Alienn Alienn komentáře u knih

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Bohužel se mi do ruky dostalo asi právě nějaké zkrácené vydání, takže nevím, jak příběh čtyř sester pokračuje. Četla jsem jí jen proto, abych věděla, jestli bude vhodná pro dceru a musím říct, že to bylo milé pohlazení. Jen jí asi seženu tu kompletní verzi, takto mi to přišlo useknuté.

19.06.2015

Doktoři Doktoři Erich Segal

Bezpochyby krásná kniha, výborně napsaná. Nicméně když vezmu, jak byl celý příběh "táhlý" tak konec byl na můj vkus takový urychlený a navíc (pro mě) těžko uvěřitelný. Takže za něj hvězda dolů, ale jinak hodnotím kladně.

19.06.2015 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Trvalo mi delší dobu, než jsem se začetla a chvílemi jsem i váhala, jestli jí neodložím, protože mě odrazoval počet stran. Nakonec jsem dočetla a nelituji. Není to žádný vrchol literatury, ale docela mi sedla.

16.05.2015 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Knížku jsem přečetla jedním dechem, přišla ve správný čas. Sednul mi styl psaní, líbil se mi příběh, opravdu doporučuji.

28.04.2015 4 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Druhá kniha od této autorky a opět velmi čtivá, sedí mi styl psaní. První polovina knihy, která se hodně točila okolo sexu mě nebavila tolik jako ta druhá, která dala více nahlédnout do vztahů a povah jednotlivých postav. Nicméně ve mně kniha hlubší dojem nezanechala a po čase si už nejspíš jen vybavím, že v ní bylo hodně sexu:-)

09.04.2015 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Uff, tak to byla síla. Tato knížka mi dlouho zůstane v hlavě. Ještě se mi asi nestalo, abych měla u knihy takový pocit znechucení a přesto jí "musela" dočíst.

05.04.2015 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Ze začátku trochu problém se střídáním časových rovin, ale pak už to šlo nějak samo. Líbila se mi moc, dokonce více než Tajemství letního odpoledne, i když tady jsem zápletku vytušila dříve. Přesto krásné čtení, autorku si definitivně řadím mezi oblíbené.

13.03.2015 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Takové milé pohlazení po duši a navíc přišla ve chvíli, kdy jsem to vyloženě potřebovala.

02.03.2015 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Už to se mnou tak nezamávalo, jako při čtení prvního dílu. Ale určitě stojí za přečtení, aby byl celý jejich příběh kompletní.

02.03.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha se mi od začátku četla dobře. Bavila mě, což je v podstatě až paradoxní vzhledem k tomu, jak moc mi byly hlavní postavy nesympatické :-) Konec jsem si musela přečíst dvakrát, napoprvé jsem ho úplně nepobrala a víceméně za něj je ta hvězdička dolů.

01.03.2015 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Kniha mě chytila od začátku. Postava Kate mi přišla snadno uvěřitelná a rozuměla jsem jí. Přiznávám, že právě části vyprávěné Kate mě asi bavily více, ale to bude tím, že se vzhledem k věku spíš dokážu vcítit do role nedokonalé matky než teenagera :-) Ale celkově dojem hodně dobrý, určitě bych se nebránila dalším knihám této autorky.

13.02.2015 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

I přes nereálnost celého příběhu jsem knihu doslova přečetla jedním dechem. Film jsem neviděla a vůbec jsem o knize nic nevěděla, než jsem jí začala číst. O to více mě konec dostal a nemohla jsem ho dostat z hlavy.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Ze zvědavosti jsem si přečetla i druhý díl, nicméně co mi vadilo v prvním mi tady vadilo asi ještě více. Místy se to dalo, místy jsem nechápala, proč jí vlastně čtu.

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Z mého pohledu nejslabší díl z celé série, přečteno tak nějak ze setrvačnosti, abych to měla komplet :-)

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Pro mě jednoznačně slabší než první díl, ale tentokrát jsem již neměla žádná velká očekávání, vzala jsem si jí jako romantickou oddechovku, víc jsem v ní nehledala.

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Líbí se mi styl psaní autorky, ale čtyři hvězdičky dávám jen za první polovinu knihy - muž v těle dítěte. Pak už z mého pohledu měla kniha sestupnou tendenci a byla z toho přiliš velká slaďárna.

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Po dlouhé době kniha, která mě nadchla jak stylem psaní, tak příběhem. Vyloženě jsem se na chvilky s ní těšila :-) Rozhodně zkusím i další knihy autorky.

03.02.2015 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Sáhla jsem po knize jako po jednohubce na jeden večer, ale nějak se mi úplně netrefila do vkusu.

03.02.2015 2 z 5

Osudová posedlost Osudová posedlost Klára Janečková

Ze začátku mi neskutečně vadil styl psaní, pak jsem si nějak zvykla a knihu dočetla. Nechala jsem si pro komentář po přečtení odstup, ale i nyní se mi nejvíce vybavuje hlavní postava, která mi po celou dobu byla neuvěřitelně nesympatická a to by ovlivnilo celé hodnocení knihy :-)

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Po dlouhé době jsem sáhla po detektivce a líbila se mi moc. Naprosto mi sedla, četla se sama. Jako bonus musím zmínit vydařenou obálku.