amelie.m amelie.m komentáře u knih

Kniha psychologie Kniha psychologie Nigel C. Benson

U téhle knihy někdo dost přemýšlel a je to znát. Provází chronologicky vývojem psychologie, bez zbytečné omáčky. Při čtení vám najednou do sebe začne zapadat spousta věcí, které v životě zažíváte či potkáváte a často se nad nimi ani nepozastavíte.

Baví mě, hooooodně! :)

21.10.2016 5 z 5

Brány pekel Brány pekel Frank Tallis

Prolog mě moc nezaujal a celkově první část knihy na mě působila rozporuplně a četla jsem spíše ze setrvačnosti. Stálo za to vydržet, zhruba ve své druhé polovině kniha nabírá celkem slušné obrátky a výsledný dojem není špatný :)

01.07.2016 4 z 5

Děti těch druhých Děti těch druhých Joanna Trollope

Číst tuhle knihu pro mne bylo, jako vydat se dobrovolně na cestu plnou výmolů. Vadil mi špatný překlad, spousta kostrbatých souvětí, hromada překlepů. Začátek působí nezáživně, neuvěřitelně, v množství postav se člověk ztrácí. Asi v tom, jak člověk obsah vnímá, hraje roli i jiný přístup k výchově dětí, který z knihy dýchá aneb - nechme spratky, ať s námi cvičí. Jsou to přece děti. Jsem pro empatii a vstřícnost, ale vše má své hranice. Děti mají své po.city, dospělí také.

Co se týká děje a charakterů postav. Jedny Vánoce ještě s bývalou rodinou a ty další už po rozvodu, svatbě a s novou rodinou? Matt má zájem o své děti a přitom je nechá trpět s jejich psycho matkou hladem a zimou? Asi jsem také ještě nepotkala až tak spratkovité dítě nebo až tak nezdravě tolerované, sobecké, dospělé dítě a už vůbec nechci věřit na ty neuvěřitelně tolerantní, rozumné, vstřícné a sebeovládající se macechy. Ano, vím, že je ve světě dost paradoxů a extrémů, ale tady se jich dle mého koncentruje až moc na jednu hromádku a kniha pak působí nereálně. A třeba samotná anotace. Co znamená - "Matthewa, který musí žít se synem jiného muže v bezdětném manželství" Syn jiného muže není dítě? Joahááá :)) A tak dál. Jednoduše mám pocit, že u téhle knihy někdo dvakrát nepřemýšlel.

Druhá polovina knihy pro mne byla snesitelnější, přesto má očekávání kniha nenaplnila a ve své podstatě mě ničím neobohatila.

06.06.2016 1 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Ano, jsou věci, které by se daly příběhu vytknout, přesto je přejdu v tichosti, protože..

.. tahle knížka ve mně zanechala hluboký dojem. Strhující příběh, který vám časem naplní oči slzami, poklad nalezený mezi levnými knihami za pár kaček..

22.05.2016 5 z 5

Padesát stínů Evy Padesát stínů Evy Rossella Calabró

Křeč.. stejně, jako první díl. Rozhodla se, že něco napíše a tak to napsala. Prvoplánově, křečovitě. Další polínko do kamen........

15.05.2016 odpad!

Padesát stínů Adama Padesát stínů Adama Rossella Calabró

Tisíckrát omleté téma, soustředěné do jedné knihy. Snaha o ironický pohled na muže a jeho sou.žití se ženou. Nic nového, krom křečovitého pokusu o vtip. Naštěstí mě stála jen dvacku. V zimě s tím zatopím.

14.05.2016 odpad!

Rubíny z pekla Rubíny z pekla Jitka Světničková

Mohu jen doporučit! Zatím mě autorka nezklamala naprosto žádným svým počinem.. snad jen, nedopsáním Dargelinovy knihy.... Věřím, že se ještě dočkám.. úžasná věc..

08.04.2016 5 z 5

Květ včelou dotýkaný - haiku Květ včelou dotýkaný - haiku Petr Petříček

Sama se pokouším haiku psát, některé s větším či menším úspěchem.. (http://bit.ly/2beYJUu)

Jak se autor zmiňuje v doslovu, vedou se "spory" o tom, zda se dá původně japonská forma, dobře použít i v českém jazyce. Osobně myslím, že většině lidí stačí napsat báseň o počtu slabik 5-7-5 a tím to pro ně končí. V knížečce se autorovi, dle mého, podařilo hodně přiblížit podstatě haiku.. Nořím se do ní znovu a znovu a nechávám se opájet pomíjivými pocity, které ve vás při troše empatie, dokáží (a mají) tyto kratičké básně vyvolat..

