Alienn Alienn komentáře u knih

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Také druhý díl se mi moc líbil. Úplně jiné téma než v první knize, ale také velmi zajímavé. A opět mě moc zaujalo propojení případu do osobní roviny inspektorky. Doporučuji oba díly.

06.04.2020 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Velmi podařená a napínavá detektivka, která mě chytila hned od začátku. Sedl mi i styl psaní, takže autora vyhledám určitě znovu.

03.04.2020 4 z 5

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Moje srdcovka. Knížka, ke které se vracím vždycky, když mi není úplně do zpěvu. Doporučuji.

25.05.2019 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nebudu tuto knihu srovnávat s Dívkou, je to úplně jiné čtení. Kniha se mi líbila, ač výhrady mám. Hodně postav mi nevadilo, jsou výborně vykreslené, to autorka umí. Zároveň umí vtáhnout do prostředí, o kterém píše. Asi to nebyl tak silný námět, který Vás posadí na zadek, ale ani to by mi tolik nevadilo. Co mě ale zklamalo byl závěr, příliš uspěchaný a jakoby useknutý, škoda.

25.05.2019 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Asi je to trochu červená knihovna, ale mě tato autorka neskutečně baví a tak dobře se mi čte, že mi to snad ani nevadí. A navíc je tam vždycky i něco navíc, stejně jako v tomto příběhu. Doporučuji.

08.07.2016 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasika, přečtená jedním dechem. Rozhodně doporučuji.

24.08.2015 5 z 5

Milá knížka, takové pohlazení. Sedělo mi vyprávění formou dopisů, kniha tak nějak plynula, plynula až byl konec. Stojí za přečtení.

28.10.2014 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Nenechávám si ujít žádnou z knih této mojí oblíbené autorky. A opět to není jen obyčejná a bezduchá love story. Zajímavé postavy, které jsou všechno jen ne černobílé. Mrzí mě jen to, že nezvládnu číst její knihy v originále, což prý je ještě lepší zážitek.

04.01.2024 4 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Tak to byla síla, hlavně ten závěr knihy mě hodně zasáhl. Smutné a citlivé téma. Kniha napsaná tak, že nebylo nic navíc a nic mi nescházelo. Autorka píše opravdu dobře a tuto knihu z těch již přečtených zatím řadím mezi její nejpovedenější. Doporučuji.

04.01.2024 5 z 5

Cukrářova dcera Cukrářova dcera Laura Madeleine

Pohodová kniha, nad kterou není nutné více přemýšlet. Střídání časových rovin mi vůbec nevadilo, ale přiznávám, že vyprávění z minulosti mě zaujalo mnohem více. Asi to bude částečně tím, že Petra si nezískala mé sympatie.

08.11.2022 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Tak toto byla síla, několikrát jsem myslela, že jí ani nedočtu a znovu bych jí už určitě nedala. Nepříjemný pocit jsem z ní měla ještě dlouho po dočtení. Ale pro silnější povahy určitě podařený psychologický thriller.

16.04.2022 4 z 5

Až budu bez tebe Až budu bez tebe Kelly Rimmer

Ze začátku mě moc nebavila a obecně je pro mě vždy těžko uvěřitelné, pokud je hlavní hrdina muž, který je až příliš romantický a tolik pitvá svoje pocity a emoce. Nicméně je to silný příběh, který stojí za přečtení.

15.04.2022 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Knížka byla čtivá a bavila mě. Děj rychle utíkal, bylo tam napětí, místy jsem se i zasmála. Asi to nebude jedna z těch knih, které zůstanou v hlavě, ale v tuto chvíli mi sedla.

11.04.2022 4 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Ani nevím, jak jsem se k této knize dostala a tento žánr normálně nečtu, ale bavila mě moc.

Ztracené duše Ztracené duše Lisa Jackson

Napínavá, trochu mrazivá a rozhodně hodně čtivá, doporučuji.

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Opět povedená detektivka, znám od autorky i lepší, ale stojí za přečtení.

Zlý úmysl Zlý úmysl Lisa Jackson

Opět napínavé a čtivé, autorka ví, jak udržet pozornost čtenáře.

Horká krev Horká krev Lisa Jackson

Tak tato detektivka se povedla, přečtena jedním dechem.

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Klasika, která rozhodně stojí za přečtení, moc se mi líbila.

09.04.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Četla jsem celou sérii, tudíž poslední díl byl pro mě v podstatě povinností. Zároveň musím napsat, že tento díl byl pro mě z celé série nejslabší. Nemohu vytknout čtivost, to autorka umí a nevadilo mi ani to, že se příběh dostal více do osobní roviny obou aktérů. Ale vadila mi rozvláčnost celého příběhu a to, že po té detektivní stránce byl příběh prostě slabý. Asi jsem na závěr čekala více.

05.04.2020 4 z 5