Amber Amber komentáře u knih

Babička Babička Božena Němcová

První polovina knihy mi přišla poněkud nudnější, zdlouhavější, ale přesto zajímavá. Líbilo se mi dostat se do tak trochu idealismu. V druhé polovině už jsem knize přišla opravdu na chuť. Přišla mi čtivá, s krásnými příběhy a vztahy mezi lidmi. Pro mě naprosto dokonalé vyobrazení babičky (já měla na Moravě podobnou). Šťastná to žena.

31.05.2013 4 z 5

Strýc Dynamit Strýc Dynamit Pelham Grenville Wodehouse

Když se mi stýskalo po dočtení Saturnina po něčem lehkém a humorném, byl mi doporučen P. G. Wodehouse. Jako první jsem sáhla po Strýci Dynamitu. A opravdu, odpočinula jsem si u toho, zasmála se, bylo to krásné lehké poctění. Jsem spokojená. Doporučuji a já samotná už se těším na další autorovi knihy.

19.08.2017 5 z 5

Dívčí orchestr Dívčí orchestr Fania Fénelon (p)

Knihu bych zařadila mezi povinnou četbu na SŠ. Lidé by si stále měli připomínat a znát historii druhé světové války. V této knize oceňuji šokující a drsné svědectví, ale stále je to jedno z mírnějších. Fania Fénelonová měla "stěstí" v neštěstí, že se dostala k orchestru, když si představíme, že normálně se s vězni zacházelo ještě hůř...

16.10.2015 5 z 5

Černý kocour a skokan byly nejlepší povídky z této knihy.

29.04.2015 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Budu se opakovat. Stejně jako většina lidí, kteří jsem přispěli svým komentářem a prohlásili, že první dvě Hosseiniho knihy byly lepší. Nicméně ani tentokrát nezklamal. Opět velice čtivý příběh, který chytne za srdce.
Při čtení mi přišlo velice zajímavé sledovat, jak jisté události jistých lidí mají vliv na jejich život... na jejich děti, sestry, bratry atd. a postupně odhalovat, jak vše do sebe zapadá a jak některé životní události (chyby?) mohou ztížit život více lidem najednou.

12.02.2014 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Charles Dickens je skvělý vypravěč. Tento román se mi dobře četl. Díky jeho stylu psaní jsem si dokázala představit život v tehdejší době. Snad jediné, co mě trochu na této knize postupem času rozčilovalo bylo to, že Oliverův život byl až moc naplněn náhodnými událostmi, které by se ve skutečném životě v takové míře nejspíš ani nemohli stát. Přišlo mi, že byl až ve všem moc nevinně.

29.11.2013 3 z 5

Smutná holka hledá kluka Smutná holka hledá kluka Melita Denková

V mých náctiletých letech mě tato kniha uchvátila. Vzpomínám si, že jsem se u toho opravdu dobře bavila... asi tak jako dnes nad Terrym Pratchettem.

16.08.2013 5 z 5

Záhada pavoučího domu Záhada pavoučího domu Enid Blyton

Krásná vzpomínka na dětství! Chtěla jsem tenkrát taky prožívat takové dobrodružství.

16.08.2013 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Byla jsem naprosto uchvácena s jakou lehkostí byl příběh napsán. A bavilo mě postupně se dočítat, jak Sherlock Holmes svými dedukcemi postupně odhaloval jednu záhadu za druhou. Už se těším na další knihu A. C. Doyla a jeho Sherlocka Holmese! ;)

15.08.2013 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

... Zaklínač. Vzpomínám, jak jsem to začala o prázdninách číst a nechtěla jsem to pustit z ruky. Během prázdnin jsem dočetla celou ságu. Příběh mě naprosto uchvátil, i když Sapkowski má trochu zvláštní formu psaní a někdy jsem musela opravdu vynaložit všechno své úsilí, abych se v příběhu neztratila.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Šíleně silný příběh! Doslova mi to vzalo dech a jedna z dalších mála knih, která mě rozplakala. Je to nádherně napsaný, čtivý, smutný a poutavý příběh. Jedna z mých srdcovek.

Arthur a Minimojové Arthur a Minimojové Luc Besson

Jako malé holce se mi tato kniha opravdu velice líbila a přečetla jsem jí skoro jedním dechem. Vzpomínková.

31.05.2013 3 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Prostě George R. R. Martin, co dodat více? Jednoznačně doporučuji.

22.10.2015 5 z 5

Pokojové rostliny Pokojové rostliny Christine Weidenweber

Poměrně nová kniha o pokojových rostlinách.... a možná právě proto jsem čekala něco lepšího. Mnohem raději se učím z jiných knih.

06.10.2014 3 z 5

Psí hvězda Psí hvězda Dodie Smith

Vzpomínková z dětství. Tenkrát se mi líbila a jedna z prvních samostatně přečtených knih.

09.02.2014 3 z 5

Závoj strachu Závoj strachu Samia Shariff

Nevím proč, ale knihy s tímto tématem většinou přečtu jedním dechem... Neustále přemýšlím nad tím, zda je vůbec možné, aby se něco takového dělo, aby někdo prožíval tak silný příběh na vlastní kůži. Vždy si uvědomím, jaké máme štěstí, že máme takovou svobodu.

02.07.2013 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tak jsem si myslela, že když se mi celkem líbily filmy, budou knihy ještě lepší. Ne už nikdy víc! Jsem celkem i překvapená, že jsem se pustila ještě do druhého dílu. Ale děkuji, stačilo.

31.05.2013 2 z 5

Vlčí stopou Vlčí stopou Richard Sobotka

Takový oddychový a milí příběh. Dobře se mi to četlo a kniha mě bavila.

31.05.2013 3 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

O malinko slabší, než autorova první kniha Lovec draků, přesto stejně strhující, smutná a krásná. Hosseini dá do knihy vše co má v mysli a hlavně i na srdci.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Zařadila bych to mezi oddychovou četbu, jež si získá čtenáře svou nenuceností, upřímností a úsměvností, která z některých situací vyplývá. Hezká kniha.

31.05.2013 4 z 5