Alma-Nacida Online Alma-Nacida komentáře u knih

Kuropění Kuropění Viktor Fischl

Krásná kniha, jedna z mých stálic, k nimž se vždycky vracím. Moc doporučuji.

Velocipéd pana Kulhánka Velocipéd pana Kulhánka Viktor Fischl

Tak tak, taky je to únik do starých a snad i lepších časů. Pěkné pohlazení po duši.

Lidská komedie Lidská komedie William Saroyan

Pro mě je tahle kniha Saroyanovou nejlepší, naprosto bezkonkurence, mohu jen doporučit.

07.03.2011

Tati, tobě přeskočilo Tati, tobě přeskočilo William Saroyan

Moc krásná kniha, která mi spolehlivě zvedne náladu, doporučuji.

Virus Virus Hari Kunzru

Zajímavá kniha, doufám, že seženu ještě Impresionistu.

07.03.2011 4 z 5

Pýthie Pýthie Margaret Atwood

Další krásná kniha M. Attwood, smutná i veselá zároveň, jako život. Moc doporučuji.

18.02.2011 5 z 5

Příběh o lásce a tmě Příběh o lásce a tmě Amos Oz (p)

Kniha na mě působila silně depresivně, ač je jinak napsaná velmi poutavě, budu se z ní nějakou dobu asi vzpamatovávat. Taková plejáda bezútěšných vztahů všeho druhu!

11.02.2011 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Strhující příběh o tom, že skutečnost je někdy víc, než můžeme snést. A o síle mysli, která může skutečnost přetvořit k svému obrazu. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četla.

03.02.2011 5 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Zajímavá, ale ne z Murakamiho nejlepších, aspoň pro mě tou nejlepší zůstává Kafka na pobřeží.

24.01.2011 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Půvabná knížka o pár stránkách, ale silná účinkem.

19.01.2011 5 z 5

Most do země Terabithia Most do země Terabithia Katherine Paterson

Krásná kniha nejen pro (větší) děti, všem snivcům a romantikům doporučuji bez ohledu na věk ;-).

11.01.2011 5 z 5

A taková to byla láska... A taková to byla láska... Anna Gavalda

Další kniha o vztazích, kterých ostatně není nikdy dost ;-). V této je zaíjmavé to, že neukazuje žádnou "správnou"cestu, ale staví spíše všechny možnosti do stejného světla relativity. Co je pro jednoho vysvobození, je pro druhého rána pod pás. Rozhodně stojí za přečtení a popřemýšlení.

10.01.2011 3 z 5

Anděl v kulichu Anděl v kulichu Otfried Preussler

Sedm vánočních povídek je vzájemně propojených, je to pěkné adventní, případně vánoční čtení.

14.12.2010 5 z 5

Soukromá záležitost Soukromá záležitost Kenzaburó Óe

Kniha se mě silně dotýká pro mé zkušenosti s tím, jak je těžké přijmout, co se nedá změnit. Snad je to pro otce ještě těžší, než pro matky, nevím. Ale hlavní hrdina mi šel až téměř do konce na nervy. O matce dítěte je v knize jen pár kusých informací, v podstatě jí ani neřeknou, co s dítětem je, jen že je "nějaká vnitřní vada". To mě iritovalo stejně, jako přístup otce řešit situaci alkoholem, sexem a najednou bác - jako deus ex machina - prozření. No nevím, možná je to jen tím,že japonská mentalita je mi vzdálená.

29.11.2010 4 z 5

Nejlepší ze všech světů Nejlepší ze všech světů Irena Brežná

Nádherná kniha, která vypovídá o socialismu mnohem víc a dojemněji, než kterýkoli dokument.

20.11.2010 5 z 5

Kristina Vavřincova II – Paní Kristina Vavřincova II – Paní Sigrid Undset

Krásná kniha o ženském údělu, kterou postupem času vnímám pokaždé jinak, nebo spíš pokaždé se mě silně dotkne něčím úplně jiným, než minule.

Kristina Vavřincova III – Kříž Kristina Vavřincova III – Kříž Sigrid Undset

Kristina Vavřincova I – Věnec Kristina Vavřincova I – Věnec Sigrid Undset

15.11.2010 5 z 5

Říše slunce Říše slunce J. G. Ballard (p)

Fascinující kniha, pro mě jedna z nejlepších (proti)válečných knih.

Nový policista Nový policista Kate Thompson

Hodně zajímavá a netradiční kniha hlavně formou, a kdo je hudebník, může se naučit i pár irských písniček.