andrea4315 andrea4315 komentáře u knih

Super. Čtivé, s trochou humoru, pěkné erotického scény ale hlavně bez mileneckých dramat, konečně jednou taky dospělá nehroutící se hrdinka.

16.11.2016 4 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

jakoby sudé díly nějak autorce nešly. Zřejmě proto, že hlavního hrdinu znáte už z předchozích dílů, i zápletka okolo něho už tam i začala a pokud si to už moc nepamatujete, tak vás to tolik nevtáhne. Jo bylo to čtivé, milé, ale klidně bych si přečetla znova tu samou scénu, která proběhla už ve dvojce , z pohledu těchto hrdinů, abych si stihla hrdiny více oblíbit, či dokonce zamilovat. Prostě mi tam tak 50 stran na začátku chybělo.

01.11.2016

Osudová náhoda Osudová náhoda S. H. Kolee

No dá se. Ale z podobných knih s touto tématikou, bych zařadila mezi ty slabší. Kromě toho, že nic nového. Tak to je ploché. Celé jen z pohledu hrdinky. Hlavní linie je v podstatě jediná, případné doprovodné jen v náznaku, okolní postavy se tam jen mihnou.
Já si vždy romány představím jako film. A tohle by zvládlo zahrát i vesnické divadlo. 3 scény a 5 herců. Tohle dílo je spíš novelka, nebo dokonce natáhnutá povídka.

10.03.2016 3 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Mně to přišlo kostrbaté, jakoby ztraceno v překladu. Situace, které měly být zřejmě vtipné u mě tedy úsměv nevyvolaly. Předchozí ya počin s vážnější linkou byl lepší.

03.11.2018 2 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Poetické, krásný jazyk, to byla slova, co mě napadala po přečtení. Zůstal ve mě zvláštní sladkobolný pocit, kdy na jednu stranu vůbec nechápu, proč je to tak opěvované ale zároveň vím, že tohle bude jedna z těch mála knih, které přečtu více než 1x.

01.03.2018 4 z 5

Král barbarů Král barbarů Louise Allen

Četlo se to dobře, pěkná historická romance.
Jen mi nedá se nezmínit, obzvláště když román stojí na pravdivých historických událostech a postavách, že takové kopance se jen tak nevidí. Nevím jestli za to může překlad nebo už v originále, ale jsou tam 2 opravdu pořádné. Ale zas nebýt těch vlasů spálených kulmou, tak možná nenapíšu k této knize vůbec žádný komentář :-).

07.02.2018 4 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

První půlka mě neskutečně nudila, četla jsem ji snad týden a druhá už byla dobrá, zhltnuto za pár hodin, ale autorka mě přímo naštvala. K čemu nám bylo, že přidala kapitoly z pohledu Cameron, když jsme stejně přišli o dobytí Corvinu a osvobození jejího bratra... o tom, že jsem měla za to, že jde o závěrečný díl ani nemluvě.

07.02.2018 3 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

První díl byl pro mě moc předvídatelný, ale dvojka je plná akce a překvapení.
Nejspíš i proto, že jsem velká milovnice xmenů, je tato část podle mě přímo skvělá. To je snad poprvé, kdy mě druhý díl trilogie, který je většinou jen tzv. putovací část, kde se sice pořád něco děje, ale zároveň to nikam nevede, opravdu bavila a hnalo mě to ve čtení vpřed mílovými kroky.
Jen mi trošku chybí vysvětlení původu stříbrných. V tomto díle se to taky nedovíte, nakousli to doslova jen v jednom momentě snad ve dvou větách a to bylo vše.
Hlavně jsem opravdu ráda, že jsem počkala, až bude na světě celá trilogie, jinak by mě z toho konce kleplo :-). Takže hurá na další díl.

31.01.2018 5 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Koho jednička nadchla, nejen příběh ale i způsob jakým podáván, bude pravděpodobně zklamán. Chtěla jsem víc Kate a Matta, nečekaných skoků a zvratů a místo toho jsem skoro třetinu knihy musela přetrpět "seznámení se s Chloe". A ni pak, když dojde na cestování časem, to už není napsáno jako jednička.

28.01.2018 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Líbilo se mi to. Je to čtivé, přečteno za 1 den. Hlavní hrdinka sympatická. Našlo by se tam i téma k zamyšlení - co dělá člověka, člověkem... duše? Trochu mi to prostředím připomnělo Měsíční kroniky od M. Meyer, ale je to celé vyprávěno pouze z pohledu hlavní hrdinky. Což je možná asi důvod, proč to není na 5 hvězd. Něco tomu chybělo, aby ten romantický vztah lépe zapadl.

