Andrée Andrée komentáře u knih

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Velice se mi líbí, když je klasika v novém, či netradičním kabátku. Nemám vůbec nic proti tomu a tohle komiksové zpracování je fajn. Rozhodně by to mohlo oslovit i mladší čtenáře, kteří se tak nakonec dostanou i k samotnému pokladu, který nám zde zanechal K.J. Erben. Ale jak už to tak bývá, některé kresby mne oslovily více, některé méně a tak tedy přikládám svůj počet hvězd.

01.06.2021 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

V poslední době jsou příběhy s dětmi velice populární. A to jsem s nimi opravdu hodně sympatizovala a co všechno si museli vytrpět. Nicméně, knihu jako takovou jsem četla velice dlouho a do konce už jsem se trošičku přemlouvala. Nabízí se zde jedno filozofické okénko: Váženě by to nestálo za to? Nah... Chci říct, kdyby nebylo tolik proměnných... Kdyby se jeden z největších padouchů v dějinách nedostal k moci. Kdyby...
Rozhodně zajímavé čtení, ale na pět hvězdiček to nebylo.

17.05.2021 4 z 5

Střední je peklo Střední je peklo Jordie Bellaire

Super komiks, úplně pecka kresby. Věřím, že brzy bude další díl, protože ten konec si prostě žádá další díl!

Střední je peklo... Tak v podstatě střední škola v Sunnydale k tomu nemá tak úplně daleko, ale peklo to nemá tak jednoduché, protože na tuhle střední chodí přemožitelka. Zlatý devadesátky! Úplně mě to vrátilo zpět do mého dětství. Když tak nad tím přemýšlím, Buffy byla moje první superhrdinka a vlastně ji mám dodnes moc ráda. Jooo, když si vzpomenu na ty časy. To dětem necpali vymydlený upíry, ale pořádný zrůdičky, když na věc přišlo... A mezi námi, jsem team Angel a je super, že tohle můžu napsat v roce 2021.

27.04.2021 5 z 5

Addamsova rodina Addamsova rodina Calliope Glass

Nebylo to špatné, tuhle gothic rodinku mám moc ráda, ALE. Kniha nenadchne, ale ani neurazí. Kulturní zážitek z toho nemám. Oddychové čtení.

Dáme mazurku?

08.03.2021 3 z 5

Zápisník smrti 6 Zápisník smrti 6 Cugumi Óba (p)

Tenhle díl byl trochu slabší. Moc mě to nebavilo. Na můj vkus příliš mnoho kecání, akce málo. Misa Amane mi leze dost na nervy a tady toho prostoru teda měla...

28.02.2021 3 z 5

Balónky oběšenců a další hororové příběhy Balónky oběšenců a další hororové příběhy Džundži Itó

(SPOILER) A safra! Džundžiho zvrácená mysl mě teď nenechá spát. Nejvíce děsivá povídka TUK! Fuj... Skvělá kresba, nahánějící hrůzu. Prostě super hororová manga. Dužundži Itó umí.

Deska z bazaru - Tohle byl trochu slabší příběh. Možná, kdyby se trochu více rozvinul. Zajímavá myšlenka.

Zimnice - Rina je mladá dívka, která trpí vzácnou nemocí. Popravdě, nikdo neví co jí je... Na jejím těle jsou všude otvory, kterými dýchá. Brrr... Jestli Vám tohle nepřijde creepy, jedeme dál.

Modelka - Definice krásy neexistuje. Já si jen říkala "ještě, ještě".

Balónky oběšenců - Utvrdila jsem se v tom, že Japonci jsou šílení. Nad městem se vznáší obří balónky, ale nejsou to ledajaké balónky. Vypadají jako obří hlavy. Jsou to obří hlavy a jdou si pro Vás.

Dům loutek - Asi už každý víme, že nikomu pečení holubi nelítají do huby. A jak mladík rychle zbohatl? Jsou za tím (jak jinak) čáry máry. A cena? Přeci ta nejvyšší. Ale předtím se podíváme na malé loutkové divadlo.

Malíř - Tady bych to vystihla " za vším hledej ženu". Pro mě slabší příběh...

