Alisa1980 Alisa1980 komentáře u knih

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Čtivý příběh, líbily se mi pasáže opřené o skutečné události. Snad až příliš náhod.

10.01.2024 4 z 5

Perfektní jako první díl. Netrpělivě čekám na třetí.

10.01.2024 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Od spisovatele Javůrka jsem přečetla Chaloupky a byly perfektní. Sudetský dům - úžasné a jdu na "dvojku".

03.01.2024 5 z 5

Josephine Bakerová: Tanec jejího života Josephine Bakerová: Tanec jejího života Juliana Weinberg

Krásně se četlo, naprosto poutavý příběh od začátku do konce.

28.11.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Příběhů, které plynuly z dob z války, 50. let do současnosti je spousta, ovšem tohle bylo naprosto jinak pojaté. Knihu jsem přečetla během chvilky nemohla jsem se odtrhnout.

28.11.2023 5 z 5

Pohlednice z východu Pohlednice z východu Reyes Monforte

(SPOILER) Na knihu jsem se těšila a už v půli jsem si přála, abych jí měla dočtenou. Kniha je v podstatě bez příběhu. Autorka popisuje situace, pokusy, prostě všechno, co se v koncentračním táboře mohlo stát. Setkání hlavní hrdinky Elly a Anny Frankové mi přišlo úsměvné. V té chvíli mi přišlo, že autorka se snažila do knihy vtěsnat prostě všechno, což bylo trochu nešťastné.
Když se Ella setkala s Joskou, začala se trochu vyvíjet odbojová činnost v táboře... to mi přišlo zajímavé a těšila jsem se na příběh, ovšem tato dějová linka brzy skončila.
Asi by se mi i lépe četlo, kdyby autorka nechala prolínat skutečnost s minulostí, v průběhu popisu událostí v Osvětimi jsem vlastně zapomněla na začátek a proč hlavní hrdinka příběh vypráví.
Jako velké plus a dávám * za konec knihy, kdy autorka vypsala veškeré skutečné postavy v knize uvedené spolu s jejich koncem.
A kniha za přečtení určitě stojí.

07.11.2023 3 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Krásné čtení. Moc se mi líbil popis, jak prožívali válku, poválečné období a jaké informace měli němečtí občané. Nevěřili vlastním uším.

03.10.2023 5 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Vlastně to bylo moc pěkné shrnutí naší historie: odsun Němců, rok 1948, 50. léta, politické procesy. Hezky se četlo.

26.09.2023 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

To je tak krásné. Těším se na další díl.

20.09.2023 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

A zazvonil zvonec a sestřičkám je konec. Tímto dílem by mohlo vyprávění skončit, ale nekončí, těším se na další díl.

17.09.2023

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Těšila jsem se na další pokračování sestřiček, na příběhy jejich rodin, trápení, lásky. Krásné čtení. Asi i lepší, než první díl.

14.09.2023 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Před rokem jsem si půjčila jeden díl a teď jsem zjistila, že je to celá série. Takže čtu od začátku a je to boží čtení. Všechny palce nahoru.

09.09.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

(SPOILER) Nádherné, byť smutné čtení. Líbil se mi styl vyprávění, přechod z minulosti do současnosti, konec se žloutkovými věnečky jsem nečekala. Knih z této doby není nikdy dost.

05.09.2023

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Po Bábovkách a Osm konečně perfektní čtení.
Ze začátku tolik postav, musela jsem se vracet, abych si oživila kdo je kdo. Pasáže se záchranáři jsem nedokázala zařadit do děje. Ovšem kniha mě vtáhla po pár stránkách.

27.08.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

(SPOILER) Tak na tuhle knihu jsem se těšila. To byl úlet, po Nenávisti zase kniha, kde neznáme dopředu pachatele. To je moje gusto. Už na začátku jsem si říkala, že by zase nějací spolužáci? Dokonce vraždicí magor nemá nic společného s Robertem a nevyřizuje si s ním účty. Detailní propracovaní do konce knihy, bylo geniální. Musím přiznat, že i v té záplavě brutality, se mi stýskalo po dějové lince Roberta a Tracy. Tak nějak jsem doufala. Všechny palce nahoru

19.08.2023 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Četla jsem nejdřív nenávist a pak teprve zlobu. Mám přečtené všechny Cartrovky, ovšem na přeskáčku. Ale nevadí. Jako vždycky vrah magor, kniha perfektní. Chyběla mi Huntrova soukromá linie. Tak příště. Všechny palce nahoru

06.08.2023 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět perfektní, situace, ze kterých se mi dělá zle. Vrah magor. Jsem milovnice Cartrovek, Huntra i Garcia. Trochu mi chyběla soukromá, osobní linie Huntra. Knížky mám přečtené všechny, bohužel ne popořadě. Všechny palce nahoru

06.08.2023 5 z 5

V jiné době V jiné době Jillian Cantor

(SPOILER) Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala, období před válkou, po válce. Líbily se mi části, kdy autorka popisovala Německo před válkou. Chyběla mi pasáž, kterou si Hanna nepamatovala, protože na to přišla až pomalu na konci knihy, tudíž už nebyl čas se tomu věnovat. Chtěla jsem se dozvědět i víc o cestování časem. Jak dopadli lidé, kteří skříní prošli. Ale jinak hezky napsáno.

22.07.2023 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Naposledy jsem četla k maturitě, teď se mi kniha dostala do ruky za pár peněz. Určitě je to knížka, která by v knihovně neměla chybět. Hodí se vlastně na každou dobu, takže myslím, že tohle téma bude aktuální vždycky. Všechny palce nahoru.

21.07.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak jsem se dala znovu do čtení mých oblíbených knih. Dostala jsem celou sérii 10. Takže první díl, vrah totální magor jako vždy, zápletka luxusní - nikdy bych na vraha nepřišla, takže se o to v Cartrovkách vlastně ani nesnažím. A zajímavé je, že vlastně v Nenávisti o něm od začátku víme a tolik mě to nebavilo. Všechny palce nahoru a jdu na další.

21.02.2023 5 z 5