03.01.2018 4 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

Pěkná fantasy pro ženy. Není to top, že by mě to moc zasáhlo a byla nadšená to ne, ale líbilo se mi to.
Aby to dosáhlo např. úrovně Bratrstva černé dýky od J.R.Ward chybí ještě trochu nějaký ten humor, a větší dramatičnost ale jinak to spadá do této kategorie čtiva.

06.12.2017 4 z 5

Vytie vlka Vytie vlka Martina Miková

Jednička i dvojka jsou v podstatě docela pěkné romance pro ženy. Trojku už pořizovat nebudu.Osobně se mi dvojka líbila více než jednička. Pro mě sympatičtější hrdinové.
Jako fantasy to je však slabota, prosté "upíři mezi námi" , teda v případě dvojky vlastně prosté "vlkodlaci mezi námi" :-) už prostě nestačí.
Dostat se ke mně v roce vydání, bylo by asi hodnocení lepší.

14.11.2017 4 z 5

Skúška z lásky Skúška z lásky Jennifer Probst

No jo no prostě novela. Aby to bylo stejně dobré jako předchozí díly Hledání muselo by mít víc stran. Né že by bylo špatné, naopak se mi to líbilo, proto ta 4, ale kdo četl předchozí díly, tak mu také musely chybět scény ze seznamky a schůzek s jinými kandidáty, které byly vždy vtipným oživením.

15.10.2017 4 z 5

Hra na lásku a nenávisť Hra na lásku a nenávisť Sally Thorne

Tak tenhle styl vyprávění mi sedl, sebeironizující s originálními přirovnáními, jež vyloudí na tváři úsměv a zároveň bez stop nějaké sebelítosti.
Jinak ale děj téměř nulový a velmi předvídatelný. Pro odpočinek ovšem výborný.

07.10.2017 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Jednička mě teda nadchla více, ale jen proto, že tyhle putovací části mě prostě tolik neberou. Naštěstí velká část se odehrává na 1 místě, tedy v Kaufu a to bylo opravdu dokonale vylíčeno. Brr dozorce, ještě dlouho mě z něho bude mrazit.
Té krve je teda čím dál více až to snad nespadá do kategorie pro děti a mládež.
Asi i díky tomu množství krve se mi vybavila při čtení série Stín Krkavce od Anthony Ryana, pevně věřím, že tato autorka to velké finále, závěrečnou bitvu zvládne stejně bravurně jako doposud napsané. Už se nemůžu dočkat.

04.10.2017 5 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Asi poprvé, co jsem narazila na fantasy popisující zajímavý nový svět a přitom se vešel do 1 knihy. Takže kdo už je unaven z nekonečných sérií, nebo chcete zjistit proč tolik lidí rádo fantasy, ale nemáte sílu na tisíci stránkové příběhy rozdělené minimálně do 3 knih, než se doberete ke konci, tak tohle je dobrá volba.

07.07.2017 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Líbilo se mi jak je to napsané, ta hromada postav a to jak začne vše zapadat je přímo brilantní. Ale nakonec celkově vyznělo až moc mravopoučně, je to taková atraktivní forma varování před hráči her a sociálními sítěmi.
Nevím no, místo aby mě to poučilo, naopak mě to začalo rozčilovat a napadaly při čtení spíš myšlenky typu "no jasně, to ti tak věřím, že brejloun co rád akční hry nevidí rozdíl mezi klávesnicí a skutečnou krví"
Takže radši nehodnotím.

04.07.2017

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Nečekala jsem, že si mi to bude až tak líbit, přečetla jsem jen kvůli čtenářské výzvě a rozhodně tohoto autora ještě vyhledám.

27.06.2017 5 z 5

První láska První láska James Patterson

Kvůli častým spoilerům v komentářích je tu před přečtením knihy nečtu, ale tentokrát jsem měla..
První půlka mě moc bavila, super jízda a pak, zvrat a já si říkala proč, proč zas tohle, copak nejde napsat příběh o první lásce, který není srdcervoucí? Je to snad móda nebo co?
Pak už jsem prostě jen srovnávala a v tom srovnání, tato kniha vychází jako slabší.

01.04.2017 4 z 5

Nejsem žádná potrhlá holka Nejsem žádná potrhlá holka Gretchen McNeil

Vydařený pokus o ya romanci s humorem, od začátku víte, kam to spěje, ale napsáno tak čtivě, že jen tak neodložíte. Bea je se svým podivným odtržením od reality vylíčena tak dokonale, že vás to, jak je mimo, ani jednou nerozčílí a naopak jen hltáte, co zas ta holka vymyslí :-).

29.03.2017 4 z 5