Amelie. Amelie. komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělá kniha.
Rozhodně jsem byla ve velkém úžasu ze sledu událostí a konec? Až mrazivý.

15.02.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Neuvěřitelně silná knížka.
Prvně jsem ji zkoušela číst někdy v 10, pod dojmem, že je to pohádka, ale nedokázala jsem se do textu pořádně začíst a tak jsem ji po osmi stránkách odložila. Ale po několika letech jsem ji znovu otevřela a po dočtení jsem měla pocit, že teď bude vše jinak.
Prostě pohádka pro dospělé.Skvělá kniha.

23.10.2012 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Jaké jsou moje dojmy z knihy? Nejsem si jistá .. Na jednu stranu se mi strašně líbilo pomalé vykreslování charakteru postav i odhalení na začátku toho, co se na konci knížky nejspíš stane. Ale ty rychlé pasáže přerušované dlouhými popisnými odstavci?! Úplně se ze mě vytratilo napětí.. Nejvíc mě zklamal asi konec, přesněji zvrat v kůlně. Ten byl opravdu nečekaný, ve chvíli, kdy jsem si myslela, že už jsou zachránění. V té chvíli jsem se opravdu bála co se stane, ale King to bohužel zakončil happyendem.
Závěr? Nazvala bych to psychologickou knížku s temným příběhem, ale ne horror. Jako psychologickou knížku bych hodnotila na 5*, bohužel jsem se chtěla hlavně bát, takže 3*.

02.07.2014 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

No musím říct, že konec jsem přečetla se zatajeným dechem! Jen škoda toho Peety, ale o to víc důvodů, proč číst další knihu.

23.09.2013 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Skvělá kniha, ale několik pasáží jsem musela přeskakovat.
Ale to je jen malá chybička na kráse knihy.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Fajn kniha.
Začátek byl trochu nestravitelný, ale od momentu, kdy spolu Petr a Lucie začali mluvit, už se kniha četla krásně.
Prostě romantika za doby války.

03.03.2013 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Knihu jsem sice nečetla, ale viděla jsem její divadelní provedení a celou dobu jsem jen zírala, na co to vlastně koukám. A konec? Třešničkou na dortu.
Prostě Kafka. 4*

28.10.2012 4 z 5

Matematika: příprava k maturitě a k přijímacím zkouškám na vysoké školy Matematika: příprava k maturitě a k přijímacím zkouškám na vysoké školy Jindra Petáková

Matematická "bible" co mě provází celým středoškolským životem. Neříkám, že jsem měla lehké spaní po některých příkladech, ale je to symbol a 54% mi přijde vážně málo.
4* za pár chyb ve výsledcích.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Jasné hraní se slovy, k maturitě knížka přímo báječná. Děj je ale až příliš jednoduchý bez výrazných zvratů, které by mohly upoutat.
Vančurův poetismus mi prostě nesedl. 3*

23.10.2012 3 z 5

Určitě tato kniha měla za úkol šokovat lidi a ukázat, jak to probíhalo v ruských pracovních táborech. Ale nezúčastněný pohled autora na hrůzy tohoto místa na mě bohužel zapůsobil úplně opačně. 3*

23.10.2012 3 z 5

Mravenci Mravenci Boris Vian

Změna pohledu na mravence.
Velmi poutavá kniha s určitě originálním námětem. K mojí smůle musím teď číst na nastávající maturitu, takže přečtení dalších kousků odkládám do budoucna.

28.10.2012 5 z 5

Plešatá zpěvačka / Židle Plešatá zpěvačka / Židle Eugène Ionesco

Někdy jsem se až s úžasem, co to čtu, musela pozastavovat nad některými replikami.
Geniální.