Dlouhý sen - Tecuró Mukóda si stěžuje, že se mu zdají dlouhé sny. Tak dlouhé, až jednoho dne...

Tuk - Odporný a strašně creepy. Už na to nechci myslet. :D

Modelka - prokletý záběr - A konečně! Další nášup šílené modelky. Myslím, že není z tohoto světa, ale pšššt.

28.02.2021 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Příběh Ciri mě docela bavil, ale přišlo mi to celé takové nekonečné. U předchozích knih jsem se bavila více.
Pro mě jedna z těch slabších knih z této série.

21.02.2021 3 z 5

Noční můry z temnot Noční můry z temnot Alvin Schwartz

Některé povídky mi nepřijdou moc zajímavé, ale později jsem se přistihla, že se tak trochu bojím. Některé příběhy znám z Věřte nevěřte a celkově musím říct, že to na mě zapůsobilo a místy to ve mě menší napětí vyvolalo. A taky to podtrhla ta creepy kresba. Čte se to samo, příběhy jsou velice krátké, takže za chvíli je přečteno.
Pro navození mírně děsivé atmosféry, doporučuji číst večer.

11.02.2021 4 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 3: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 3: Jedinečný originál Kevin Eastman

O trochu slabší menu než bylo to předchozí, avšak poslední příběh mě pěkně navnadil. Škoda jen, že dalšího pokračování se v ČR nejspíš jen tak nedočkáme, jestli vůbec.

08.02.2021 4 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 2: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 2: Jedinečný originál Kevin Eastman

Želvy jsou moje srdcovka.
Komiks je parádní, škoda jen, že jsou u nás k dostání jen pouhé tři díly.
Děj je plný akce, co šlo pokazit se pokazí ještě víc. Parádní děj, kresba se mi moc líbí. Jen ty stejně barevné pásky želváků jsou místy takové fádní, ale to jsem zjevně ovlivněna z dětství.

Ať žijí antropomorfní želví mutanti!

06.02.2021 5 z 5

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes se vrací, po boku jeho věrný přítel Dr. Watson. Klasika z viktoriánského Londýna mne moc nenadchla.

31.01.2021 3 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Už je to vážně hrozně dlouho, co jsem četla knihy o Dexterovi. A protože kniha byla první, tak nějak mi ve srovnání se seriálem přijde jednoznačně lepší, byť seriálová verze rozhodně nedělá ostudu.

Dexter je takový zajímavý týpek, trochu (víc) psycho. Na první pohled nevyčnívá z davu, ale v jeho hlavně to není tak úplně v pořádku. Jakožto forenzní laborant má info o vrazích na zlatém podnose a jeho temné alter ego je pořádný sousto pro psychologa. Dexter je emočně plochý, nějak nemá cit pro to, co ostatním přijde normální. V noci se z něj stává dravec, prahnoucí po své oběti. A v tom všem se snaží naučit normálnosti, aby zapald mezi davem obyčejných lidí.

30.01.2021 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Dodnes mě z téhle sbírky povídek mrazí.
Nejsilnější zážitek je jednoznačně povídka 1922.

26.01.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Skvělá duchařina, strašidelná atmosféra, za mě to splnilo očekávání. Přízraky domu Carrowů u mě vedou na plné čáře.

Nejstrašidelnější dům široko daleko s velmi pohnutou minulostí. Co kdybych Vám řekla, že v něm vážně straší? Na první pohled je dům fascinující, vše v původním stavu a jeho krutá minulost ho předchází. Skupinka tak trochu náhodně vybraných nadšenců pro paranormální jevy se zúčastní projektu, který má za cíl odhalit, zda se v domě pohybují nějaké entity.

Vezměte si EVP a vydejte se prozkoumat tento dům, který si žije svým životem a nenechá nikoho jen tak odejít. Společnost Vám bude dělat sympatická partička, ale pozor! Hrozí, že se budete bát.

