Aréna smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413628/hry-o-zivot-W1F-413628.jpg 4.65417
Série

Hunger Games / Hry o život 1.

Žánr
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

The Hunger Games, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (754)

Kniha Aréna smrti

Přidat komentář
Zlajda95
23. února

Originální, brutální příběh. Knižní Katniss se jeví poněkud vřelejší, než ta filmová - to je hádám tím, že jí tady pěkně vidíme do hlavy. Kniha obsahuje spoustu detailů o životě postav mimo arénu, pro což ve filmu nezbyl prostor. Závěřečný boj s muty naprosto šokující. Výborná dystopie.

Calwen89
22. února

Kdo by nyní neznal hladové hry. Ačkoliv se filmové zpracování v tomto případě celkem vyvedlo, jsem ráda že jsem se tenkrát prve dostala ke knižní verzi a doporučuji ji všem, protože film jí podle mě nesehá ani po kotníky :)


Marie022
09. února

Četla jsem všechny tři díly a za mě obrovský palec nahoru, skvělá série.

KáťaM.
31. ledna

Série mě celé roky míjela, a co víc, zůstala mi bez spoilerů, takže jsem si mohla knížku užít i deset let po vydání. Svět, který autorka vytvořila, byl ohromující a velkolepý a já zcela chápu, proč Hunger games tolik čtenářů propadlo. Sama se taky v blízké době chystám na pokračování. Jsem moc zvědavá, jak se bude milostný trojúhelník dál vyvíjet, konec nutí čtenáře chtít další díl co možná nejdříve. Jsem nadšená, že jsem v knížce dostala víc, než ve filmu. Poslouchala jsem audioverzi namluvenou Terezou Bebarovou. Poslech byl sympatický a jen podtrhl dobrou knihu. Audioverzi můžu vřele doporučit, i když chápu, že vlastnit některý z boxů, v nichž se série prodává, je lákavější.

Sticki
27. ledna

Kniha se mi líbila více jak film.

Veveruškaaa
24. ledna

Musím přiznat, že jsem viděla prvně filmy a líbí se mi víc, dívala jsem se na ně opakovaně.
První díl se mi četl dobře, ale přes druhý jsem se nemohla nějak dostat. Možná mi nesedí autorčin styl psaní a možná ji dám ještě jednu šanci. Uvidíme.

Zuzka12627
20. ledna

První jsem viděla film a až teď jsem se dostala ke knižní podobě. Četla jsem jedním dechem. Je skvěle napsaná a určitě doporučuji.

PapySknihou
20. ledna

Hunger games-Arena smrti
Za mě určitě top:) kniha je skvěle napsana a nuti cist dal sou tam maličkosti co ve filmu nebyly ale presto na ne prijdete super čteni:D

1 ...