Má nejoblíbenější ze sbírky:

stačí jen vánek
a pohne se i skála
v zrcadle řeky

01.02.2016 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nádherná srdcovka z dětských let. Není mnoho knih, které se promění v nezapomenutelné. Tato ano..

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Tohle byla moje první kniha od pana Foglara. A vznikla z toho láska na celý život :-)

Devátý dotek Devátý dotek Mirka Šimková

Měla jsem možnost Mirku poznat osobně. Moc ráda jsem chodila už na její blog a vydání knihy mě jen potěšilo. Mirka má dar psaní a je dobře, že se podělila i o tak niterní pocity, které následovaly po tragické ztrátě jejího manžela a tatínka dětí. Ona je prostě bojovnice, stejně tak její malá Klárka a ostatní děti.

Tato knížka vám otevře nové pohledy na život i smrt. Budete u ní plakat, budete se i smát. Taková je Mirka.. nevzdává se..

Soukromá potěšení Soukromá potěšení Bertrice Small

Šílená kravina, která se skvěle četla :))) Takže jo, baby, žádný hluboký děj, nicméně určitě si ji přečtěte :))

25.06.2015 3 z 5

Mráz ze záhrobí Mráz ze záhrobí Charlaine Harris

Naprosto úžasný :) stejně jako celá série, čte se jedním dechem.

25.06.2015 3 z 5

Pod magnolií Pod magnolií Martina Máta Nosková

Máta mě naučila číst díky svému románu "Šelma" žánr, který mne do té doby nijak zvlášť neoslovoval. Její popisy lidí, pocitů, okolí, její příměry, neotřelý děj, schopnost nepodléhat kvůli větším sympatiím čtenářů zbytečným šťastným "koncům"... Je to skvělá autorka, což dokazuje i v knize Pod magnólií. Není z mého pohledu tak úžasná, jako Šelma, je prostě "jen" moc dobrá! :) Hezký čtení všem a Mátě přeju, ať se jí daří dál psát, těším se na její další řádky!

06.05.2023 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

.. no, od prvního dílu jsem sice přidala hvězdu, ale stále je to takové neotesané.. autorka to prostě odflákla.. takže jo, přečíst se to dá, jednou.. ale poměrně slušný potenciál knihy autorka zabila.. o tom "má mě rád/a, nemá mě rád/a" ani nemluvím.. nuda

26.06.2022 3 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Námět celkem fajn, ale ten styl psaní.. toporný, nezáživný..

03.05.2021 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Neustálé "ztěžka polkne", které provází všechny knihy Larse, mne dovádí téměř k šílenství...

Zde strhávám hvězdu za pár nedomyšleností v ději.. přesto na "Keplerovky" nedám dopustit..

05.01.2021 4 z 5

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

Koupila jsem si to jen proto, že to mělo v názvu "vánoční" a mám zvyk posledních pár let, sbírat knihy s tímto tématem a číst je vedle svých oblíbených thrillerů v adventním čase prostě jen pro tu atmosféru..

Jako jo, je to takové lacinější, rychlé a náchylné na šťastné náhody, ale četlo se to opravdu dobře :)

16.12.2020 3 z 5

Velká kniha vánočních detektivek a záhad Velká kniha vánočních detektivek a záhad Otto Penzler

Lahůdka! :)

17.12.2018 5 z 5

Láska a smrt na potoce Ležák Láska a smrt na potoce Ležák Přemysl Veverka

Knihu jsem, spolu s další, koupila při návštěvě Ležáků. Už použitý, silný a kvalitní papír vás nenechá na pochybách, že se někdo moc snažil, aby kniha byla důstojná svému obsahu. Na osud nejenom Ležáků bychom neměli zapomínat.

Jediné, co bych knize vytkla, jsou kresby a také pro mne osobně zdlouhavé pasáže, kdy otec promlouval k Janě a často zmiňoval Boženu Němcovou. U kreseb chápu, čeho chtěl autor dosáhnout a částečně se mu to podařilo, nicméně, nesedí mi. Jsou děsivé, ale tak nějak jinak, než bych si k této knize představovala.

03.08.2018 4 z 5