Alizon Alizon komentáře u knih

Káťa a Škubánek Káťa a Škubánek Josef Lamka

Ideální čtení před spaním. Příběhy tak akorát dlouhé pro moji pětiletou dceru a já si hezky zavzpomínala na svoje dětství. Knihy ze se série večerníčků máme všechny. Teď jsou na řadě Krysaci.

01.11.2015 5 z 5

Utajené dějiny Evropy Utajené dějiny Evropy Jerzy Besala

Přečten začátek a náhodně par dalších kapitol a také jsem to vzdala. Zaměřeno hodně na Polsko, což mě až tak nezajímalo a "tajemství" jsem moc nenašla.

01.11.2015 1 z 5

Utajené zápisníky Agathy Christie – Jak se rodily její detektivní příběhy Utajené zápisníky Agathy Christie – Jak se rodily její detektivní příběhy John Curran

Knih od Agathy Christie mam přečteno docela dost, ale i tak jsem se v tom místy ztrácela. Jak píšou jini - jedna se spis o manuál pro znalce díla. Nějaké překvapení nebo příběh nečekejte.

31.10.2015 3 z 5

Rané případy Hercula Poirota Rané případy Hercula Poirota Agatha Christie

Moc pekne napsana klasika s Poirotem.

21.10.2015 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Jak by řekla moje máma "napínavé jako malé gatě". A ještě že jsem ji - velice rychle - četla během dovolené na pláži, jinak bych se asi bála. Další dvě knizky od Nesba už jsou v knihovně :)

22.08.2015 5 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Kniha ktera se cte sama. Napinava od začátku do konce.

08.07.2015 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Moc krasna kniha. Cetla jsem ji dvakrat - v cestine a ve spanelstine, v cestine vlastne nekolikrat, proto mi text sam naskakoval pri ctenim v cizim jazyce. Kniha je atraktivni uz tim ze se odehrava pro nas v exotickem prostredi, dozvidame se hodne o kazdodennim zivote gejs (nakolik je to vsechno opravdove a nakolik fikce nedokazu posoudit) ovsem naprosto nenasilnou formou krasneho vypraveni . Malou Cijo a pozdeji Sajuri si nelze nezamilovat, roman je zabydleny dalsimy zajimavymi postavami, k tomu milostny pribeh (pricemz nejde o zadnou cervenou knihovnu). Marne cekam jestli se objevi nejaka dalsi knizka od tohoto autora.

25.06.2015 5 z 5

Nejlepší americké detektivní povídky 2 Nejlepší americké detektivní povídky 2 Scott Turow

Nektere povidky se mi libily, jine me moc nenadchly. Celkove bych dala 3,5 hvezdy - ale protoze to nejde davam po dlouhem vahani 4.
Kdo ma rad povidky v "modernim stylu" bude asi nadsen.

14.06.2015 4 z 5

Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi Jan Halada

Trosku zklamani. Prislo mi ze kniha nejak klouze po porvchu. A vadily mi tam vsuvky z beletrie (napr. jak kardinaluv vzhled popisoval ve svych knihach Merle atd).

03.06.2015 3 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Mam rada modu, romany z doby druhe svetove valky, exotiku a Spanelsko - takze knizka pro me jako delana. Libila se mi doba pobytu v Maroku, trosku me zklamalo kdyz se dej premistil do Madridu a nektere postavy proste zmizely, ale brzy toto zklamani prehlusil napinavy dej.
Celkove se mi knizka moc libila, at uz sceny ze salonu, tak napeti okolo.
Jen konec byl opravdu trosku uspechany - skoda.

18.05.2015 5 z 5

Mrtvé oči Londýna Mrtvé oči Londýna Edgar Wallace

Prijemna oddechovka. Napsano velmi ctive, rozhodne jsem se u ni nenudila. Jen jsem asi cekala trochu vic, vzhledem k tomu jake tu ma kniha hodnoceni. Konec jsem totiz trochu predvidala, takze zadne velke prekvapeni se nekonalo. Ale za precteni rozhodne stoji a po jine knizce od tohoto autora (tato byla moje prvni) jeste nekdy urcite sahnu.

29.03.2015 3 z 5

Milenka spravedlnosti Milenka spravedlnosti Jeffery Deaver

Z knih tohoto autora rozhodne ta slabsi. Prostredi "Americke pravni firmy" me vubec nenadchlo - spis mi hrozne lezlo na nervy (ac jsem sama pravnicka - nebo mozna prave proto:).
A chtelo to najakeho sympatictejsiho hlavniho hrdinu.
Druha pulka knihy uz me bavila vic.

19.03.2015

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Precetla jsem za dva vecery a opravdu jsem se pobavila. Konec je trochu useknuty - zrejme ucelove kvuli nalakani na druhy dil.

