Aréna smrti

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413628/hry-o-zivot-W1F-413628.jpg 4.65417

Hunger Games / Hry o život 1.

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

Kniha Aréna smrti

Zlajda95

Originální, brutální příběh. Knižní Katniss se jeví poněkud vřelejší, než ta filmová - to je hádám tím, že jí tady pěkně vidíme do hlavy. Kniha obsahuje spoustu detailů o životě postav mimo arénu, pro což ve filmu nezbyl prostor. Závěřečný boj s muty naprosto šokující. Výborná dystopie.

Calwen89

Kdo by nyní neznal hladové hry. Ačkoliv se filmové zpracování v tomto případě celkem vyvedlo, jsem ráda že jsem se tenkrát prve dostala ke knižní verzi a doporučuji ji všem, protože film jí podle mě nesehá ani po kotníky :)

Marie022

Četla jsem všechny tři díly a za mě obrovský palec nahoru, skvělá série.

KáťaM.

Série mě celé roky míjela, a co víc, zůstala mi bez spoilerů, takže jsem si mohla knížku užít i deset let po vydání. Svět, který autorka vytvořila, byl ohromující a velkolepý a já zcela chápu, proč Hunger games tolik čtenářů propadlo. Sama se taky v blízké době chystám na pokračování. Jsem moc zvědavá, jak se bude milostný trojúhelník dál vyvíjet, konec nutí čtenáře chtít další díl co možná nejdříve. Jsem nadšená, že jsem v knížce dostala víc, než ve filmu. Poslouchala jsem audioverzi namluvenou Terezou Bebarovou. Poslech byl sympatický a jen podtrhl dobrou knihu. Audioverzi můžu vřele doporučit, i když chápu, že vlastnit některý z boxů, v nichž se série prodává, je lákavější.

Sticki

Kniha se mi líbila více jak film.

Veveruškaaa

Musím přiznat, že jsem viděla prvně filmy a líbí se mi víc, dívala jsem se na ně opakovaně.
První díl se mi četl dobře, ale přes druhý jsem se nemohla nějak dostat. Možná mi nesedí autorčin styl psaní a možná ji dám ještě jednu šanci. Uvidíme.

Zuzka12627

První jsem viděla film a až teď jsem se dostala ke knižní podobě. Četla jsem jedním dechem. Je skvěle napsaná a určitě doporučuji.

PapySknihou

Hunger games-Arena smrti
Za mě určitě top:) kniha je skvěle napsana a nuti cist dal sou tam maličkosti co ve filmu nebyly ale presto na ne prijdete super čteni:D