Amare Amare komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Božsky děsivá antiutopie. Bravurní popis totality a snahy o vytvoření té nejlepší společnosti. Gradace je neuvěřitelná. Říkáte si, že už to nemůže být horší, poté ale přijde něco, co vás vyvede z omylu. Přijde mi úžasné, jak se autorovi podařilo zaznamenat tolik důležitých a zajímavých faktů na tak málo stránkách. Ideální kniha, pokud chcete zjistit, jak takový režim a život v něm vypadal.

22.12.2022 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tato kniha mi střídavě lámala srdce a poté ho zase slepovala dohromady. Příběh dvou jedinečných sester, které během druhé světové války zažívají to, co si málokdo z nás dokáže představit. Sledujeme nejhorších šest let jejich života a vidíme všechny jejich útrapy, bolesti ale i jejich sílu a odvahu bojovat za to, v co věří. Je to neskutečná horská dráha, která v člověku vyvolá různorodé pocity a zajistí, že si tuhle jízdu bude pamatovat hodně dlouho.

13.01.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Neskutečné vyprávění o jedné z největších tragédií během 2. světové války. Dechberoucí příběh čtyř lidí, kteří skrývají svou minulost a tajemství, která ale postupně vyplouvají na povrch. Přátelství, láska, boj za svobodu, bezpečí a přežití jsou témata knihy, která ve vás vyvolá celý gejzír emocí. Toto dílo vám otevře oči, změní váš pohled na svět a přinutí vás zamyslet se nad tím, co je v životě skutečně důležité.

02.01.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tato kniha vás nenechá spát a už od samého začátku budeme mít pocit, že je něco špatně. Hodně špatně. Někde v hloubi duše budete vědět, že to, co se dozvíte, ve vás zanechá hluboké stopy. Budete netrpělivě obracet stránky a odkrývat minulost a tajemství, která jsou temnější a hrozivější než kdejaký hluboký les.

26.05.2023 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Dojemné vyprávění o autorově dětství a především o jeho tatínkovi. Osm povídek, které v sobě spojují těžký život položidovské rodiny po válce, během ní a po ní s místy humornými prvky. Odlehčený popis životních příhod autorova tatínka vyniká na pozadí života plného nejistot a strachu. Dílo je psáno krásným a jednoduchým jazykem, který ve vás vyvolá řadu emocí od radosti až po smutek.

25.12.2022 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Co se týče obsahu je to úžasná kniha. Střet dvou politických systémů na ostrově plném dospívajících chlapců. Jeden je zastáncem demokracie a druhý preferuje totalitu. Dílo ukazuje to, jak rychle se společnost může rozpadnout a jak snadno můžeme přijít o svou lidskost. Měla jsem, ale velký problém s tím, jak to Golding napsal. Špatně pracuje s gradací a napětím, které se nějak více objeví až v posledních dvou kapitolách. Myslím si, že kdyby to zkrátil udělal by z toho mnohem zajímavější a dynamičtější dílo. Vadil mi i fakt, že jsem občas neměla tušení, která z postav mluví, což je pro pochopení kontextu docela důležité.

22.01.2023 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Napínavý a odvážný příběh o ženách, které znovu hledají svůj hlas. Velmi těžké téma, se kterým si autorka poradila. Spojení Příběhu služebnice a Pána Much je zajímavá volba, která ale vyšla. Vadilo mi, že to všechno eskalovalo až moc rychle a neměla jsem tedy šanci to pořádně vstřebat. Postavy byly popsány velmi dobře, nicméně jejich chováni mi občas přišlo zvláštní a nějak mi nesedělo do kontextu knihy.

24.12.2022 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Není pochyb, že to je neskutečně silný příběh. Sledujeme osudy čtyř přátel a prožíváme s nimi jejich strasti, bolesti, lásky, úspěchy, přátelství a vše, co život přináší. Jude je člověk, který si prošel peklem, ze kterého se ale bohužel nikdy pořádně nedostal a jedna jeho část tam zůstala uvězněna. Za těch šest set stránek si k těm postávám vytvoříte nějaký vztah, a proto je konec tak bolestivý. Přesto všechno musím říct, že čtení této knihy bylo zvláštní, protože se to hrozně vleklo a člověk měl pocit, že se během těch stránek skoro nikam nepohnul. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc nacházím věcí, se kterými se nemůžu ztotožnit a přes které se nemůžu přenést.

31.07.2023 3 z 5

Trny v čase Trny v čase Jan Tomeš

Něžná a hezká kniha o rodině, filozofii, fungování světa, vesmíru, o přáních a o lásce. Relativně jednoduchý a napínavý děj. Krásně a přehledně vysvětlena filozofie, její pojmy a názory filozofů. Spousta mouder a zajímavých myšlenek.

05.04.2021 4 z 5