06.01.2015 4 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

No ... dobrodruzstvi riznute cervenou knihovnou. Na rozdil od nekterych klasickych - i kdyz take starsich del - je tady dost videt ze zub casu uz ponekud zahlodal, takze misty je knizka trosku naivni.
Jem mi byl docela protivny a zaverecne rozhodnuti Mary (zvlast kdyz celou dobu vypadala jako clovek co ma vsech pet pohromade, je si vedom nelehkeho udelu zen a videla jak dopadla jeji teta) jsem nechapala a "zajimalo" by me jak dopadne tak za 10 let. Zrejme jako jeji teta, ale laska je slepa:)
Plus davam za pekny popis krajiny a mnohdy hodne ponurou atmosferu.

05.01.2015 3 z 5

Inferno - Peklo Inferno - Peklo Dan Brown

Prvni pulka knihy me bavila hodne, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Potom me to zacalo trosku nudit (paradoxne v okamziku kdy se karty zamichaly). Knizka dobra, za precteni urcite stoji, ale osobne uz mam nejak "prebraunovano" a jine knihy (Da Vinciho kod, Andele a demoni) se mi líbily vic. Dalsi variace na stejne tema - hrdina beha tam a sem a odhaluje tajemstvi v umeni a sifrach - uz me tolik nenadchlo. Puvodne jsem dala jen tri hvezdicky, ale dnes kdyz pisu komentar, zmenila jsem na ctyri. Pokud hodnotim knihu samostatne a nesrovnavam ji s ostatnimi, nebyly by jen tri fer, protoze je docela dobra.

09.12.2014 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Nekdy jsem mela pocit ze se dej romanu neodehrava v 70 letech, ale nekdy v 17 stoleti (ano jsem ovlivnena Dedictvim otcu) nebo max v letech 40 - diky vsem tem nabozenskym otazkam atd, ale kdo vi, mozna to tak na venkove ve Francii v te dobe skutecne bylo.
Zacatek knihy se mi libil, paradoxne po katastrofe me knizka zacala trosku nudit, ale jen trosicku, v okamziku jak se objevili dalsi prezivsi uz jsem byla poradne chycena a knizka me cim dal vic vtahovala do sebe a ja cetla a cetla. Merle byl proste mistr sveho remesla a radim ho mezi sve oblibene spisovatele. Vaham mezi 4 hvezdickami (pro me dobre knizky) a 5 hvezdickami (knihy meho srdce), kdyby to slo dam tak 4 a pul. Nakonec - jak ted o knizce vic a vic premyslim a vidim ze ve me, i kdyz jde o knizku zabavnou a ctivou, zanechala i hodne vazneho k premysleni - davam 5.

19.11.2014 5 z 5

Dítě moru Dítě moru Peter Ransley

Ze zacatku zajimave, ale nakonec proste divne. Zapletka ohledne otce hlavniho hrdiny pomerne nepovedena a jak pise jiny uzivatel - trosku riznuta cervenou knihovnou. Vubec me to nenadcho, precetla jsem, ale dalsi dily si necham klidne ujit.

07.11.2014 3 z 5

Aranella, dcera piráta Aranella, dcera piráta Aino Pervik

Tuhle knizku jsem jako dite milovala. Cetla jsem ji nekolikrat.

07.11.2014 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Krasna knizka, doporucuji k precteni. Ctyri hvezdy davam jen z toho duvodu, ze me trochu zklamal jeji zaver - prijde mi zbytecne rychle useknuty, "osvobozeni" ruskymi vojaky mohlo byt rozepsano vice, take jine pribehy obyvatel Zelar mi prisly jen nakousnute (tady je mozna chyba na me strane a mela jsem si nejprve precist Zelary). Knizka mohla byt klidne delsi. Jinak same plus, krasny jazyk, silny pribeh, mnoho moudra. EDIT Prochazim sve stare komentare a opravdu nevim proc jsem dala jen 4 hvezdicky, menim na 5, na knizku stale rada vzpominam a I pres vyse uvedene vyhrady dokazala autorka na par stranach vypravet uzasny pribeh.

04.11.2014 5 z 5

Orlando Orlando Virginia Woolf

Zatim nedavam do prectenych, protoze ji proste precist nedokazu. Jsem nekde v 1/3 a vaham jestli se mam dal trapit nebo knizku odlozit.
Z literarniho hlediska je urcite zajimava, zvlastni, jsou tam zajimave myslenky, ale neni jednoducha na cteni.
Na jedne strane o knize musim porad premyslet (treba i proto ted pisu tento komentar) takze neco na ni bude.
Na druhe strane kdyz ctu nejakou knihu, vetsinou se uz nemuzu dockat klidneho vecera kdyz si sednu a budu cist a tento pocit se u Orlanda nevyskytuje.

23.10.2014