Allena24 Online Allena24 komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Poslouchala jsem audioknihu, kterou dokonale namluvil Pavel Batěk (klobouček dolu).
Vůbec jsem netušila, do čeho jdu. Neměla jsem očekávání a i proto jsem si poslech jen užívala. Byla jsem vtažena do života pana doktora Grábla a jeho chlapského přístupu.
Za mě jasných 5*.

21.03.2021 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Za mě úžasné čtení, které se mi dostalo do srdce. Ráda bych si knihu přečetla i v budoucnu a víc si ji užila. Doporučuji.

25.07.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tohle byla pro mě trefa, pocházím z malého (kdysi házenkářského) městečka. V příběhu poznávám spoustu (mnou prožitých) věcí. Příběh je pestrý, lidský.
Poslouchala jsem audio. Úžasný přednes p. Pavla Soukupa. Doporučuji.

05.04.2020 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

K této knize se určitě ráda vrátím. Byla pro mne příjemným překvapením. A díky jednomu komentu zde, jsem se dověděla, že je i filmová verze: Symptom Pandorum. (Zkusím i tu).
Přestože v tomto žánru nemám téměř nic načteno, dovolím si Nonstop doporučit.

* dostala jsem zprávu za kterou jsem vděčná a tímto napravuji svůj omyl: ".....film Symptom Pandorum nie je sfilmovaným Nonstopom od Aldissa. Tou knihou sa film len zľahka inšpiroval."

28.08.2020 5 z 5

Moc těžké a moc smutné téma ke kterému autor přistupuje s láskou a něhou.

03.04.2020 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Laskavá, vlídná, vtipná, k zamyšlení a pro mě i s nostalgií - taková to pro mě byla četba.

04.03.2021 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Tohle byla sázka na jistotu (jednak díky autorce a druhak už jsem viděla film). U paní Agathy se v knihách i filmech těším na atmosféru anglického venkova. Doporučuji.

26.05.2020 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství, nezapomenutelná.

30.06.2018 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Knihu doporučuji a autorku si dávám do oblíbených. Uf to bylo super čtení.
"Neexistence prožitku lásky omezuje život na nekonečnou hru s pokusy o nadvládu nad ostatními lidmi."

12.02.2020 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Knihu doporučuji a kdybych mohla, dám víc hvězdiček. Ještě musím pochválit větší písmenka, četlo se mi parádně. A stále se usmívám, když si vzpomenu na Mandu a její slova. Např:... písařskej brkoune. Moc se těším na další díly.

11.06.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čtivá oddechovka, splnila mé očekávání.

31.08.2019 4 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Do svého komentáře si dovolím citaci z komentu Česneksmedem: Čtení knih Dominika Dána je pro mne vždy taková malá odměna.
A dodám ... i pro mne.

29.07.2020 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Já si příběh užila. Pro mě jsou knihy od pana Olsena čtivé, dokáží mě vtáhnout do příběhu. Poslední dobou se dívám i na osobu překladatele a paní Kristinu Václavů bych si ráda dala k oblíbeným.

07.01.2020 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

První komentář a druhé čtení. Tedy čtení....nyní to byla audiokniha. Znovu bych hodnotila 5*. Opět mě dostal popis drsného života na ostrovech.

26.03.2023 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Při svém hodnocení jsem lehce přimhouřila oko. Snažila jsem se nezahrnout do hvězdiček fakt, že mi téma příběhu nebylo moc blízké.
Kniha byla čtivá a dokázala ve mě probudit zvědavost.

07.04.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Pro mne byla kniha čtivá a napínavá. Jen mi vadila popsaná brutalita. A také jsem neskousla to, jak se drobná žena celkem dlouho dokáže bránit silnému muži. Njn hvězdička šla při hodnocení dolu.

27.09.2020 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Vypravěčka mě nezklamala, jsem ráda, že se mi dostalo dost podnětů k zamyšlení. Kromě samotných příběhů, mě zaujalo, jak se lidé vyrovnávají s traumatem. Knihu doporučuji.

05.06.2018 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Ohromně jsem se bavila. Doporučuji a těším se na další setkání s originálním inspektorem.

26.05.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

První pokus o přečtení skončil docela záhy. Druhý pokus se konal po dlouhé době a knihu se mi podařilo dočíst. Moc jsem chtěla vědět, proč má Jeden za druhým tak vysoké hodnocení a v komentářích jsou slova TOP, super.
Za mě je kniha až moc brutální a nestačilo mi, že je svižně a čtivě napsaná.

16.08.2021 3 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Tady jsem věděla, do čeho jdu....viděla jsem filmové zpracování a myslela jsem si, že je skvělé. Skvělé je, ale kniha je lepší. Doporučuji.

04.04.2023 5 z 5