Ametymka Ametymka komentáře u knih

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Sice jsem stromy vnímala jinak již dávno předtím...i tak mě tahle knížka dovedla k pochopení dalších nových věcí. Krásná. Doporučuju všem-a především lesníkům:)

10.10.2019 5 z 5

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Bylo pofesťákové ráno, když jsem v suché trávě ležela vedle kluka, jež se mi připletl do života den před tím. Poesii četl i psal (a ony věci dělá dodnes), tak mi podstrčil pod sklopné oči onu sbírku. Nejoblíbenější, všude tahaná, knížka. Kulišácky nalistoval stánku 18-19 (ten kdo četl ví, že se zde nachází Infekce-zmíněná nefernefer ). A ať jsem si to přála nebo ne, už jen z toho důvodu to celé dostalo úplně jiné grády.
Zakoupila jsem si i já do své knihovny tuto krásku a láskyplně přečetla. Takže mohu říci: nikdy bych jí dobrovolně nevystěhovala. Miluju tu surovost, hořkosladkou Prahu, ale hlavně....hlavně Infekci.
Jednoduše se jedná o dílo, ke kterému je úplná škoda se, alespoň sem tam, nevrátit.

12.07.2019 5 z 5

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Po celou dobu mi vháněla slzy do očí

18.02.2020 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Předem bych se chtěla hluboce omluvit, že jsem tu, nějaké dva roky zpátky, knížku velice zkritizovala. Tehdy jsem se dostala stěží do poloviny. Knihu jsem dočíst nedokázala, celé mi to přišlo zcela zdlouhavé a nudné.
Ihned po tom jsem knihu nafotila, se záměrem prodat jí. Na žádný bazar se ovšem nikdy nedostala. Nyní, po dvouch letech, jsem dostala chuť dočíst jí. Vrátila jsem se o několik stránek zpátky, a udělala to.

Dovolím si říci, jedním dechem. Nejspíše jsem k ní musela dospět. Je to totiž něco opravdu krásného a povedeného.

Těm, jež měli zpočátku problém jako já: Vyčkejte!

10.06.2019 5 z 5

Havran (dvojjazyčná kniha) Havran (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Jsem nesmírně ráda, že kdy existoval člověk jako pan E. A. Poe. Jeho díla, nevyjímaje tohoto, jsou totiž velkolepá.

17.07.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knížka hezká, ale líbil se mi spíše jen příběh Minky, která to (jakoby) zažila. Její vnučka mi byla trochu nesympatická. Myslím, že pokud vyhledáváte pouze příběhy z holocaustu, tak existují lepší knihy.

24.05.2017 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Začátek se lehce táhl, ale pak.měla jsem solidní husinu. Rozhodně bych doporučila dál. Hezky to vystihl komentář Aligator805 :)

14.12.2023 4 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Jak nerada odkádám tuto knížku. Ovšem nedá se nic dělat.. I když poslední stránka proklouzla mi mezi prsty, tak ani náhodou mě nepropustila z onoho světa. Děkuju

13.01.2020 5 z 5

Poustevník Poustevník Michael Finkel

Zvažuji, jestli udělit 3 nebo snad hvězdy 4 (jsem milosrdná).
Asi jsem očekávala víc. Co o to, že se nejednalo o poustevník v pravém slova smyslu... Mě mrzí, že knížka není více psaná z pohledu hlavního hrdiny, a působí na mou osobu spíše jako novinový článek (kterým bez pochyb, minimálně z části, je).
Za celou dobu jsem si k Chrisovi nenašla ani cestu. Ještě aby, když je oslovován, téměř po celou dobu, pouze příjmením.
+vytýkám málo informací ze života v přírodě, a tak nějak obecně.

22.09.2020 3 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Achh, to bylo krásné.

10.06.2020 5 z 5

Bohemian Taboo Stories - Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy Bohemian Taboo Stories - Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy * antologie

Nadšenost. Těšila jsem se na ní domů, a zhltala jí během chvíle..přičemž jsem hledala informace, o mnohých 'vystupujících', i mimo knihu.
Jediné, co bych vytkla, absolutně se netýkající záležitost obsahu, je průhledný devastující se přebal-snad sám od sebe. Ale paráda hezká. Jinak nic! :)

11.02.2020 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Přišla v pravou chvíli-spolu s Květy slunce. Tak hezky se mi vzájemně prolínaly-snad aby mohly léčit zlomený srdce i duši❤️.
A to mě ničím moc nezaujala, když jsem jí před rokem listovala v obchodě.

16.09.2019 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Knížka, u které si možná pobrečíte, možná si něco uvědomíte, ale možná Vám nedá vůbec nic.
Děj rychle ubíhal, a knížka jako taková s mi líbila. Ovšem mi nedá jedna otázka spát...Jak z tohoto udělali film?

27.05.2017 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tato knížka mě totálně pohltila. Domů jsem se těšila hlavně kvůli ní... každá ,,kapitola" mě nutila číst dál a dál, neb to vždy bylo tak zajímavé, že nešlo přestat :D...Všem tuto knížku vřele doporučuji-ujišťuji Vás, že z ní budete stejně nadšení jako já. :)

27.04.2017 5 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Kdybych jí měla přečíst na jeden zátah, v hodnocení bych se více krotila. Příběhy totiž mají podobné jádro. Nicméně, jsem si jí dávkovala postupně a hltala styl ve kterém mi kniha dokonale sedla.
Určitě v budoucnu mrknu i po dalších knihách pana Kariky, tato byla má první.

20.03.2023 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Kniha se mi četla opravdu lehce, konečně opět mělo něco mojí plnou pozornost, ne a ne se odtrhnout. Sevřený žaludek, po celou dobu, jako bonus:D.
Ve výsledku knihu hodnotím jako solidní psycho thriller.

20.03.2023 4 z 5

Smuténka Smuténka Jan Skácel

Jak nádherné jsou tyto básně...

17.08.2019 5 z 5

Příběhy z vesMíru Příběhy z vesMíru Anie Songe

Jednoduše, nádherná...jak textem, tak ilustracemi.

07.04.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Děkuji autorce, že sepsala něco takového. Něco přímo jako dělaného pro mě. Bylo v tom kousek všeho.
Jednoznačně to bylo to nejlepší fantasy, které jsem kdy četla.
Můžu si jen sama rvát rozum nad tím, že jsem si to pořádně neprozkoumala, a až po dočtění jsem zjistila, že to byl druhý díl série. Áno, měla jsem za to, že druhý je ve skutečnosti první. Jistojistě jsem více než prohloupila. No což, moje chyba. Teď už se jen netrpělivě můžu klepat na třetí díl :D

08.12.2017 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Je to taková oddychovka, která vás snad ani nemůže úplně pohltit, ale rádi si jí vezmete do rukou, když budete mít chvilku čas :)

26.08.2017 4 z 5