alzbeta4340 alzbeta4340 komentáře u knih

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Politikaření mě bavilo, i když jsem se v něm místy docela (dost) ztrácela. Detektivní zápletka byla až na druhém místě, na prvním je osobní život Kate - ať už soukromý či veřejný, a že toho všeho bylo hodně. Plné hodnocení nedávám, protože kniha vyžaduje více soustředění na klanový život než by čtenář od takto evidentně lehkého a odpočinkového čtení čekal. Ale jinak nemám žádné výhrady.

01.06.2022 4 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Jeden z thrillerů, kdy vyšetřovatele - zde mladou agentku FBI, a pachatele váže nějaký vztah z minula. Ne vždy se takové romány povedou, ale v Šifře mi příběh přímo letěl před očima. Autorka skvěle vyvážila dost podrobný popis vyšetřování s osobním životem hlavní hrdinky a také závěr dobře a logicky domyslela. Nina je zajímavá a nezdolná žena, postavy ostatních vyšetřovatelů by chtěly ještě trochu propracovat, což očekávám v dalších dílech.
Ráda doporučuji a těším se na další díl.

12.03.2022 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Chytlavá červená knihovna, začáteční díl série, který láká i ke čtení dalších dílů. Oddechové čtení, u kterého myslet moc nemusíte. Příběh Libby a Kiliana byl zábavný, jen v druhé polovině mi trochu vadily zdlouhavé milostné scény, jakoby autorka potřebovala natáhnout rozsah knihy.

17.01.2022 4 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Tohle dobrodružství Josefíny není v žádném případě čistokrevná detektivka, spíš lehký humoristický román. Opravdu jsem si odpočala, pobavila se a vyčistila si hlavu. Autorce posílám veliký dík.

24.11.2021 5 z 5

Milostný dopis Milostný dopis Tracy Rees

Příjemné čtenářské překvapení. Moc děkuji mé oblíbené uživatelce DK zuzaně2599, protože díky jejímu komentáři jsem si knihu přečetla.
Milostný dopis má jemný a pomalý děj, ale na jeho konci zjistíte, že byl důležitými událostmi naplněný až po okraj. Krásné čtení, které ráda doporučuji.

28.09.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Originální není Pekárna v Brooklynu vůbec, ale čtenářky dostanou přesně to, co čekají a dobře si u čtení odpočinou. Moc se mi líbil popis New Yorku, obzvlášť v covidové době to člověk ocení. Sophie byla správná romantická hrdinka, anglická lady, žena s nízkým sebevědomím, přesto nesmírně úspěšná v práci i jako pomocnice v pekárně.

19.03.2021 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Čtivá detektivka, která zpracovává téma neblahé "péče" o irské děti v tamních siročincích. Zločiny jsou těžké, nicméně autorka je popisuje snesitelnou formou bez použití podrobných popisů násilí. Okruh podezřelých je jasně daný, ale já se správně netrefila. Doufám, že brzo vyjde další případ inspektorky Parkerové, určitě si ho přečtu.

22.05.2020 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Ještě lepší než už tak povedený předcházející Vodník. Dějové linky se vzájemně proplétají a i když je pointa pro zkušeného čtenáře brzy jasná, počtení je to příjemné.

23.04.2024 5 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Velmi zábavná detektivka řešící hned několik záhad "zamčeného pokoje". Přestože sledujeme vážné zločiny je tu i dost jemného humoru. - Kromě něj jsem také postřehla spoustu logických nejasností a chybek, ale rozhodla jsem se nevšímat si jich, abych si nekazila příjemný čtenářský zážitek. 4,5 hvězdičky

14.02.2024 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Povedená detektivka z Vídně roku 1893, ve které autor umně využívá dobové atmosféry i tehdejších společenských poměrů. Zajímavý je i doslov knihy. Těším se na další díl, ráda si ho přečtu.

25.12.2023 5 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

V knize je přehnané množství intimních scén a je poznat, že většina slouží jen k natažení děje. Jinak je to ale příjemná a klidná romantika se zajímavou (mini)zápletkou týkající se záměny osob na sociální síti.
Hodnotím zaslouženými 4*.

