andrejci andrejci komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejdřív jsem se bála to číst. Bála jsem se, že mě to nebude bavit.
Obvykle čtu jiné knížky. Ale tady jsem byla příjemně překvapená. Bylo to moc dobře napsané. Nejvíc mě, ale zasáhl konec. Nenapadlo mě, že mě to tak zasáhne.
Moc se mi líbilo, že knížky tam hrají významnou roli.

17.01.2022 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knížka je tenká, tak jsem si řekla, že to budu mít rychle přečtené. Ale příběh mě tak zasáhl že jsem si ho musela dávkovat. To co se dělo v Berlíně na stanici Zoo bylo prostě strašné. Několikrát jsem si řekla, že to nedočtu, ale zvládla jsem to.
Knížku jsem četla hlavně kvůli maturitě. Jsem ráda, že jsem si jí mohla přečíst.

10.01.2022 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Fajn přiznejte se - kdo mě špehoval?

08.10.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter klasika, která nikdy neomrzí. Celou sérii jsem přečetla kdysi dávno a teď jsem se rozhodla, že si ji přečtu znovu. Pořád mě ten svět udivuje a asi nikdy nepřestane. Líbí se mi všechno. Ty scény to nejsou ve filmu jsem si vychutnávala asi nejvíc. Mám pocit, že o téhle sérii už nejde psát nic nového, protože všechny chvály už byly napsané.

26.05.2020 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Pane jo. Tohle byla jízda. Původně jsem si knížku nechtěla přečíst, ale kamarádka mě ukecala a udělala správně. Bylo to napínavé. Četlo se to hodně dobře a já se nemohla odtrhnout dokud jsem nezjistila kdo je Jack. Vůbec jsem nevěděla kdo by to mohl být takže na konci přišlo velké překvapení.
Hlavní postavy jsem si moc oblíbila. Audrey Rose mi byla sympatická. Hlavně se mi líbil její nezvyklý koníček. Do Thomase jsem se jednoznačně zamilovala. Nejlepší byly jejich rozhovory.
Autorka krásně zpracovala příběh Jacka Rozparovače. Doufám, že Dracula se ponese v podobném duchu. Tohle za mě byla bomba.

31.07.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

A já se bála, že to bude nějaká romantická slaďárna. A ve skutečnosti to byla jedna z nejlepších knížek jaké jsem kdy četla. Začala jsem číst první stránku a už mě to nepustilo. Dívka, která miluje knížky, děj v knihovně a nevrlý knihovník to prostě byla skvělá kombinace. Ze začátku jsem se bála co tam chce autorka popisovat, knížka je přece jenom velká a mile mě proto překvapila. Styl psaní mi skvěle sedl a jestli napíše ještě něco tak si to přečtu. Plus k tomu všemu ještě krásná obálka. Knížku si určitě někdy přečtu ještě jednou. Tohle si prostě musí přečíst každý knihomol. Hodnocení mě omezuje pouze na 5 hvězdiček, ale kdyby to šlo tak tahle knížka má určitě víc.

18.05.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížku jsem četla kvůli maturitě. A moc se mi líbila. Byla opravdu vtipná a místy jsem se smála nahlas. Moc se mi to líbilo. Uvažuji o tom že si přečtu i další díly.

30.12.2021 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tak po deseti letech jsem se i já dostala prvnímu dílu. Filmy mám moc ráda takže na knížku jsem se moc těšila a hlavně na rozdíly a části ve co nebyly ve filmu. Byla jsem celkem překvapená, že jich tam moc nebylo.
Knížka byla hodně čtivá. Celkem mě překvapila ich- forma. Moc ji nemusím, ale tady mě to bavilo. Jen jsem se na ni musela zvyknout. Jediné k čemu bych měla výtku je popis. Filmy jsem viděla takže jsem měla celkem lepší představu o tom jak to tam vypadá. Podle knížky bych si Panem asi nedokázala moc představit. Co jsem si, ale dokázala představit a to krásně byly popisy šatů.
Postavy za mě super. Velké plus je tam za myšlenkové pochody. Konečně vím co se postavám děje v hlavě. Sice jsem se musela s Katniss trošku sžít, ale potom už to bylo super. Hodně a příjemně mě překvapil jejich trenér.

