Dante pro začátečníky

Konečně je tu Božská komedie s vtipem, Dante, co má šmrnc, výlet do posmrtného života se šťastným koncem. Vlastně měl vždycky šťastný konec, ale kdo mohl vědět, že po Pekle přijde Očistec a Ráj? Dante pro začátečníky vezme čtenáře na výlet začínající v pekle a končící v nebi. Dostane se mu stručného úvodu o tom, kdo byl Dante a jaká byla jeho doba, poté se setká se sladkou dívkou jménem Beatrice a ochutná další kousky z Dantova menu, například z velké hostiny Convivio. Pak už je však na řadě ona velkolepá Komedie a popis celého díla zpěv po zpěvu. Postavy, myšlenky a situace jsou tu popsány takové, jaké jsou – žádné pátrání v poznámkách pod čarou a vysvětlivkách, abychom Dantova přítele Forese Donatiho dokázali rozeznat od jeho zlého bratra Corsa, jde o jednoduché zmapování celého života po životě. Dante pro začátečníky je skvělá dovolená s největším turistou v dějinách, Dantem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270571/big_dante-pro-zacatecniky-AgF-270571.jpg 3.916
Literatura světová, Humor, Jazyky, lingvistika

Vydáno: , Práh

Dante for Beginners, 2011

Kniha Dante pro začátečníky

anebar
09.10.2019

Vysvětleno polopaticky. I ten, co se nerad učí nové věci, něco z knihy pochytí. Ilustrace knize opravdu pomohly. Avšak u čtení jsem si moc neodpočinula. Některé úryvky jsem musela číst několikrát, než jsem se na stejný tón psaní, mohla soustředit.

takana
30.09.2019

Docela se dala číst.

Kenoth
26.10.2018

Snaha působit vtipně za každou cenu, aby udržela čtenářovu pozornost mnohdy krásné ilustrace snižuje na trapně ohrané karikatury. Autor se vyzná v Dantem, ale ne v komedii.

alef
17.12.2017

Přinesla jsem domů synovi jako schůdnou alternativu k povinné četbě ... a dříve, než jsem předala, sama nejprve "prozkoumala" její "kvality" ... s jednoznačným verdiktem ... nezklamala :-) ... právě naopak ... chválím zpracování ... přitažlivé pro studenty ... téměř komiksové ilustrace ... objasňující a lehkou formou vyprávějící text ... který vás provede Dantovým světem a jeho "příběhem":

"V půl naší zemské pouti když se vkročí,
já octnul jsem se v tmavém, pustém lese,
neb cesta pravá zmizela mi z očí."

Tak začíná Dantova komedie ... ve které bychom jen stěží hledali vtipy, přesně tak, milí studenti, nenechte se mýlit, máte před sebou komedii v jejím původním smyslu ... přesto se můžete těšit, protože před sebou máte příběh se šťastným koncem, a to navzdory tragičnosti jeho průběhu :-) ... máte před sebou dobrodružné putování ... do míst, která nejsou běžně přístupná ... očím a myslím žijícího člověka :-) ... a tak zapojte svou fantazii ... odměnou vám bude "odkrytá architektura věčnosti" v celé její děsivé velkoleposti :-) ... a nebojte se ... vaší fantazii dost pomůžou opravdu úžasné ilustrace :-) ... tak se do toho směle pusťte ... vážně to stojí za to ... projít se po cestě ... kam běžně vede ... jen jednosměrná jízdenka :-) ...

PS: knížka není jen pro studenty ... určitě se bude líbit Vám všem, kdo si hned netroufáte na originál ... rozhodně se jedná o originální a zajímavý počin ... který nemůžu než pochválit :-).

vajglik
23.03.2017

Ale jo, tohle by šlo! Pokud nemá člověk chuť prokousávat se složitými metaforami v majestátním díle Danteho, tak v této knížce najde zalíbení. Seznámí pěkně zpěv po zpěvu s celým dějem. Doporučuji.

medvedice3
22.02.2016

Pro začátečníky ... Opravdu? Není to pro osvěžení paměti těch, co kdysi četli celé dílo? Bude inspirovat k další četbě nebo jen poslouží jako "čtenářský deníček" k maturitám? Vtip a šmrnc knížka má. A je tištěná poměrně velkým písmem, čili je vhodná pro dyslektiky.

qwill
20.02.2016

Taková obrázková knížka opravdu pro začátečníky. Základní přehled čtenáři dává. Málokdo se propracuje k přečtení originálu.....