allebra Online allebra komentáře u knih

Tata a jeho syn Tata a jeho syn Arnošt Goldflam

Velmi milé čtení o svérázném tatovi, za kterým jsem úplně slyšela sympatický hlas Arnošta Goldflama. Takové pohlazení po duši.

05.03.2023 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Ani třetí případ detektiva Cormorana Strika a jeho asistentky Robin Ellacottové nezklamal. Příběh byl velmi čtivý, kapitoly krátké, takže jsem zatím vyšší počet stran ani nezaznamenala. Těším se na další případ sympatické dvojice, předpokládám, že s navýšením stránek přibude i napětí.

05.03.2023

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Poslouchala jsem jako audioknihu, skvěle načtenou Hanou Maciuchovou. Zajímavý náhled do tak odlišné kultury, první kapitola dosti drsná.

24.12.2022 5 z 5

Maminek není nikdy dost - Strasti a slasti pěstounské péče Maminek není nikdy dost - Strasti a slasti pěstounské péče Petra Suchánková

K této knížce mám specifický vztah, neboť ji napsala moje kamarádka a já s ní teď při čtení všechno znovu prožívala. Tato kniha je přínosem nejen pro případné zájemce o pěstounskou péči, je zajímavá pro každého, kdo má vztah k dětem. Kdo o pěstounské péči uvažuje, bude mu určitě dobrým průvodcem. Chválím i hezkou obálku.
Tímto jsem zároveň splnila 15. téma Čtenářské výzvy, moje hodnocení bylo uděleno jako první.

07.06.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Na několik dní jsem se přesunula na moji oblíbenou Šumavu a užívala jsem si to. Bavilo mě nakouknout do mezilidských vztahů jedné šumavské vísky, rozplétat stará rodinná tajemství a pátrat po stopách předků. Byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne a k mé spokojenosti mi bylo v závěru vše objasněno. Jako krimi jsem knihu nevnímala, spíš jako román s detektivní zápletkou. Těším se na další knihu mé oblíbené autorky.

07.06.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Příběh se mi zdál zpočátku poněkud chaotický. Musela jsem se také nejprve zorientovat v postavách. Když se pak začaly rozplétat osudy jednotlivých rukojmí a později i onoho individua, dostalo vyprávění úplně jiný rozměr. Ze skupinky poněkud rozhádaných cizích lidí byla najednou parta známých, která držela za jeden provaz a chtěla udělat dobrý skutek. Každý se přece může někdy ocitnout v nepříznivé životní situaci a udělat špatné rozhodnutí. Nakonec z toho byl takový zvláštní, ale milý, lidský příběh o jedné neobvyklé loupeži.

27.05.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Nina Špitálníková pořídila unikátní rozhovory obyvatel KLDR, kterým se podařilo ze země uprchnout. Sedm rozhovorů žen a mužů různého věku, různého sociálního postavení i různých zkušeností s režimem nám přiblížilo pro nás nepředstavitelný a nepochopitelný život v nejbizarnější části světa. Slyšela jsem pár rozhovorů o vzniku této knihy, takže jsem už nějakou představu měla, i přesto jsem u čtení neustále udiveně kroutila hlavou a kniha pro mě byla silným zážitkem. Chystám se rozšířit si informace i prostřednictvím knihy Mezi dvěma Kimy. Děkuji autorce za zprostředkování náhledu do této prapodivné země.

22.05.2022 5 z 5

Dávno tomu Dávno tomu Josef Věromír Pleva

Moc hezké vzpomínání na autorovo dětství. Doba to nebyla v žádném případě jednoduchá, ale přesto jsem z knihy cítila takovou zvláštní příjemnou atmosféru.
Určitě se ještě někdy ke knize vrátím a ráda si připomenu i Malého Bobeše.

01.05.2022 5 z 5

Městečko, kde se zastavil čas Městečko, kde se zastavil čas Bohumil Hrabal

Zpočátku jsem si musela zvykat na dlouhatánská větná spojení, ale brzy mi to už ani nepřišlo. Při čtení mi pak automaticky naskakovaly tváře z filmového zpracování Postřižin a téměř živě jsem slyšela křičet strýce Pepina hlasem Jaromíra Hanzlíka. Kniha měla specifickou atmosféru.

