allyce allyce komentáře u knih

Odsouzený Odsouzený Eva Bacigalová

Nehodnotím téma, ale zpracování příběhu, které se mi líbilo. Neposuzuji ani nesoudím paní Hoffmannovou za její postoj k synovi, neprošla jsem životem v jejích botách.

15.10.2018 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Oddechové čtení, které nemá se smrští nic společného.

15.10.2018 3 z 5

Letec Letec Charles Higham

Příběh o duševní bídě člověka, topícího se ve zlatě.

11.10.2018 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Opravdu skvostné dílo, úžasná rodinná sága, na kterou jistě nikdy nezapomenu.

09.10.2018 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Do Jacka Reachera jsem se zamilovala hned po prvních stránkách. Bohužel, někdy to tak prostě je, naše láska nevydržela déle, než do půlky knihy,....ale zůstali jsme přátelé, no, spíš dobří známí. J

05.10.2018 3 z 5

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Do knihy jsem se začetla bez problému po pár stránkách, velké nadšení, ovšem jakmile nastoupil na scénu agent, začala jsem se pomalu ošívat nudou a o to pozorněji jsem sledovala počty stránek, které zbývají do konce. Teď bych měla říct, že už nikdy více, ale Klub rváčů mě láká, tak pana autora ještě jednou zkusím.

26.09.2018 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Zajímavá kniha, která ovšem nesedne každému, někomu příběhem, někomu stylem psaní. Já se řadím do cílové skupiny čtenářů a obdivuji paní Soukupovou, jak bravurně staví věty, ze kterých dokáže poskládat skvělý, uvěřitelný příběh jednoho dne.

25.09.2018 4 z 5

Země prokletých Země prokletých Liliana Lazar

Tady jsem opět šlápla vedle... Mnohokrát jsem se pozastavovala nad kostrbatostí vět, souvětí a nelogičností některých scén. Jsem ráda, že jsem vůbec dočetla. Dvě hvězdy dávám za prostředí, do kterého je příběh zasazen.

19.09.2018 2 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Vraha jsem neuhádla a bylo to překvapení. Ale než jsem se k závěru dopracovala, stálo mě to hodně přemáhání.

19.09.2018 2 z 5

Hymnus Hymnus Graham Masterton

Po slibném začátku můj zájem začal klesat až upadl do bodu sebezapření, abych knihu neodložila nedočtenou.
Autorova jiná kniha - Bílé kosti - byla vynikající, četla se jedním dechem, ovšem Hymnus je snůška hloupostí a neuvěřitelnosti.

17.09.2018 2 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Svérázná Dolores v jednom okamžiku otevřela pusu a zavřela ji až s poslední tečkou. Během jediné noci na policejní stanici povyprávěla neopakovatelným způsobem několik desetiletí svého života.
Hned s první stránkou jsem úmyslně zapomněla, kdo je vlastně autorem této knihy a opravdu si jen vychutnávala každičkou větu. Vůbec nejsem zklamaná, že se nejednalo o hororovou knihu, což by se mi stalo, kdybych stále myslela na to, že autorem je mistr King. Ba právě naopak, jsem ráda, že se jednalo o "obyčejný" příběh, který je ovšem napsán mistrně a dokonale. Dolores mi přirostla k srdci a panu Kingovi skládám poklonu za tu spanilou jízdu, kterou mi připravil.

14.09.2018 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Napínavé od začátku do konce, děj jede tak rychle, že málem nestačíte otáček stránky. A když otočíte tu poslední, je vám líto, že už žádná další není.

Když jsem si pročítala některé komentáře, donutilo mě to zamyslet se nad tím, proč jsme schopni přímo "milovat" člověka (byť vymyšleného), který zabíjí jiné lidi. Ano, je sympatický, mladý, krásný, ano stalo se mu bezpráví, vzali mu roky života, všichni mrtví jsou prevíti nejhrubšího zrna...........
Můj závěr je ten, že jsme toho schopni, protože to byl záměr autora. Tady je vidět jeho nadání a mistroství slova. Svým literárním uměním dokázal naše morální hodnoty posunout tak, abychom Sonnyho milovali, byť je vlastně odsouzeníhodným vrahem.

11.09.2018 5 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Červené knihovně se vyhýbám obloukem, takže jsem se až do chvíle, kdy červená ztmavla téměř na černou , pěkně nudila. Pak už to bylo lepší, ale celkově knihu hodnotím jako průměrnou na rozdíl od autorovy knihy
Není zač.

11.09.2018 2 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Měla jsem problém se začíst a vlastně po celou dobu jsem se nedokázala zbavit rušivého pocitu z použitého nářečí v přímé řeči. Také kapitoly, které se přímo netýkaly rodiny, mě moc nebavily. Ovšem vše ostatní stálo za to vydržet a dobrat se až do onoho otevřeného konce.

05.09.2018 3 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

Nějak se to všechno táhlo, chybělo tempo, napětí, stačila by polovina stran.

02.09.2018 2 z 5

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

Zatím všechny knihy, které jsem od Deavera přečetla, jsem si nesmírně užívala a považuji jej za jednoho z nejlepších v kriminálním žánru. Tady jsem ovšem narazila, povídky mě nebavily.

23.08.2018 2 z 5

Trofej Trofej Christopher John Sansom

Skvělý detektivní, historický román. Autor dokáže vše popsat tak sugestivně, že s hlavními hrdiny prožíváte každičký okamžik nelehké doby, ve které žijí. Doporučuji!!!

22.08.2018 5 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Pro mě první setkání se spisovatelkou a musím uznat, že její Davidovy hvězdy je vážně dobrá kniha. Vtáhla mě a vypustila s pusou dokořán. Super!

17.08.2018 4 z 5

Kukaččí vejce Kukaččí vejce Cliff Stoll

Nechala jsem se zlákat anotací, mám ráda knihy o hackerech, ale tady jsem šlápla vedle. Má znalost wordu a excelu prostě nestačila. Kdybych otevřela knihu napsanou čínsky, byla bych na tom stejně (čínsky neumím:-)

14.08.2018

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Knihu doporučuji a jestli mohu doporučit ještě něco, tak hlavně NEČTĚTE PŘEDEM ZDEJŠÍ KOMENTÁŘE.
Já je nečetla a jsem moc ráda. Protože kdybych je četla, byl by můj požitek z knihy poloviční.

13.08.2018 4 z 5