06.05.2021 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tohle byla moc pěkná knížka. Addie LaRue je úplně jiná fantasy než jakou jsem čekala. Od autroky toho mám celkem dost přečtené a díky této knížce jsem si ji oblíbila ještě víc.
Četlo se to krásně. Žádné dlouhé pasáže. CeLou dobu mě to bavilo. Moc se líbulo sledovat co Addie prožívá. Láska, osamění, přátelství, domov, ztrátu a to celé dokola. Autorka to všechno krásně zpracovala. Takže mi 500 stran uteklo strašně rychle.
Navíc krásně popsala postavy. Okamžitě jsem se do nich zamilovala. Henryho jsem si zamilovala okmžitě. Stejně tak i Addie. Její příběh mě moc bavil.
Navíc ten konec? Ke knížce se to nádherně hodilo. Dokonce jsem si i poplakala.
Shrnula bych to asi takto. Krásná fantasy, která se vymyká všem ostatním. Má to krásnou atmosféru.
Myslím, že není úplně jednoduché napsat recenzi na tuhle knížku. Každého zasáhne jinak. Každý si z ní vezme něco jiného. Myslím, že si ji musíte přečíst a stát se tak na chvilku součástí Addiina neviditelného života.

23.09.2022 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Páni tohle byla skvělá knížka. Fantasy knížky mám ráda a tohle byla po dlouhé době knížka co mě bavila a vytrhla ze stereotypu. Svědčí o tom i to jak dlouho jsem to četla což jsou 2 dny. Ze začátku jsem se bála. Předchozí dvě povídkové knížky mě moc nebavily, ale tenhle? Wow. Všechny postavy skvělé, vtipné a sympatické. Geralt skvělý jako vždy. Yennefer stejná a co se mi líbilo dozvěděla jsem se o ní něco nového. A nakonec Ciri. Co mě udivilo nejvíc na celé knížce byl její věk. Z nějakého důvodu jsem si myslela, že bude starší. Možná za to mohl seriál. Co mě v knížce ještě překvapilo bylo časové rozmezí, ale zvykla jsem si. Teď čekám na další díl a jsem pěkně napjatá, protože to skončilo dost zajímavě.

03.05.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Myslela jsme si, že první díl se nedá překonat. No musím přiznat, že tenhle to dokázal. Smrtky Anastázie a Lucifer jsou prostě super a musíte si je zamilovat. Moc se mi líbily ty Nimbovy úvahy. Bylo to neskutečné. No a ten konec? Doufám, že brzy vyjde další díl. Nehodlám na něho čekat tak dlouho.

12.10.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Knížky podobného stylu moc nečtu, takže to pro mě byla taková premiéra.
Takže ani nevím moc co napsat. Podle toho jak o tom všichni básnili tak jsem čekala něco lepšího. Možná je to tím, že nejsem úplně věková kategorie.
Nápad byl originální. Krásně se to četlo takže to bylo rychlé. Co mě, ale ohromilo byly jejich děje. Každá postava měla svůj vlastní a za tím byl ještě další příběh. To se mi na to moc líbilo. Jejich příběhy mě dokázaly hodně zasáhnout. To jsem nečekala. K postavám žádnou výtku nemám. Maximálně to, že to byl ,,zlý kluk" a ,,hodná holka". Taková klasika. Možná bych uvítala, kdyby se v reálném světě trošku víc štvali.
Pro mě to byla taková odpočinková knížka. Další díl si přečtu, ale už nebudu tolik očekávání jak tady u tohoto.

25.04.2021 5 z 5

Můj oblíbený díl je ještě lepší než jsem čekala. Moc mě bavil a líbilo se mi úplně všechno. Zase jsem ráda hledala rozdíly mezi filmem a knihou a překvapuje mě, že jich tam tak moc nebylo.

14.07.2020 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Opět díl, který mě bavil víc. Líbilo se mi jak se tam střídalo vyprávění postav. Nejvíc mě bavila Ciri, ale Geralt taky nebyl špatný. Trošku mě štve, že Yennefer nedostává větší prostor. Jsem zvědavá na poslední díl. Doufám, že mě nezklame

12.07.2020 5 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Druhý díl byl za mě lepší než první. Už to bylo propracovanější a zápletka se mi moc líbila.
Layla už nebyla tolik naivní jak v prvním díle a díky tomu mi přišla o dost sympatičtější. Problém jsem naopak měla se Zaynem. Ten mě místy dost štval. Co mě mrzí oproti prnímu dílu je, že Roth dostal méně prostoru. Hodně jsem se těšila na výměnu názorů mezi ním a Laylou.
Rozhodně mě překvapil konec. Jsem hodně zvědavá jak to po těchto událostech bude pokračovat.
Navíc se mi líbí obálka. Ta se opravdu povedla
Stějně jako 1. díl i tento hodnotím kladně. Čte se to skoro samo a mě osobně to pohltilo.

08.07.2023 5 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Já nechci konec. Ale bohužel jsem se k němu dostala a musím říct, že mě moc bavil.
Trošičku mě zklamala finální bitva. Jsem asi trošku čekala, že bude velkolepější. Hlavně ta v Athénách. Zvlášť když vím, že ty velkolepé bitvy umí psát. K čemu bych ještě měla trošku malou výtku je, že děj byl z hodně pohledů. Hlavně teda většinou postav, které jsem si tak neoblíbila jako ostatní.
No, ale úplný konec byl super. Poslední kapitola byla skvělá. Do děju byla opět skvěle zakomponována mytologie. Navíc si autor krásně otvřel dvěře k další sérii. Hlavně ser mi teda líbila cesta z pohledu Nica a Reyny. Doufám, že Nico dostane víc prostoru.
Percy Jackson to prostě není, ale nebylo to vůbec špatné. Vtipné, moderní technologie a jeho styl psaní to je prostě bomba. Rozhodně dám další sérii šanci.