26.01.2021 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Strašidelná pohádka vyprávějící o malé, dobrodružné a nebojácné dívence Koralině.
Koralina jednoho dne najde v jejich novém bytě tajemné dveře. Kampak asi vedou a co se za nimi ukrývá? Protože je Koralina odvážné a zvídavé dítě, vydá se na průzkum. Prostředí se jeví stejné, ale záhy zjišťuje, že tomu tak ve skutečnosti zdaleka není... Moc se mi v příběhu líbila černá kočka, která dokáže procházet mezi světy (jak už to kočky běžně dělají).

Neil Gaiman mne mile překvapuje a těším se na další a další knihy, které si od autora přečtu.

10.01.2021 5 z 5

Skála Skála Peter May

Když se na ostrově Lewis stane brutální vražda, do vyšetřování je povolán detektiv Fin MacLeod. Vrací se tedy na ostrov, kde vyrůstal a snaží se odhalit vraha. Možná toho nakonec odhalí více, než by čekal.

Skotsko, ostrov, ponurá atmosféra, nenaplněné sny... Příběh o nalezení staré lásky... Bohužel mi tady chybí ta detektivní část, která mi zde přišla tak nějak na okraj.

30.12.2020 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Nádherná kniha, kterou si budu ráda znovu a zase číst, jakmile se bude blížit čas vánoční. Krásný příběh o lásce, naději, prozření a ponaučení. To, co nás dělá doopravdy šťastným není svět materiální, ale naše laskavé skutky, které nás spirituálně obohacují.

Kniha, kterou jsem zakoupila obsahuje i moc krásné ilustrace.
Viděla jsem i animovaný film, který je také kouzelný.

Opravdu moc krásné čtení.

28.12.2020 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Jak jen to říct a neztrapnit se? Tahle kniha na mě vyskočila snad ze všech možných sociálních sítí. K tomu samá kladná recenze. Daisy sem, Daisy tam, Daisy Jones & The Six! Velkolepé, fenomenální, geniální snad i větší událost než Woodstock! Já si normálně začala říkat, jak je možný, že do teď neznám tuhle Daisy a už vůbec ne The Six? Jak je možný, že taková nadčasová kapela unikla z mého radaru? A pak jsem začala pátrat víc... A pak mi to došlo! Vážení, jestli to měl někdo stejně, dejte mi vědět, protože tohle se mi s knihou stalo poprvé... Že mě tak dokonale převezli. ;)

Kniha je psána stylem interview, což bylo velice čtivé. Hlavně, každý danou situaci popisoval trochu jinak, jak to tehdy vnímal a cítil. Daisy a Billy na mě někdy působili jako malé děti na písečku, ale ono šlo o mnohem víc než o lopatičku. Přece jen, když se sejdou dva dominatní typy v nejslavnější kapele své doby...
Tahle kniha mě dostala! Místy jsem byla naštvaná, zklamaná, smutná a jindy jsem si užívala pořádnej rock'n'roll.

Kdyby šlo dát více hvězd...

17.11.2020 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Takové krásné putování to bylo, avšak mapy se zde nedostalo.

02.11.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Moje první kniha od autorky a já jsem velice nadšená, jak se mi kniha krásně a svižně četla.
I když se do třicáté kapitoly skoro nic děsivého nedělo, celkově mi seděl styl, jakým je kniha psaná. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická a její kocour Wolf je naprosto boží stvoření.

Addy přijíždí do malého městečka, kde každý zná každého a prakticky je nemožné udržet nějaké tajemství, což se naší hlavní hrdince může hodit, neboť právě zdědila ten nejstrašidelnější dům plný záhad, o kterém vlastně vůbec nic neví. Postupně se seznamuje s lidmi, kteří možná budou přátelé na celý život a tak nějak si začíná zvykat na ten starý, obrovský dům. Jenže z poklidných nocí se začínají stávat noční můry a ono to nakonec vypadá, že ten tajemný, mysteriózní dům si začíná žít svým životem. Ke konci je dost překvapivých zvratů, ale nic originálního. To ovšem neubírá na hvězdách. Duchařiny mám ráda a tohle bylo přesně takové to tajemné, napínavé a vlezlé čtení, které nelze odložit.

28.10.2020 5 z 5