18.04.2022 4 z 5

Z tohoto temného období jsem už něco načetla, ale spíše o známějších místech. Proto jsem ráda, že kniha o událostech v Životicích vyšla, o to větším je pro mě přínosem. Nečetla se mi ale i vzhledem k současné situaci vůbec snadno. I přes náročné téma bylo radost držet knihu v ruce, už pro její velice zdařilé celkové zpracovaní. Líbil se mi také styl psaní, který mi pomohl lépe se v ději i postavách orientovat a dobové fotografie celou událost ještě více přiblížily. Stejně jako za předešlými knihami, tak i za touto knihou Karin Lednické je vidět obrovský kus práce. Už se těším na třetí díl Šikmého kostela.

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Moje třetí kniha od Murakamiho a opět poutavé čtení. Psáno stylem, který si mě získal. Těšila jsem se na každou volnou chvíli, kdy budu moct ve čtení pokračovat. Autorova obdivuhodná fantazie mě moc baví. Jsem zvědavá na pokračování.

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Všechny autorovy cestopisy se mi moc líbily, ale tento se mi asi líbil nejvíce. Oceňuji jemný humor a povedené ilustrace a uvítala jsem pro změnu blízké prostředí. Navíc jsem si rozšířila vědomosti z historie. K této knížce se ještě určitě ráda vrátím, abych si připomněla nejen historické zajímavosti, ale i tipy na nějaký hezký výlet. Samozřejmě budu nedočkavě vyhlížet další autorův sympatický cestopis.

18.04.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivá kniha s voňavým názvem a silným příběhem z nelehké doby, který mě na nějakou dobu vytrhl z reality.

26.02.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Kniha se četla dobře, příjemné nenáročné oddechové čtení. Sice to bylo dosti vzdálené od reality, taková pohádka pro dospělé, ale to mi ani moc nevadilo. Já jsem si čtení užila, vypadla jsem při něm z té běžné reality a s napětím čekala, jak to celé nakonec dopadne. Předešlé knihy mě ale zaujaly víc, určitě si nenechám ujít ani další autorovu knihu, jen si na ni teď budu muset nějaký čas počkat.

25.02.2022 4 z 5

Pravomil aneb Ohlušující promlčení Pravomil aneb Ohlušující promlčení Petr Stančík

Poslouchala jsem jako audioknihu, poutavě načtenou převážně Pavlem Batěkem, dále pak Janem Vlasákem a Jitkou Ježkovou. Se zájmem jsem poslouchala Pravomilovo vyprávění z naší historie, při kterém se mi chvílemi tajil dech. Potěšily mě zmínky o místech z mého okolí.

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Téma je to určitě zajímavé, někteří lidé by asi raději děti mít neměli. Kniha byla čtivá, paní Hanišová má dar vyprávět, ale byla na můj vkus příliš depresivní a zasloužila by si propracovanější konec. Mnohem víc se mi od autorky líbila Houbařka.

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Pořádně jsem se začetla až ve druhé půlce knihy, kdy do sebe začaly jednotlivé věci zapadat a pochopila jsem některé souvislosti. Dozvěděla jsem se věci z historie Šumavy, o kterých jsem neměla tušení. Ráda si ještě nějakou knihu od autorky přečtu.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi dobře napsáno, nemohla jsem přestat číst, přitom mě párkrát přepadla taková úzkost, až jsem měla chuť knihu odložit. Vím, jaké to je, když dělá rodič rozdíly mezi sourozenci, takže se mě příběh dotkl osobně. Přítomnost vran dokonale dokreslovala ponurou atmosféru. Těším se na další knihy Petry Dvořákové.

24.02.2022 5 z 5

Ukradli mi kabelku Ukradli mi kabelku Denisa Prošková

Příjemné čtení, které pobavilo a vykouzlilo úsměv na tváři. Proto nevylučuji, že se ke knize ještě v budoucnu vrátím.

24.02.2022 4 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí o práci novinářů v různých částech světa. Životní postoj Tomáše Etzlera mi byl sympatický, těším se na jeho knihu o Číně.

24.02.2022 5 z 5