Durotan ekniha

Románový prequel k filmu Warcraft: První střet, který bude mít v českých kinech premiéru 9. 6. 2016. Ve světě Draenoru ohrožují silný nezávislý klan Frostwolfů stále nemilosrdnější zimy a ubývající zvěř. Když se ve Frostfire Ridge objeví záhadný cizinec Gul‘dan a nabídne jim nová loviště, postaví tím náčelníka Durotana před krutou volbu – opustit své území, pýchu a tradice, nebo odvést klan na výpravu do neznáma....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302524/durotan-nbA-302524.jpg 4138

WarCraft

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno (ekniha), Fantom Print

Durotan - The Official Film Prequel, 2016

Kniha Durotan

Luigi1

Velice krásné čtení a zajímavý pohled na zotročování národů.

anebar
03.09.2019

Nesedí k hlavní starší linii knih Warcraftu. Ale příjemné doplnění o alternativní příběhy.

Forest66
27.02.2019

Dalo se to číst, ale bylo to celkem zbytečné. Žádné zvraty, jen nepatrně napětí a všechno velmi lineární a prvoplánovité. Krom toho - pro někoho, kdo už četl například Vladce klanu, což už asi většina z potenciálních čtenářů, vlastně výsledek všech klíčových událostí byl předem znám

Miro.slav
20.10.2017

Keďže je táto kniha napísaná ako úvod k filmu, a teda určená pre široké publikum civilov, tak nemá zmysel si vylievať hnev (a iné tekutiny) na autorku, či samotný Blizzard. Skrátka treba uznať fakt, že film (konečne) vznikol a nie je určený len pre dlhoročných fanúšikov Warcraftu. Je to jednoducho filmová adaptácia s istými zmenami a tieto zmeny sa premietli aj do knihy. Máme tu teda herný svet aj s doterajšími knihami a máme tu filmový svet s novými príbehmi (určite vzniknú aj ďalšie). Buď budete neustále on*novať nad tým, ako to dok*rvili, alebo si necháte vychutnať aj vizuálny Warcraft (podobne je to aj s knihami a seriálom GoT). Nič viac, nič menej.

A teraz ku knihe. Síce bola čítaná v angličtine, no zážitok z knihy bol vcelku dobrý. Bolo však cítiť, že je písaná narýchlo a je určená pre masy. Ako už bolo napísané vyššie, rozhodne ju neporovnávam s predchádzajúcimi príbehmi.

Lenka.Vílka
29.06.2017

Film První střet pro mě bylo první setkání se světem Warcraftu, takže jsem byla na začátku trochu zmatená, ale potom se začali vzájemně řezat a bylo to jako každý jiný film, kde se lidi třískaj s něčím, co vypadá v jakémkoliv směru jinak než oni sami. Takže tahle kniha je plusem pro lidi jako jsem já. Asi ne povinnost před filmem, ale něco jako doplnění (jé, ještě jsem nečetla Durotana, tak vynechám kino!...to se fakt nestalo). Dějově dobré. Sice víte, jak to skončí a kam se postavy dostanou, ale je dobře popsané to "jak" se tam dostanou. Písmo velikosti pro třeťáky z knihy sice dělá špatně udržitelný špalek, u kterého jsem měla obavy, že ho do knihovny nevrátím v tom stavu, v jakém jsem ho dostala, ale jinak si nemám na co stěžovat. Určitě si přečetu i další knihy ze světa Warcraft. I přes ty rozdily (jak píšete pode mnou) mezi filmovým a knižním světem.

Devastion
16.05.2017

Za mě se kniha četla pomalu na jeden dech a velmi obsáhlý příběh který vás pohltí do světa Warcraftu a nechá vás prožít všechny situace s hrdiny v knize, ale některé gramatické chyby a slovní spojení v ní obsažené jsou hodně k naštváníhodné.

AajaPal
29.12.2016

super knížka, která se nádherně četla!

Grayi01
02.10.2016

Tento komentář může obsahovat spoilery !!

Jelikož tato kniha byla i prezentována jako alternativní děj , tak nemohu porovnávat se zrodem hordy, ikdyž sem se tomu ze začátku neubránil, ale po prvotním rozčarování jsem se s chladnou hlavou nad knihou zamyslel znovu. Jako prequel k filmu slouží dobře je poutavá, čtivá a zhltl jsem ji behem dne. jako fanoušek Warcraft knih jsem měl trošku problém se změněním zásadních věcí, ale přeci jen jde o "alternativní vesmír" , a při vydání knihy a následně filmu bylo jasně řečeno, že se nebude držet původního lore. S přihlédnutím k tomuto tedy nechápu rozhořčení nad tím, že se Durotan nedrží původního lore ..... Rozdílů mezi Zrodem hordy a Durotanem je bezpočet, ale to byl i záměr. jediné co mi trošku nesedlo bylo to ze Durotan a Orgrim jsou ze stejného klanu, ale samotný děj knihy jak už jsem psal výše je poutavý a pro lidi co o Warcraft serii nezavadily nebo nejsou rejpalové kvůli každé změně je to kniha čtivá, záživná a mohu doporučit.

Spálená mrazem
Spálená mrazem