Alena_S Alena_S komentáře u knih

Na ostří špičáku Na ostří špičáku Chloe Neill

Tohle být poslední díl, bylo by hodně čtenářů rádo, že u toho sedí ;-) A pro nás škodolibější by to byly přímo žně.

15.03.2017

Objetí mrazu Objetí mrazu Laurell K. Hamilton

Druhá půlka knihy je vítané překvapení, konečně posun v hlavním příběhu.

15.10.2016

Vedlejší pokoje Vedlejší pokoje Radovan Menšík

Příběh je dobrý a má nemálo zajímavých myšlenek, jediné mínus je, jak je natahovaný. Je to výborný nápad, jen je potřeba obrnit se trpělivostí..

15.10.2016 4 z 5

Kdopak by se šmejdů bál? Kdopak by se šmejdů bál? Světlana Glaserová

Kniha je poučná, informativní a přitom čtivá, je aktuální a (bohužel) ještě dlouho bude - proč se takové nezařazují do povinné četby?

25.09.2016

Obnažená říše Obnažená říše Terry Goodkind

Jak už tu bylo řečeno: Dobrý příběh, jen kdyby se čtenář nemusel pokaždé prokousávat tím dlouhým začátkem. A kdyby byl autor tak laskav a přestal k znepříjemňování Richardova života používat bolení hlavy, prosím? Není pak místy příjemné se vžívat do děje :-)

29.08.2016

Apokalypsa na počkání Apokalypsa na počkání Charlie Human

Jak to nazvat? Jízda. Je to jízda. :-)

03.08.2016 4 z 5

Ke čtení je třeba vědět dvě věci, naštěstí vám je kniha ujasní už zkraje: 1) Autorka krom uklízení skoro nemyslí na nic jiného (ale přizná to) 2) Nazvala bych ji královnou konzumu, kterou navíc asi netrápí rozpočet, vzhledem k občasnému přístupu k věcem "vyhoďte všechno a až to budete potřebovat, koupíte si to znova". Pokud jste schopní tohle aspoň po dobu čtení skousnout, narazíte na zajímavé a určitě i inspirující myšlenky a nápady. Většina z nich je dobře upotřebitelná v praxi, i když ne všechny (např. některé tipy na třídění papírování by se v našich končinách mohly nevyplatit), a na příští úklid se budete těšit. V opačném případě nečtěte, byli byste jenom naštvaní. :-)

03.08.2016 4 z 5

Modrooký zaměstnanec japonské firmy Modrooký zaměstnanec japonské firmy Niall Murtagh

Autor nás seznamuje s firemní kulturou úplně odlišnou od naší a překypující absurditami, naštěstí s humorným nadhledem člověka, který už ve světě hodně viděl, a bez větších dramat. Která jsem trochu čekala, ale takhle to taky bylo hezké, oddechové čtení.

19.07.2016 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Docela mě zajímá, jak to s nimi bude dál, i když na velké uchvácení příběhem teprve čekám. Doporučím spíš čtenářům, kteří by si při čtení potterovských knížek škodolibě představovali, jaké by asi bylo nechat zlo vyhrát - budoucnost v tom světě by nejspíš vypadala stejně, jenom blažejové by to asi měli horší :)

19.07.2016

E : (román o arogantních šéfech, pracovních obědech a zatoulaných kalhotkách) E : (román o arogantních šéfech, pracovních obědech a zatoulaných kalhotkách) Matt Beaumont

Originální forma vyprávění, ještě zajímavější sbírka individuí a po čertech vtipné :-) Jediné mínus bylo, že jsem se často, zabraná do děje, "zadrhla" na jméně některého účastníka konverzace a musela přemýšlet, o kom bude řeč. Asi jsem byla moc rychlá. Každopádně jsem ráda, že knihu vlastním, už kvůli bezkonkurenčnímu vtipu s přípravou ryby u biskupa na straně 239. :-)

19.07.2016 4 z 5

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Jestli to tam mají byť zpoloviny takové, tak klobouk dolů před každým, kdo tam vydrží, a takovou dobu! Hlavní hrdinku a její nadhled ale nikdo nezdolá - a jestli dokáže lidi burcovat už posouváním dat v kalendářích, tak co teprve při doplňování toaletního papíru. Teď si musím pustit ještě film; chci vidět, jestli tam na konci bude to kouzelné "Žer !!" :-)

21.06.2016

Red Red Jack Ketchum (p)

Příběh krátký, ale silný a bohužel i věrohodný.

20.06.2016

27 aneb Smrt vás proslaví 27 aneb Smrt vás proslaví Alexandra Salmela

Tak hlavní hrdinka by potřebovala na holou, bez ohledu na to, kam by to knihu žánrově posunulo :-), a poslat šupem do práce... Naštěstí kouzelná ztřeštěnost vedlejších postav provázejících ji skrz ty nekonečné prázdniny (achjo), to vyrovnává a díky nim je z příběhu originální a často roztomilá míchanice. Jak říká nejmladší z postav: Musíte se seznámit s Panem Prasátkem - pamplasá! :-)

20.06.2016 4 z 5

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Moc dobrý počin, posouvá urban fantasy na novou úroveň: hodně fantasy a hodně urban. Město žije naprosto vším a nic v něm po přečtení knížky už nebude jenom "naše". Výsledkem je po pár stránkách chytlavá, šílená a parádní, i když často nijak růžová jízda.

15.06.2016 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Některé knihy můžou vyvolat chuť na panáka, a pak je tahle, u které asi leckdo zatouží po osvěžovači vzduchu, koupeli ve voňavce a slunění daleko od všech sklepů. Nevím, jak hodnotit - bez ohledu na to, kolikrát řeknu FUJ, bude to vlastně kompliment, protože to je patrně účel příběhu :)

15.06.2016

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Pořád ve stejném duchu, s plusy i s mínusy, pořád mě to bavilo, ale pořád mi námět, kdy konfliktům se vyhýbající a nerad se peroucí druid prohlásí "kluci, jdeme na něj", k němu neseděl...

31.05.2016

V posledním tažení V posledním tažení Jim Butcher

Sice žádný posun, ale je to rychlé, je to čtivé a chvilku je tam tyranosaurus (!) - takže kdo by váhal, jestli to číst, už neváhejte, protože kde jinde Vám to dají :-)

24.05.2016 4 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Potvrzuje se tu heslo pro četbu Murakamiho: Nesnažte se chápat, co vidíte. Prostě se nechte nést a nebudete zklamaní. ...a kdyby přece, v záloze je Ovčí mužík! Prostě se těším, až to budu za čas číst znova; doufám, že mi bude pár věcí jasnějších.

24.05.2016 5 z 5

Nové nejlepší rady pro myslivce Nové nejlepší rady pro myslivce Gert G. Von Harling

Něco už nepřekvapí, něco zase ano - rozhodně přináší spoustu "A vida!" momentů.

24.05.2016 4 z 5

Kousnutí páteční noci Kousnutí páteční noci Chloe Neill

Co mě při čtení přímo kouslo: "Zkratka Řádu čarodějů je ČUMAK?" - "...A taky se tím vysvětluje, proč se tomu řadši říká Řád." :-D

24.05.2016