Amber Amber komentáře u knih

Protože Protože Petr Casanova

Opět výborná kniha, jako autorovi všechny předchozí. Přesto je v něčem úplně jiná a myslím, že jedna z nejlepších. Opravdu Vám Petře moc děkuji za to, že tu pro nás jste a píšete takto úžasné motivační psychologické díla! Propojíte můj rozum a cit. Díky.

04.10.2018 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Tomáš Lukavec

Když budete vnímaví a plně se ponoříte do děje, tak Vás tato kniha dokáže mnohému naučit.
Rozhodně doporučuji. Místy smutné, ale zároveň Vás pohladí na duši.

25.09.2018 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

V podstatě se mi líbila jen první povídka. U druhé jsem už skoro od samého začátku tušila, jak skončí, a při třetí povídce jsem se ze začátku šíleně nudila, když jsem se musela pročítat x stránkami o pocitech Addie...konec už byl zábavnější.

19.12.2017 3 z 5

100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše 100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše Petr Casanova

Díky autorovi za tuhle knihu, díky ní jsem si v době, kdy jsem byla na dně opět uvědomila ty pravé hodnoty, priority a přestala mít strach se znova zvednout, pokračovat dál v cestě a hlavně jsem přestala mít strach z chyb! Protože dnes už zase vím, že chybami se člověk učí. Znovu jsem v sobě objevila víru.

10.11.2017 5 z 5

Strýc Dynamit Strýc Dynamit Pelham Grenville Wodehouse

Když se mi stýskalo po dočtení Saturnina po něčem lehkém a humorném, byl mi doporučen P. G. Wodehouse. Jako první jsem sáhla po Strýci Dynamitu. A opravdu, odpočinula jsem si u toho, zasmála se, bylo to krásné lehké poctění. Jsem spokojená. Doporučuji a já samotná už se těším na další autorovi knihy.

19.08.2017 5 z 5

Dvanáct srdcí Dvanáct srdcí Petr Casanova

Kdo říká, že je kniha plná nesmyslů? Malý chlapci a dívky! Ti, co na sebe nechtějí brát žádnou zodpovědnost za nic a nikoho. Snad ani sami za sebe... Protože jinak by v knize viděli to, co jsme v ní našli my. Že na vztahu se musí pracovat. Na vzájemné důvěře, na komunikaci, tolerovat jeden druhého, jeho názory přání i sny. Nechtít se nad něj povyšovat a nenechat se ponižovat...Žít v harmonii a souladu s druhými... Ale bez vynaloženého úsilí, to nikdy nepůjde. Nic nepadá z nebe samo a zadarmo. Bez toho chtít žít jednoduše, tedy to co si myslíš říkat, a to co říkáš i dělat, to nikdy fungovat nebude...tak nikdy nedokážeš partnerovi, že ti na něm záleží. Slova jsou stále jen slova a ty vyprávějí pohádky, činy ovšem pohádky uskutečňují. V čem chcete žít Vy TEĎ?

03.03.2017 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Má první kniha od P. Coelha, přečtena za dva dny...

Někdo o této knize hovoří, že by mohla patřit do červené knihovny, ale pro mě je to krásný román, který v sobě nese plno skrytých životních mouder (jako Malý princ). Vždy jsem měla spíš schopnost pochopit hloubku myšlenky v knize, a ne se potom o ni vyjádřit písemně a předat ji dál, ale pokusím se o to.
Kniha nám ukazuje, jak by měla vypadat opravdová láska, že člověka nemůžeme vlastnit, uznáváme jeho svobodu, milujeme ho přeci za to jaký je, ne za to, co z něho potom vytvoříme. To myslím autor krásně vystihl příběhem s ptáčkem v kleci. A jistě, každý se někdy v někom zklamal, někdo někoho podvedl nebo byl podvedený, i na to autor nezapomínal ve svém příběhu a poukázal na to, že v dnešní době se to tak nějak považuje za "normální". Ale já jsem díky jeho popisování sexu a milování, kde se nám snažil vysvětlit ten rozdíl (vždyť i Ralf chtěl jen Maryino srdce, protože nemohl mít sám její tělo...) přestala mít strach z budoucnosti a stejně jako Maria jsem nakonec přestala přemýšlet nad tím, jak věci bývají a dopadají v manželství a užívám si pouze toho, co je teď. Lásky a milování. Zvolila jsem jiný pohled.

