Salomon - Přežil jsem v Hitlerjugend

"Rozhodl jsem se, že napíšu celou pravdu, bez ohledu na to, jak si ji kdo bude vykládat," říká Sally Perel. Po letech mlčení pak odhaluje tajemství své dvojí identity: Žid Sally Perel unikl holocaustu v nacistické uniformě, přežil uprostřed Německa jako Jupp Perjell, člen Hitlerovy mládežnické orgaizace - Hitlerjugend. Přesvědčivě líčí své neuvěřitelné zážitky i svou vlastní rozpolcenost z tohoto dvojího života, který ho přinutil hrát roli oběti i pachatele současně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23272/salomon-prezil-jsem-v-hitlerjugend-23272.jpg 4.642

Kniha Salomon - Přežil jsem v Hitlerjugend

Damato
23.12.2020

Naprosto přikurtována k židli jsem tuto velice zajímavou knihu četla a děkuji za doporučení. Tohle prostě bylo tak poutavě napsáno, to prostě nelze vymyslet. Maximum hvězdiček pro autora, žádnou hvězdičku pro lidi- to co zažil 16 letý kluk, to prostě jiný druh, než člověk, na téhle planetě nevymyslí.

hermina007
08.09.2018

Neuvěřitelný příběh pana Perela, s kterým jsem se letos v létě setkala.

akrash
14.11.2016

Při čtení této knihy mě mrazilo. Další skvělá (což se vlastně ani o holocaustové knize nedá říci) kniha z toho hrůzného období.
Doporučuji všem!!!

Jolana.b
31.08.2016

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou. Upoutala mě svým žlutým obalem a Davidovou hvězdou. Po jejím přečtení ve mě zůstali jen dva pocity - soucit a lítost. Soucit s tím nebohým chlapcem, který jediné co chtěl, bylo přežít a lítost nad námi všemi lidmi, že jsme schopni něco takového jako je holokaust provést si navzájem. Myslím, že by se tato kniha měla stát součástí povinné četby na všech středních školách. Pomůže nám to vnést jiný pohled na válku. Není to jen o Židech, ale o nás všech.

svickop
26.03.2015

Je to opět jen další příběh o tom, jak nějaký Žid přežil válku. A to dost kuriózním způsobem. Knihu jsem si koupil na základě shlédnutí filmu Europa, Europa, ale čekal jsem od ní víc.

Janiny
25.01.2013

velice zajímavý a poutavý příběh. Přečetla jsem jedním dechem, nešlo přestat..

Alena Tajemná
13.03.2011

Poutavý příběh žida, který prostě chce přežít. Moc na mě zapůsobil!