23.08.2023 4 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Takové detektivky mi vyhovují. Podrobný popis vyšetřování se všemi odbočkami a slepými cestami, které se zákonitě objevují. Na konci zjistíte, že samotný zločin je jednoduchý a i přes literární nadsázku uvěřitelný.
Soukromý život sympatického detektiva Forda (i jeho spolupracovníků) jsem si vlastně moc neužila, klidně by ho v ději mohlo být více.

15.08.2023 4 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Příjemně a čtivě napsaný příběh lásky mladé ženy k o hodně staršímu muži. Nedá se říct, že by vše bylo vylíčeno úplně odtržené od reality, jen s nadsázkou a přes hodně růžové brýle. Ale nakonec proto takové knihy čteme...
Autorku si určitě zapamatuji a ráda si od ní zase někdy příště něco přečtu.
Ráda doporučuji - jako dovolenkové čtení z českého prostředí je tato kniha ideální.

19.06.2023 5 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

Ze začátku jsem se trochu bála, že budu potřebovat maximální soustředění a klid, abych se do čtení ponořila. Děj se ale rychle zpřehlednil a nakonec se četl velmi dobře. Proplétá se tady vyšetřování bombového výbuchu v Kodani a případ několika vražd na dánském venkově. Ocením hlavně dobře vylíčené postavy policistů, na druhé straně konec se mi zdál trochu odbytý. Celkově jsem ale spokojená a přečtu i následující díl.

04.02.2023 4 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Chytlavá detektivka se svižně ubíhajícím dějem dobře využívající motiv "o zlém psu", který líčí na osamělé venkovany. Příběh se skvěle rozběhl, byl ovšem zakončený velmi nereálně, což se ostatně dalo čekat. Jinak jsem ale spokojená a čekám na další díl, jelikož soukromý život inspektora Ketta je stále ještě plný tajemství.

12.11.2022 4 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Pro čtenářky, které si potřebují vyčistit hlavu od všedních starostí, doporučuji ráda "Holku přes palubu". Není to žádná velká literatura a ani to nepředstírá, ale příběh má smysl a je osvěžený mírným humorem. Naprosto souhlasím s předcházejícím komentářem od Sabča92.
Líbila se mi i obálka knihy :-).

12.10.2022 5 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

V prvním dílu mi lady Lucie nebyla bůhvíjak sympatická, ale tady jsem jí prostě musela držet palce. Jinak to nešlo :-).
Kniha respektuje pravidla žánru, obsahuje plnohodnotnou milostnou linku - vztah mezi Lucií a Tristanem, ale je originální důrazem na popis práce žen bojující za ženská práva.
Pěkné odpočinkové čtení.

13.08.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Jen trošku zdlouhavý romantický kýč. Mladá a šikovná žena, smutný a sexy milionář a jeho roztomilá dcerka tráví společně letní dny na jachtě... Na dovolené mi takové čtení přišlo docela vhod.

10.08.2022 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Moje první kniha od těchto autorů, a že to byl druhý příběh se Sebastianem Bergmanem mi nijak nevadilo, všechny jeho důležité osobní peripetie byly patřičně vysvětlené. Sebastian je zajímavě vymyšlená postava - zároveň iritující i politováníhodný a ještě navíc skvělý vyšetřovatel. Celá tato kniha mě, i přes svůj dost ohromující rozsah, velice bavila. V závěru jsem sice našla několik nedovysvětlení, ale pokud po nich nebudete pátrat, ani si jich nevšimnete.
Bez spokojených komentářů uživatelů DK by mě tato série minula. Všem čtenářským kolegům za jejich postřehy díky! 4,5 hvězdičky

04.08.2022 4 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Po delší době jsem se vrátila k těmto vyšetřovatelům. Příběh se mi líbil, soukromí Julie už mi bylo známé, takže mi ho autorka nemusela složitě objasňovat, což knize hodně pomohlo. Hlavní zápletku jsem ale odhadla hned a troufám si tvrdit, že to bude u většiny čtenářů stejně. Knihu proto hodnotím jako jednodušší, ale čtivou detektivku.

25.07.2022 4 z 5