29.07.2016 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tak srdečně od srdce, jsem se už dlouho u knihy nezasmála! Fantastické! Doporučuji!

07.11.2015 5 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Prostě George R. R. Martin, co dodat více? Jednoznačně doporučuji.

22.10.2015 5 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Po dočtení jen přemýšlím, jestli se ze mě nestane abstinent...
Rozhodně knihu doporučuji.

17.10.2015 5 z 5

Dívčí orchestr Dívčí orchestr Fania Fénelon (p)

Knihu bych zařadila mezi povinnou četbu na SŠ. Lidé by si stále měli připomínat a znát historii druhé světové války. V této knize oceňuji šokující a drsné svědectví, ale stále je to jedno z mírnějších. Fania Fénelonová měla "stěstí" v neštěstí, že se dostala k orchestru, když si představíme, že normálně se s vězni zacházelo ještě hůř...

16.10.2015 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Přečteno jedním dechem...Nádherná povídka o nezapomenutelném charakteru. Charakter člověka autor lépe popsat nemohl.

"Když si uvědomíme, že to všecko vyšlo z rukou a srdce tohoto člověka. .."

03.10.2015 5 z 5

Černý kocour a skokan byly nejlepší povídky z této knihy.

29.04.2015 5 z 5

Pokojové rostliny Pokojové rostliny Christine Weidenweber

Poměrně nová kniha o pokojových rostlinách.... a možná právě proto jsem čekala něco lepšího. Mnohem raději se učím z jiných knih.

06.10.2014 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Budu se opakovat. Stejně jako většina lidí, kteří jsem přispěli svým komentářem a prohlásili, že první dvě Hosseiniho knihy byly lepší. Nicméně ani tentokrát nezklamal. Opět velice čtivý příběh, který chytne za srdce.
Při čtení mi přišlo velice zajímavé sledovat, jak jisté události jistých lidí mají vliv na jejich život... na jejich děti, sestry, bratry atd. a postupně odhalovat, jak vše do sebe zapadá a jak některé životní události (chyby?) mohou ztížit život více lidem najednou.

12.02.2014 5 z 5

Psí hvězda Psí hvězda Dodie Smith

Vzpomínková z dětství. Tenkrát se mi líbila a jedna z prvních samostatně přečtených knih.

09.02.2014 3 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Charles Dickens je skvělý vypravěč. Tento román se mi dobře četl. Díky jeho stylu psaní jsem si dokázala představit život v tehdejší době. Snad jediné, co mě trochu na této knize postupem času rozčilovalo bylo to, že Oliverův život byl až moc naplněn náhodnými událostmi, které by se ve skutečném životě v takové míře nejspíš ani nemohli stát. Přišlo mi, že byl až ve všem moc nevinně.

29.11.2013 3 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

"Nezapomeňte na to. Nikdy! Nikdy!"

Myslím, že touto větou v knize, řekl autor vše potřebné za mě...

22.11.2013 5 z 5

Smutná holka hledá kluka Smutná holka hledá kluka Melita Denková

V mých náctiletých letech mě tato kniha uchvátila. Vzpomínám si, že jsem se u toho opravdu dobře bavila... asi tak jako dnes nad Terrym Pratchettem.

16.08.2013 5 z 5

Záhada pavoučího domu Záhada pavoučího domu Enid Blyton

Krásná vzpomínka na dětství! Chtěla jsem tenkrát taky prožívat takové dobrodružství.

16.08.2013 5 z 5