Kdopak by se šmejdů bál? přehled

Kdopak by se šmejdů bál?
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238696/bmid_kdopak-by-se-smejdu-bal-iCk-238696.jpg 5 22 22

„Mami a co když se to všechno stalo jenom proto, abys právě ty pomohla všem těm nešťastníkům?“ pravila dcera. Autorka, zčásti humornou formou, popisuje v knize svou několikaletou anabázi, kdy nejprve při prodeji domu naletěla podvodníkům z realitní kanceláře PROLUX, která okrádala své klienty o statisíce korun a když se vzpamatovala z prvotního šoku, začala bránit proti těmto šmejdům nejen sebe, ale i stovky jiných stejně poškozených spoluobčanů. Během své cesty za spravedlností se setkala s mnoha legislativci (které se nezdráhá v knize jmenovat), když se snažila změnit zákony (což se jí z části podařilo). Ve své knize ale popisuje i podivné chování policie, státních zástupců (včetně toho nejvyššího Pavla Zemana) a soudců, kteří odmítají podvedené občany bránit, což vede k podezření, že ochrannou ruku nad Šmejdy drží někdo tam nahoře a pánbůh to není. I přes všechny překážky se ovšem paní Světlana nevzdává a podaří se jí nakonec nejen dosáhnout toho, že je podvodníkům udělena ze strany ČOI pětimilionová pokuta, ale i samotná firma PROLUX končí v insolvenci. Kniha je tedy o tom, že když se hodně, ale opravdu hodně chce, tak i obyčejná naštvaná ženská dokáže dělat divy a Goliáš zaštítěný mnoha renomovanými právníky padne na zadek.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kdopak by se šmejdů bál?. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (14)

sajanka
27.07.2023 5 z 5

Nedávno jsem si znovu přečetla tuto knihu, kterou mám už dlouho. Obsah ponouká k neustálému znepokojení nad lidmi a nekalými praktikami, které u nás bují s je těžko se jim bránit. Autorku obdivuju pro její snahu, urputnost a nekonečný boj proti šnejdům. Klobouk dolů.

katy238
17.05.2020 5 z 5

Poslední dobou se často setkávám s klišé, že některé knihy by se měly stát povinnou četbou. Jenže u tohoto malého svazečku to platí nastokrát. Hořká zkušenost v autorčině životě ji přiměla vést boj proti podvodníkům pasoucích se na naivitě a dobré víře nic netušících důvěřivců. Jenže jednou se i oni přepočítali a jeden jejich kšeft jim nepřinesl zisk, na který čekali… Autorka v knize popisuje své několikaleté tažení proti podvodné firmě PROLUX, popisuje praktiky tzv. šmejdů a jednoduše předkládá způsoby, jak se každý z nás může bránit proti bezpráví a ještě lépe, jak vůbec předejít těmto situacím. Doporučuji knížku k přečtení každému s podpisovým právem, protože i dnes je možné se jednoduchým tahem propiskou na papíře dostat do křížku s podvodným molochem, kterému jdou na ruku nejenom soudci… A hlavně si pamatovat, nikdy se nestydět říct si pomoc, aby mohla přijít včas.


mischa65
12.03.2020 5 z 5

Tak tohle je nářez! O událostech popisovaných v knize trochu něco málo vím, neboť můj strejda taky naletěl Proluxu. Bohužel se s paní Glaserovou nepotkal a těm šmejdům zaplatil přes sto tisíc korun za nic. Knížku jsem přečetla za jeden večer a oceňuji, že kromě mnoha zajímavých informací v ní nechybí humor.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Kdopak by se šmejdů bál? v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených29x
ve Čtenářské výzvě5x
v Doporučených5x
v Knihotéce15x
v Chystám se číst23x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech1x