Alena Tajemná Alena Tajemná komentáře u knih

Proces Proces Franz Kafka

Určitě zajímavý styl, ale ne pro mě.

13.03.2011 2 z 5

Žlutý Robert Žlutý Robert Vojtěch Steklač

Skvělá parodie. Oddechovka, moc hezké postavy a s ilustracemi od Borna hrozí vtipný večer :)

13.03.2011

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Jednoduché. Primitivní. A zřejmě to má smysl :)

Vše pro firmu Vše pro firmu Karel Poláček

Myslím, že je to od Poláčka nejlepší knížka.

Okresní město Okresní město Karel Poláček

I na Poláčka moc zdlouhavé a bez vtipu. Nepamatuju už ani jak to vlastně bylo.

13.03.2011 1 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Je to zábavné, i po tolika letech! Krásné figury pražských žižkovských putik :)

13.03.2011 4 z 5

..na mě je ten styl humoru až moc sytý na to, abych to přečetla s chutí celé.

13.03.2011 3 z 5

Salomon: Přežil jsem v Hitlerjugend Salomon: Přežil jsem v Hitlerjugend Sally Perel

Poutavý příběh žida, který prostě chce přežít. Moc na mě zapůsobil!

Já nakupuji sama Já nakupuji sama Cinzia Felicetti

Kdo chcete konečně snadno vytvořit svůj nadčasový šatník?

Nokturna Nokturna Kazuo Ishiguro

Zdařilé, humorné a přesto melancholicky laděné povídky. Působí přesně, jako obálka.

13.03.2011 4 z 5

Uprostřed hlubokých lesů a mezi Indiány Uprostřed hlubokých lesů a mezi Indiány Laura Ingalls Wilder

Výborný, nejen dívčí román. Mám i druhý díl .... četla jsem ho až do nedávna :) rozhodně milá kniha ke které se můžete vrátit i v dospělosti.

13.03.2011 4 z 5

Nádherně tlustá čili Buchty nejsou řešení Nádherně tlustá čili Buchty nejsou řešení Jen Lancaster

...válím se smíchy u toho, jak popisuje rána po alkoholových excesech - "ano, už mám tři barbie hlavy s vlasy doma " :) Prostě holky, tohle je sranda, obzvlášť pokud hubnete, nebo o tom jako většina aspoň mluvíte .)

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

...kniha která prostě chce dočíst do konce

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

...pro mě je saturnin spojený se skvělým podáním O. Víznera a samozřejmě - dokážete si dr. Vlacha představit jiného, než zahrál Lasica? Miluju tenhle román, možná právě protože jsem nejdřív tisíckrát shlédla seriál na čt a tak mi to mile dokresluje postavy v románu. Zkuste to taky .) jinak namluvený se mi nelíbil :(

Bratr Mlčenlivého vlka Bratr Mlčenlivého vlka Klára Jarunková

...sice jsem to četla jako malá,ale nedávno jsem se ke knížce vrátila a poznala další rovinu příběhu. Nenechte se odradit jednoduchým stylem. Velice pěkný příběh.

13.03.2011 5 z 5

Vadná – Pro všechny, kdo si myslí, že jsou normální Vadná – Pro všechny, kdo si myslí, že jsou normální Sarah Kuttner

Rychlý román pro někoho, kdo se už nejspíš ocitl ve stejné situaci jako hrdinka. Nečekejte nic převratného, ale dobře napsaný příběh.

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

...asi ve mě bublá nenávist k čemukoli, co se mělo číst do školy. Já ji četla sice až dobrovolně na VŠ, ale pocity křivdy z minulosti nejspíš převládly. Mě PM nebaví, nenašla jsem žádný úhel pohledu nebo postoj, který by chápal proč byly napsány tak, jak jsou. Hvězdy za to, že jsou krátké :) a poetické názvy povídek

13.03.2011 1 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

...taková detektivka, která mě bavila číst. (Z této literatury neznám nic). ...konec takový, no....jaký je. Očekávaný? Zvláští? Možná. Vždyť ona celá kniha není tak úplně "vymakaná", je to oddechovka.

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Tři hvězdy za to, že tahle klasika mě nenechává do dneška v klidu - jak se proboha mohla stát tak oblíbenou? Je fakt, že pokud máte chuť spáchat u téhle knížky už po několikátém pokusu o "dočtení" sebevraždu, asi na tom něco bude. Jediné co se mi líbilo, bylo několik posledních stránek. Možná že z euforie že to mám konečně za sebou, možná jsem hrdince bolestivou smrt přála.

13.03.2011 2 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Neuvěřitelné, konečně román pro filozofy života! Propojuje evropskou a japonskou tvorbu, nejen obsahem . Působí tak na mě .