Alienn Alienn komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milé pohlazení, inteligentní humor, knížečka, která zlepší náladu a vykouzlí úsměv na tváři. Klidně mohla být delší.

28.12.2023 5 z 5

Neklidná mysl Neklidná mysl Kay Redfield Jamison

Kniha se mi v podstatě líbila, četla se dobře, nezabíhala do odborných témat. Co mě trochu zklamalo, bylo to, že co se týče nemoci samotné, bylo to celé takové po povrchu. Od autorky bych čekala, vzhledem k tomu, že sama je lékařka a navíc má osobní zkušenost, že půjde více do hloubky. Asi bych toto ocenila víc než vyprávění o vztazích a životě.

12.01.2023 4 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Autorku čtu ráda pokaždé, když potřebuji u knížky vypnout a odreagovat se. To se mi podařilo i u tohoto nenáročného příběhu, kdy sice již dopředu víte, jak skončí, ale je to takové milé pohlazení.

10.01.2023 4 z 5

Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Anna Jansson

Poměrně dlouho jsem se nemohla začíst a hodně knihu odkládala. Od druhé poloviny už jsem se poměrně dobře orientovala ve všech postavách, přibyla zápletka a kniha dostala spád. Nakonec hodnotím kladně, ale do druhého dílu se zatím pouštět nebudu.

28.12.2022 4 z 5

Cukrářova dcera Cukrářova dcera Laura Madeleine

Pohodová kniha, nad kterou není nutné více přemýšlet. Střídání časových rovin mi vůbec nevadilo, ale přiznávám, že vyprávění z minulosti mě zaujalo mnohem více. Asi to bude částečně tím, že Petra si nezískala mé sympatie.

08.11.2022 4 z 5

Dopadlo to špatně...vzali se Dopadlo to špatně...vzali se Alena Jakoubková

Knihy této spisovatelky mám v kategorii “chci se odreagovat a pobavit” a to se podařilo i tentokrát. Nelze to brát příliš vážně, chybí zajímavější příběh, ale knížka je opravdu čtivá a cesta hlavní hrdinky k tomu pravému muži opravdu pobaví. Doporučuji.

19.09.2022 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Pro mě první setkání s touto spisovatelkou a už teď vím, že určitě ne poslední. Kniha se mi moc líbila, příběhy obou žen, které se nakonec protnou, jsou oba zajímavé a bavily mě oba stejně. Já doporučuji.

19.09.2022 5 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Mám velkou radost, že jsem objevila tuto českou autorku. Líbila se mi už první knížka, kterou jsem od ní četla a tato byla ještě o něco lepší. Chytila mě od začátku, kdy jsem si nejprve myslela, že to bude takový lehký romantický příběh ale chyba lávky, příběh nakonec nabral směr, který bych vůbec nečekala. Velmi doporučuji.

19.09.2022 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Přestože autorka píše dobře a vlastně nemám této knížce objektivně co vytknout, tak jsem se s ní poměrně dost dlouho prala a často jsem od ní odbíhala k jiným knížkám. Nebyla to pro mě kniha, kterou bych nedokázala odložit a přečetla jsem jí jedním dechem, což ale může být tím, že mě prostě nepotkala v ten pravý čas. Přesto doporučuji, je to silný příběh z období války, který vykresluje osudy obyčejných lidí.

11.09.2022 4 z 5

Mrcha jemně uzená Mrcha jemně uzená Hana Švejnohová

První polovina knihy se mi líbila moc, to bych dala dokonce plný počet hvězdiček. Ale pak pro mě už kniha měla sestupnou tendenci, přišlo mi, že se tam věci hodně opakují, klidně bych jí ukončila dříve, nic by se nestalo.

06.06.2022 4 z 5

Jediný skutečný král Jediný skutečný král Soman Chainani

Krásný závěr této fantasy ságy, která se ke mně dostala trochu omylem a jsem za to moc ráda. Líbilo se mi přenést se do tohoto pohádkového světa a doporučuji.

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tento autor je pro mě sázka na jistotu, že se od knihy nebudu moct odtrhnout, že se mi dostane napětí až do konce a vždy je to pro mě skvělý čtenářský zážitek. Jeho knihy jsou pro mě z detektivek jednoznačně nejlepší a proto mohu 100% doporučit.

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Má oblíbená autorka a další její krásná kniha. Vyprávění je rozděleno do dvou časových rovin, obě se mi líbily stejně, děj krásně plyne a závěr pro mě naprosto nečekaný. Moc pěkný čtenářský zážitek, doporučuji.

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Povedený thriller, napínavý až do konce, styl autorky mi sedí, takže určitě zkusím i nějakou další knihu. Doporučuji.

16.04.2022 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Tak toto byla síla, několikrát jsem myslela, že jí ani nedočtu a znovu bych jí už určitě nedala. Nepříjemný pocit jsem z ní měla ještě dlouho po dočtení. Ale pro silnější povahy určitě podařený psychologický thriller.

16.04.2022 4 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Milá knížka, humorně laděná, vůbec mi nevadilo, že to není příběh, ale spíše takové vyprávění ze života. Doporučuji.

16.04.2022 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Autora mám ráda, to musím uvést hned na začátek. Nicméně tuto knihu jsem málem odložila. Jsem asi příliš velký realista a tak jsem měla hodně problém naladit se do trochu snového světa a světa fantazie. Pak se mi ale podařilo začíst a jsem tomu ráda, ve finále se mi líbila moc.

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Autorka psát umí, ale příběh jako takový mě nijak výrazně nezaujal, nebyly mi sympatické postavy a dočítala jsem trochu z povinnosti, abych se dozvěděla to, co jsem už tušila. Určitě dám ale autorce šanci u nějaké její další knihy.

15.04.2022 3 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Oddechovka, u které přesně víte, jak dopadne, ale velmi čtivá, děj svižně plyne, nenudí, k tomu sympatické postavy a pohled do světa slavných. Mně se to líbilo.

15.04.2022 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Pro mě zatím asi nejslabší kniha této autorky, ale je to dáno tím, že předchozí dvě mě doslova posadily na zadek a laťka je nastavená hodně vysoko. I tato je výborná, čtivá, napínavá, v hlavě se Vám postupně skládá spousta rozuzlení, aby Vás konec naprosto překvapil. Doporučuji.