Anděl v kulichu

Autor se v knize Anděl v kulichu vrací do krajiny svého dětství - Jizerských hor.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27247/andel-v-kulichu-27247.jpg 4.310

Der Engel mit der Pudelmütze

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Collegium Bohemicum

Kloky
25.12.2014

Nádherné čtení okolo adventu, Vánoc a Tří králů. Povídky jsou napsány tak, že člověk s trochou nadsázky věří, že se to opravdu stalo nebo mohlo stát. Kouzlo povídkám přidává kraj, kde se odehrávají, pokud čtenář okolí Jizerských hor zná, určitě ho povídky očarují ještě více.

kirkous
28.12.2013

Osobní překvapení podzimu roku 2012. Přečetl jsem si knihu v adventním čase a s obrovskou chutí. Preusslerovy příběhy jsou pohádkové, magické, zároveň jakoby velmi přirozené. Přirozenou je především víra, ryzí víra horských lidí, kteří se v příbězích vyskytují. Příběhy jsou samostatné, zároveň vnitřně provázané. Nejpůvabnější mi přišla povídka "O tom pravém, opravdovém Betlémě", o učiteli, dětech a jejich víře, kterou se snaží napravit školní inspektor, když zjistí, že vůbec neodpovídá biblickým reáliím, až nakonec i on sám její opravdovost nahlédne a zakusí. Škoda, že se mi nedaří si knihu koupit, je snad rozebraná. K takové bych se vracel rád.

Alma-Nacida
14.12.2010

Sedm vánočních povídek je vzájemně propojených, je to pěkné adventní, případně vánoční čtení.

Otfried Preußler

Otfried Preußler