allyce allyce komentáře u knih

Bludné kruhy Bludné kruhy Wally Lamb

Naprosto dokonalá kniha nejen o všech lidských emocích, o vzorcích chování, o životě, nemoci, smrti, lásce a naději, ale také o předcích a rodičích, které si nevybíráme. Kniha mě zaujala natolik, že byl problém ji odkládat a dopřát tělu spánek. Děkuji, pane Lambe!

22.01.2017 5 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Souhlasím s komentářem níže. Devadesát procent knihy paráda, ale ten konec nic moc. Přesto doporučuji k přečtení.

17.01.2017 4 z 5

Po Valentýnu Po Valentýnu Esther J. Ending

Skvěle napsaná kniha o vážných tématech. Přála jsem si, aby ještě nebyl konec, nesmírně mě bavil styl psaní, tak jsem některé pasáže četla dvakrát.

11.01.2017 5 z 5

Vytržení Vytržení Liz Jensen

Doporučuji přečíst, zajímavý námět, napětí, psychologie,...dobře smícháno, výsledek super.

07.01.2017 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

První díl jsem viděla jako film. Nenadchl ani neurazil. Ovšem tato kniha je opravdu perlička mezi knihami. Přiblblé dialogy, sex, přiblblé dialogy, sex a opět přiblblé dialogy. K tomu stále se opakující miluji ho, miluje mě, jejda, miluje mě? ano! miluje mě, nebo že by mě nemiloval? .................. Nuda na nekonečnou.

24.12.2016 1 z 5

Tančím tak rychle, jak dokážu Tančím tak rychle, jak dokážu Barbara Gordon

Kdo má rád knihy, které pitvají lidskou duši, přijde si jistě na své. Mimochodem, je možné, aby psychotická osobnost (teď nemyslím hlavní hrdinku) byla schopna pět let tuto svou stránku bytí tak umně skrývat? Systém psychiatrické péče v Americe mě už ani nepřekvapil.....prostě máš peníze, máš péči, nemáš peníze, máš smůlu...

24.12.2016 4 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Dost dobrá knížka! Udržuje si napětí od začátku do samého konce a hlavně všechno dobře dopadne (tedy když nepočítám pár mrtvol cestou :-) Zkusím ještě nějakou další knihu od autora, fakt mě zaujal.

30.11.2016 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Opět skvělá kniha.
Celou dobu jsem příběhu i postavám věřila vše, co udělaly, ale za ten terminátorský konec jde jedna hvězda dolů. Ve chvíli, kdy kniha tohoto žánru graduje, měla bych si napětím okusovat palce...místo toho jsem se v tomto případě spíš bavila a v duchu se pana Larssona ptala, jestli to opravdu myslí vážně. A protože neodpověděl a mlčení je známka souhlasu, tak to opravdu vážně myslel :-)

28.11.2016 4 z 5

Rodina ze dne na den Rodina ze dne na den Rowan Coleman

Zadejte žákům druhého stupně slohovou práci - vyprávění na téma: ona žije sama, po tragické smrti kamarádky se stane pěstounkou dvou malých holčiček, po půl roce se objeví jejich tatínek, který je krásný, chytrý, milý, ohleduplný.... a vymyslete nějakou zápletku.
Věřím, že některé slohové práce budou mít vyšší úroveň, než tato kniha.
Obrovská, přeslazená nuda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

25.11.2016 odpad!

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Parádní jízda, sice s pomalejším rozjezdem, ale pak už vše letí závratnou rychlostí do cíle. Doporučuji všemi deseti a pěti hvězdami :-)
Druhý den po dočtení jsem se podívala na film. Kdybych knihu nečetla, řekla bych, že je vynikající, ale s podrobnostmi z knihy v čerstvé paměti hodnotím film jako slabý odvar knihy.

22.11.2016 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Úžasná kniha, kterou z hlavy jen tak nedostanete. Závěr je opravdu překvapivý, ne tím, co se stane, ale jak se to stane! Za mě 10*

07.11.2016 5 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Můj komentář se dělí na "před" a "potom". Milníkem je dočtení knihy a za dva dny poté (což byla chyba) doplnění informací z wikipedie.
Takže "před": neskutečná jízda, super styl psaní, nepřeberné množství emocí a fyzických nepříjemných stavů při popisu některých událostí. Např. ledový pot při představě broušení, vrtání a čistění zubních kanálků bez jakékoliv anestezie, zvedání žaludku při popisu abstinenčních příznaků na toaletě, ale také dojetí a slza ve chvílích, kdy na scénu vstoupili rodiče.. Věřila jsem autorovi každé slovo, každou větu... ale pak přišlo "potom".... ne vše je pravda a já se cítím trochu podvedena.
Závěr? Parádní, čtivá, moderní pohádka podle skutečné události, kniha která chytí a nepustí :-)

24.10.2016 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Jsou knihy, u kterých za dva dny nevím o čem byly. Pak jsou knihy, které z hlavy nemohu dostat a ráda bych, aby patřily do těch prvních.... Ne, že by byly špatné, právě naopak, jsou skvělé a Revival je jedna z nich!! Že to nedává smysl? To řekněte mé hlavě...
I kdybych na nebe nevěřila, po přečtení této knihy, raději věřím a věřit budu.

30.05.2016 5 z 5

Deník bulimičky Deník bulimičky Diana Fey

Přesto, že je tato kniha o vážném tématu, autorka popsala svou závislost s nadhledem a humorem, který mě opravdu bavil a pobavil. A vůbec se tím nesnížila vypovídající hodnota knihy, naopak, myslím, že může těm, kteří trpí stejnou nemocí, pomoci v jejich cestě k uzdravení.

22.05.2016 4 z 5

Láska bez scénáře Láska bez scénáře Tina Reber

Šest set stran o ničem, vlastně o něčem být musí, takže: miluji tě, nemiluji tě, miluje mě, nemiluje mě, miluje mě, nemiluje mě, miluje mě!!!

08.05.2016 1 z 5

Procitnutí Procitnutí Martina Cole

Dá se to přečíst, ale jedině se sebezapřením a silnou vůlí. Nebavilo mě to, zápletky průhledné, konec zřejmý... jedna z nejhorších knih, které jsem četla. A úplně nějvíc mě iritoval styl psaní v téměř holých větách. Nic jiného jsem od této autorky nečetla, doufám, že ve chvíli, kdy tuto knihu psala, měla jen slabší chvilku, nebo prostě neměla své dny. Jednu hvězdu dávám za snahu.

26.04.2016 1 z 5

Blouznivec Blouznivec Daniel Palmer

Pro mne super kniha, líbila se mi moc, neřekla bych, že je psaná rozvláčně, bavila mě, vtáhla do děje.

02.04.2016 5 z 5