alzbeta4340 alzbeta4340 komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Poutavý příběh skutečného dospívání jednoho mladého muže na mě působil jako baladická studie o osamění, singl životě a depresích. Díky tomu autor vykresluje v podstatě všechny hrdiny jako lidské ostrovy. Ačkoliv píše o docela mladých lidech, nikdo z nich nemá větší rodinné zázemí, jejich rodiče jsou mrtví, umírají případně jakoby nebyli. A to je vlastně jediná výhrada, kterou bych ke knize našla. Ale téma je to náročné, doporučuji číst jen v dobré náladě.

18.01.2022 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Vražedná temnota se čte opravdu snadno, není to jednoduchý příběh, ale čtenář se zde orientuje velmi dobře. Jedná už o 7. díl s Josie Quinnovou, myslím ale, že se dá číst i bez znalosti předcházejících knih. Pocitově bych tuto detektivku hodnotila jako vysloveně odpočinkovou četbu, "dobro" a "zlo" bylo jasně odděleno, Josie jsem jako vždy držela palce, ale nijak jsem se o ni nebála.

01.01.2024 5 z 5

Ledoborec Ledoborec Kristina Ohlsson

Děj byl ještě zamotanější než předcházející díl a líbil se mi velmi. Je to pravé sousedské drama a já vraha ani nijak nehledala a nechala se vysloveně unášet příběhem. Výborná detektivka ze zimního Švédska.

11.12.2023 5 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Česká detektivka ze Šumavy - dobře napsaná a hlavně dobře vymyšlená. Autora jsem zatím neznala, a proto děkuji všem uživatelům DK za jejich komentáře, které mě přiměly si Sagittaria přečíst. Dobré čtení.

05.12.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Tentokrát hodně povedený díl. Jako tradičně strhující úvod, kdy David začne pátrat po manželské dvojici, která nevysvětlitelně zmizí z místa své vážné dopravní nehody. Konec je víceméně logický a přehledný a přestože je vše objasněno, určitě navnadí čtenáře ke čtení dalšího dílu.

07.07.2023 5 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Doporučuji všem, ale hlavně svátečním čtenářům. Je to svižné, jasné a neukecané čtení.
Rosalind tentokrát vyšetřuje případ samozvaného mstitele, který ze začátku vzbuzuje vyložené sympatie. Až ke konci se ledacos zvrtne.
Kniha se dá dobře číst i bez znalostí předcházejících dílů.

26.06.2023 5 z 5

Co ukrývá jezero Co ukrývá jezero Barry Hutchison

Bezva čtení, detektivům jsem držela palce. Nalezení pachatele bylo logicky popsáno, jeho motivace byla trochu nejasná, ale i tak se konec povedl. Líbilo se mi to ještě o fous víc než první díl.

08.05.2023 3 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Povedené, ještě lepší než předcházející "Král". Většina románu je žánrem klasická romance, kdy se dva lidé, kteří uzavřeli formální sňatek z nouze, sbližují. Závěr je pak poněkud víc dramatický - a nabízí moment, který mě překvapil (a to už jsem četla ledacos).

18.03.2023 5 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Prima oddechovka. Příběh má nějaký děj a ten není nesmyslně nereálný. Chemie mezi ústředním párem funguje výborně, dočkáme se i milostných scén do příběhu zařazených tak dobře, že nedělají dojem laciné vsuvky.

25.10.2022 5 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Rozhodně mě tohle pobavilo, Josefína byla v ráži a s Tvrdíkem to vypadá nadějně. Tentokrát uznávám i detektivní linku, našla jsem v motivu i vyřešení i trochu logiky :-).

18.09.2022 5 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Dobře napsaná oddechovka, čtení pro ženy - romantiky ale jen opravdu trošičku, aby se neřeklo. Spíše je to příběh o fungování komunity a netradičních přátelstvích.
Bylo to pěkné. Kniha se mi líbila nad očekávání.

24.08.2022 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Nečekaně zábavné a ještě daleko lepší než první díl. Seznámení Tristana s dětmi bylo tak legračně šokující až jsem se musela smát.
Moc hezké odpočinkové čtení.

29.11.2021 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Velmi příjemné čtení v typickém stylu Jenny Colgan. Romantická linka je sice čtenářkami očekávaná, ale tentokrát ji autorka opravdu jen mírně naznačila. Celé se to točí kolem výchovy a vztahů mezi dospělými a dětmi. Výraznou roli hraje i nepochybně krásná skotská příroda a drsné počasí.
P.S.: Předmluvu nepřeskakujte - potěší každého knihomola.

04.10.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Moderní romance ze sportovního prostředí, které paní Zapata opravdu umí. Přečetla jsem s potěšením. Čtivý děj, příběh o sbližování, zbytečně nenastavovaný intimními scénami. Líbilo se mi i pro mě exkluzivní prostředí krasobruslařského výcvikového centra a sympatičtí hlavní hrdinové. Taky vždy ocením, když problémy, s kterými se postavy potýkají nejsou nijak přehnané, právě naopak uvěřitelné a ze života. Ono to úplně stačí.

08.05.2021 5 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Inspektorka Alice Parr vyšetřuje brutální napadení neznámé ženy. Ze začátku detektivka se postupem děje překlopí do thrilleru, ve kterém se Alice a zločinec loví navzájem. Osoba pachatele je zkušenému čtenáři jasná dost brzy, to nijak nevadí - horší je, že děj je seriálově přerušený a ještě nijak nekončí. Musíme počkat na další díl.
Tento způsob psaní knih zdá se mi poněkud nešťastným... přesto jako oddechovku doporučuji.

17.03.2021 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Tina Frennstedt

Ačkoliv se vyšetřovatelka Tess specializuje na staré nevyřešené případy, dostane přiděleno vyšetřování sériových vražd a napadení žen. Nečekaně se však najde spojitost tohoto případu s nikdy neobjasněným zmizením mladé dívky, které se událo před lety.
Čtení jsem si opravdu užila. Kniha se bude líbit čtenářům, kteří mají rádi podrobný popis policejní práce a nevyžadují přehnanou akčnost a napětí děje.

09.02.2021 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Gazelí problémy se zásadně netýkají smrti, zdraví, drog, ba ani peněz. Takže vlastně nejde o nic. O to líp se to čte :-).

14.04.2024 5 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Dobře napsané i vymyšlené, děj docela zamotaný. Více méně jsem před koncem odhadla, jak všechno dopadne, ale jistá jsem si tedy nebyla. Ráda doporučuji.

04.01.2024 5 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Na odpočinkovou žánrovku (úspěšný investiční makléř a kontrolorka) vymyslela autorka docela povedený příběh, který dával smysl a bavil mě. Určitě zkusím i další díl.
4,5 hvězdičky

29.08.2023 5 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Trochu netypicky tentokrát Wisting vyšetřuje bez přispění své dcery Liny, která do děje zasahuje jen okrajově. Prověřuje se tu především starý případ vraždy, ve kterém byl pachatel celkem bez pochybností odsouzen a svůj trest si už odpykal, což se mi zdálo zajímavé.
Kniha se četla velmi pěkně.

26.08.2023 5 z 5