Rané případy Hercula Poirota

Osmnáct povídek „královny zločinu“ jistě uvítají všichni milovníci detektivek a nesmrtelného Hercula Poirota. Poirot přišel na svět jako šedesátiletý v první knize Agathy Christie Záhada na zámku Styles v roce 1921 – a od té doby prakticky nestárne. Je to stále stejný, poněkud komický mužíček s pěstěným knírem, puntičkář, nepřítel průvanu, co dává před whisky přednost rybízovému likéru, ale zároveň logicky uvažující analytik, spoléhající na „malé šedé buňky“. K řešení případů vždy dospívá psychologickou metodou – důvtipným odhalováním lidské povahy. Zvlášť zpočátku vyšetřuje Poirot často s pomocí přítele kapitána Hastingse, jenž je jeho doktorem Watsonem a tvoří vhodné pozadí pro genialitu slavného detektiva. S oběma muži se setkáme i v tomto souboru, který v ucelené podobě vychází česky poprvé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225/big_rane-pripady-hercula-poirota-uUX-225.jpg 4.5235

Hercule Poirot 36.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky

Vydáno: , Knižní klub

Poirot's Early Cases, 1974

Kniha Rané případy Hercula Poirota

dalia1769
27.06.2021

Krátké povídky s Herculem Poirotem, které se staly předlohou první části seriálu. Myslím, že těmto příběhům rozvedení do podoby hodinové televizní epizody prospělo, viděla jsem je nedávno a tady v knize mne překvapilo, že jsou až příliš stručné a strohé.

poppins
13.04.2021

Agatha Christie a Monsieur Poirot tentokrát nejen geniální, záhadní a napínaví, ale i struční a humorní!
"...a kdyby Vám kdykoli připadlo, že začínám být domýšlivý- není to pravděpodobné, ale stát se to může..Eh bien, příteli, pak mi řekněte: Boboniera ."
Monsieur Poirote, nebojte se, to slovo na B ode mne nikdy neuslyšíte! Co by bez Vás byl svět detektivek a záhad!

akinomV
03.01.2021

Tentokrát soubor krátkých povídek, ale zase jsem se začetla a nechtěla knížku odložit. Hercule Poirot nezklamal ani v této podobě.

Kuža007
03.06.2020

Velice krásná povídková sbírka poirotovek. Řekl bych, že drtivá většina nejlepších povídek s Herculem Poirotem se nachází právě zde. Vyskytují se zde mí oblíbené povídky: Událost na Trafalgarském plese, Bonboniéra, Jak vám roste zahrádka? a další a hlavně Dvojí stopa, kde je poprvé zmíněna hraběnka Vera Rossakoffová.

Ivan F
28.03.2020

Nemám rád poviedky a napriek tomu ich, od svojich obľúbených spisovateľov čítam. Čo sa týka ranných prípadov HP (nie, nie je to mladý čarodejník), tak sú výborným doplnkom k románom, pretože mnohé zmienky v nich dostanú konkrétnu podobu, napr. kňažná Viera Rossakovová.

Takisto je výborné, že pani Agatha nám čitateľom vždy servíruje jednotlivé stopy, na základe ktorých možno logickou úvahou nájsť páchateľa - v tomto mám skóre tak pol na pol, niekedy som na páchateľa prišiel, inokedy mi dokonale unikol. Ako tréning malých šedých buniek sú poviedky vynikajúce, avšak dokonalosť románu im chýba.

čef
17.09.2019

Ecoutez, mes amis – to byly zase pěkné povídky, všechny jakoby zdařile navázány na A.C. Doyla a jeho Holmese a dr. Watsona, ale originální a z jiné doby. Saprici – nejméně tři však byly v jiné variantě už uveřejněné v jiné sbírce a v jedné, ó hrůza, dokonce Poirot přiznal, že byl přelstěn a prohrál! To mi však nakonec tak příliš nevadí, všechny byly stejně - comme il faut! Enfin – opět pro nás detektivkáře dokonale připravené, n´est-ce pas? Parfaitement!

Eremites
08.05.2019

Další příjemná oddechovka od královny detektivek.
Říkám si, kam na ty zápletky Agatha chodila, mě by se zavařily malé šedé buňky už po pracném vymyšlení jednoho případu...

Tentokrát jde o soubor kratičkých detektivních povídek, či spíše takových rozverných jednohubek tříbících čtenářovu pozornost.
Nicméně přece jen mám radši, když jde o delší ucelené příběhy, kdy nás milý Poirot celou knihu napíná jak prostěradlo, vodí za nos, chodí kolem horké kaše, aby v brilantně vybroušeném závěru bylo vše jinak, než čtenář tušil.

dagmar5477
20.08.2018

Sice krátké příběhy, přesto byla kniha super.