21.10.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Páni. Už dlouho jsem nečetla takhle dobrou knížku. Musím říct,že přirovnání k Maasové podle mě sedlo. což se moc často nestává. Svět, který autorka vymyslela se mi moc líbil. I děj, který je originální se mi moc líbil.
Autorka píše čtivě. Začetla jsem se a najednou byl konec. Jen na začátkku jsem byla trošku zmatená z pravidel. To tam chtělo trošku líp vysvětlit. Ovšem největší radost mi udělala Poppy s Hawkem. Jejich rozhovory jsem si moc užívala. Pákrát jsem se i zasmála. Poppy podle mě někdy moc přemýšlela, ale to se dalo pochopit. Hawke je prostě miláček.
Ovšem ten konec byl prostě wow. Moc jsem si ho užila a nechtěla jsem posledních 50 stránek vůbec dočíst.
Na další díl se moc teším. Tento to byl skvělý.

10.06.2022 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Tímto se za mnou kapitola Hunger games definitivně uzavřela. Musím říct, že jsem byla hodně zvědavá jaké to bude. Sice jen tam odchylka několik let.
Byla jsem hodně co v takové bychličce bude. Bylo to pěkné překvapení. Nejvíc mě asi překvapily samotné Hladové hry. To jak vypadaly, podmínky. Bylo fajn porovnat 10. a 74. ročník. Hlavně co všechno v tomto ročníku vzniklo. Velké plus dávám za informace o jejich samotném vzniku. Vždy mě zajímalo, kdo s tím nápadem přišel. Překvapil mě i Kapitol, přesněji to v jakých byl troskách.
Další plus dávám za texty písní. Největší radost jsem ovšem měla ze stromu oběšence. Na vznik téhle písně jsem se moc těšila.
Co bych dodala k postavám. Hlavním hrdina a budoucí prezident Panemu Snow. Překvapilo mě, že byl úplně jiný než v původní trilogii. Jeho chování, i jeho myšlenky. Čekala jsem, že bude větší padouch a ne takový dobrák. Myslím, že tohle bylo největší překvapení z celé knížky. Stejně jako informace o jeho rodinně. Jedno je jisté, už se na něho nikdy nebudu dívat stejně.
Lucy Gray jsem si ze začátku oblíbila. Ke konci mě překvapila a myslím, že osud, který jí autorka vymyslela k ní dokonale pasoval. Mohla mít pár kapitol ze svého pohledu např. v aréně.
Sejanu bylo pro mě od začátku do konce nemastný, neslaný. Nijak zvlášť jsem si ho neoblíbila, ale doufala, jsem že to s ním skončí jinak.
Dovedla bych si představit, další díl o Snowovi a jeho vzestupu k moci. Nebo jeho myšlenky po dobu 74. Hladových her. Knížka je za mnou a já jsem smutná, že tento svět opouštím byť jen dočasně. Mám v plánu se k němu v budoucnu vrátit.

09.07.2021 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tak poslední díl je za mnou a já musím říct, že to bylo super. Stejně jako předchozí dva díly i tenhle byl hodně čtivý. Sice mi to ze začátku trošku trvalo, ale potom už to bylo super. Tady už bylo hodně věcí, které byly jinak než ve filmu. Co mě u třetího dílu hodně překvapilo byla psychologie postav. Ve filmu tak nevynikla. Největším překvapením pro mě byl Hurikán a Haymitch. Ti byli úplně jiní.
Co tady trošku pokulhávalo byl popis situací. Hry popisovala autorka perfektně. Ale tady se většina děje odehrávala v podzemí a to jí podle mě spíš uškodilo.
Na předchozí dva díly to nemá, ale nebylo to špatné. Hodnotila bych to tak na 4,5 hvězdičky.
Co ještě podotknu jsou obálku. K celé sérii se hodily.

21.05.2021 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tak poslední díl je za mnou a já jsem v pokušení si celou sérii přečíst hned znovu. Na poslední díl jsem se těšila a zároveň jsem nechtěla by to skončilo. Uteklo mi to hrozně rychle. Doufám, že se to trošku natáhne když je to rozdělené na 2 filmy. To se nestalo a za chvilku byl konec. Opět jsem si užívala scény, které nebyly ve filmu. Co musím říct tak mě mrzelo to, že scény se odehráli jinak a líp do filmu je nedali. Zároveň tam bylo vysvětleno plno věcí.

11.11.2020 5 z 5