné zeměplochy nezaujme stejně jako mě. Kniha je úzká a jde přečíst poměrně rychle, ale je tam moc balastu, užila jsem si pouze její začátek a konec. Kdybych ji z knižní série vynechala, nic by se nestalo.

02.04.2022 2 z 5

Vlčí krev Vlčí krev Michaela Burdová

Líbilo se vám Stmívání? Upírů ale máte plné zuby a chtěli byste něco trochu jiného, minimálně stejně temného? Kniha se vám bude líbit. Já však nesplňovala všechny potřebné kritéria a po 70 stranách jsem čtení musela vzdát. Hodně štěstí čtenáři!

01.02.2022 2 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Chcete něco na oddechové čtení? Tohle není knížka, kterou byste si měli vybrat. Téma v ni skryté je však jedinečné a i když je směřována pro děti a mládež, najde v ní zalíbení i dospělý. Úplná fantas magórie to taky není, mnoho věci by se (dle mého) mohlo někdy stát.

Verdikt: Doporučuji přečíst, ale nečtěte ji pokud jste ve větším stresu.

30.01.2022 3 z 5

Arogance jako klíč k úspěchu Arogance jako klíč k úspěchu Peter Modler

Pro ženu ve vyšších pracovních pozicích (nebo pokud má aspiraci toho dosáhnout) je to kniha must to have. Nečekejte však od ní moc. Na příbězích jiných ukáže příklady, jak se v podobných situacích chovat a to možná od této knihy i každá chceme.

30.09.2021 4 z 5

Průvodce Průvodce J. R. Ward (p)

Pokud knižní sérii Bratrstva černé dýky žerete jako já, a chcete mít sérii přečtenou celou, doporučovala bych vám to pouze prolétnout. Je to skvělé doplnění některých částí příběhu, ale nic, co by musel čtenář této série nutně přečíst.

11.09.2021 2 z 5

Šerolichotníkova kletba Šerolichotníkova kletba Paul Stewart

Kdo má rád Světakraj, neměla by mu tato chyba chybět v knižním repertoáru. I když je kniha určena pro mládež, dospělý si u ní taktéž odpočine.

05.09.2021 4 z 5

Krevní msta Krevní msta Alyxandra Harvey

Skvělá kniha pro náctilé dívky s tím, že se jejich rodiče nemusí být, že kniha bude jen o tom jednom. První díl "Srdce v sázce" se mi líbilo více, ale tento díl alespoň dotváří atmosféru a odhalí další část života hlavních postav.

08.08.2021 3 z 5

Srdce v sázce Srdce v sázce Alyxandra Harvey

Doporučila bych ji pro všechny náctileté dívky s tím, že se rodiče nemusí bát, že v knize to bude jen o tom jednom. Vztahy mezi postavami, i láska samotná, jsou zde popsány moc hezky a pokud se spisovatelka otře o erotično, je to opravdu okrajově.

08.08.2021 4 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Další kniha z výborné série. Za mě byla trochu slabší a ubírám jednu hvězdu za popis vztahu mezi dvěma muži, Qhuinnem a Blayem. Připadal mi takový nereálný, plošší. Kdyby psal o stejném vztahu muž, bylo by to možná reálnější, ale to je pouhá spekulace. Každopádně do celé série kniha patří a byla by škoda ji vynechat.

13.06.2021 4 z 5