Láska a smrt na potoce Ležák

Historický román inspirovaný ležáckými událostmi se odehrává v době od seskoku výsadkové skupiny Silver A na území protektorátu (konec prosince 1941) do vyhlazení Ležáků (24. 6. 1942). Dvě dějové linie, sledující osudy příslušníků ležácké odbojové skupiny a členů výsadku Silver A, autor propojuje do jednolitého toku vyprávění, plného zvratů, napětí a osobních situací protagonistů. Osu románu tvoří příběh mládka na ležáckém mlýně a učitelky na obecné školy v sousedním Včelákově, z nichž každý je zatížený svým traumatem. Během rozvíjejícího se milostného vztahu, kdy se stávají spolupracovníky ležáckých odbojářů, tyto zátěže překonávají a intimně se sbližují. Jejich vztah končí tragicky, nikoli zásahem nacistů, ale následkem nešťastné náhody....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93650/laska-a-smrt-na-poto-93650.jpg 41
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno, Vega-L

Kniha Láska a smrt na potoce Ležák

amelie.m
03.08.2018

Knihu jsem, spolu s další, koupila při návštěvě Ležáků. Už použitý, silný a kvalitní papír vás nenechá na pochybách, že se někdo moc snažil, aby kniha byla důstojná svému obsahu. Na osud nejenom Ležáků bychom neměli zapomínat.

Jediné, co bych knize vytkla, jsou kresby a také pro mne osobně zdlouhavé pasáže, kdy otec promlouval k Janě a často zmiňoval Boženu Němcovou. U kreseb chápu, čeho chtěl autor dosáhnout a částečně se mu to podařilo, nicméně, nesedí mi. Jsou děsivé, ale tak nějak jinak, než bych si k této knize představovala.