Aleh Aleh komentáře u knih

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Příběh, který patří k rané tvorbě Simony Monyové. Sladké potěšení na jedno odpoledne nebo večer. Jak mladá dívka nakonec ke štěstí příšla. Netvrdím, že se to nemůže stát, ale ale mám raději realitu než romantiku. A netvrdím, že reálný příběh nemůže být krásný. Určitě ano. Realita se vším všudy se v knihách Simony začala objevovat a převládat až později...

26.10.2021 3 z 5

Čas odpouštění Čas odpouštění Táňa Kubátová

Některé knihy této autorky se mi líbí víc, některé míň. Každopádně hlavní hrdinky Táni Kubátové touží po lásce a chtějí mít partnera, na kterého se budou moci spolehnout. Samy však by rády zapomněly na určité životní situace, které se jakoby znovu objeví v tu nejméně vhodnou dobu. Čtenářky ve věku autorčiných hrdinek se mohou jejich životními peripetiemi i poučit.

20.10.2021 3 z 5

Rozcestí spravedlivých Rozcestí spravedlivých Jan Cimický

Příběh jedné velké lásky, který záhy skončil tragicky. Proč musela Ivana zemřít a kdo nese odpovědnost za její smrt? A jak smrt mladé studentky souvisí s jejím přítelem Markem Janečkem, to je námětem tohoto románu Jana Cimického. Pozorný čtenář jistě pozná typický rukopis tohoto autora.

16.10.2021 4 z 5

Nezralá vražda Nezralá vražda Stanislav Češka

Klasická česká detektivka pro chvíle odpočinku. Kriminalisté z mordparty začnou rozplétat případ zavražděné Andrei Borské a tak čtenář může nahlédnout pod pokličku práce kriminalistů. Je zajímavé sledovat jejich práci a pozorovat, jak se krok za krokem snaží rozplést motiv vraždy a najít pachatele.

10.10.2021 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Dlouho jsem odolávala autorce a ani nevím proč. Její rodinná sága na pozadí tragických událostí, které těžce poznamenaly náš národ v průběhu obou světových válek i v těžkém meziválečném období. Kolik se toho v jedné jediné rodině událo! Kolik toho Irma a její rodina prožily! Napínavý životní příběh a k tomu tolik nezodpovězených otázek, které si kladla malá Kristýnka, protože tušila, že rodina před ní něco tají. Moc se mi to líbilo a hltala jsem stránku za stránkou.

28.09.2021 5 z 5

Hodně mužských, málo chlapů Hodně mužských, málo chlapů Zuzana Zajícová

Pro mě neznámá autorka, ale téma, které se v literatuře často objevuje, a které nás čtenářky románů pro ženy s jistotou zaujme. Ženy ve středním věku s dětmi, ale i bez nich touží po lásce úplně stejně. A rády by už konečně poznaly toho svého pravého. A jak už to tak v životě bývá, tak některé vztahy obrátí ženám život úplně naruby. Čtení pro ženy.

26.09.2021 4 z 5

Láskobraní Láskobraní Blanka Hošková

Láskobraní je příběh, který se může stát a zasáhnout mnohé partnerské vztahy a zajisté se tomu i tak v mnoha rodinách po letech manželství děje, Každý touží po lásce, objetí a pocitu sounáležitosti.Ale každý má také své chyby. Romány Blanky Hoškové jsou především o vztazích. o obyčejných lidech, jejich radostech a starostech. Dobře se to čte a čtenář(ka) se jistě může i poučit. Zajímavé bylo i zasazení děje do vinařskéhlo kraje.

12.09.2021 3 z 5

Devadesátka pokračuje Devadesátka pokračuje Jaroslav Foglar

Úžasné příběhy kamarádů, které ani časem neztratily nic na své přitažlivosti a poutavosti a stále mají co říct svým čtenářům. je to obdivuhodné, když se čtenář pustí do čtení, tak jen těžko knihu odkládá. A to příběhy o vzájemném poznávání, uvědomování si sebe sama, o společných dobrodružstvích party chlapců vznikaly před více než půlstoletím.

28.08.2021 4 z 5

Boty do nebe Boty do nebe Jarmila Pospíšilová

Autorka navodí na začátek příjemnou atmosféru českého venkova, který se pomalu a jistě připravuje na příchod babího léta. Ani se vám nebude chtít věřit, že zanedlouho klidnou idylku na vesnici rozvíří informace o nálezu dvou mrtvých žen. ještě větším šokem bude, když se vesnicí jako lavina šíří zpráva, že obě ženy zřejmě nezemřely přirozenou smrtí...

25.08.2021 3 z 5

Žít na vlastní pěst Žít na vlastní pěst Věra Řeháčková

Příběhy Věry Řeháčkové se dobře čtou. Autorka píšící své romány především pro ženy vtáhne své čtenářky brzy do děje. Tentokrát je to hodně smutné, ale takový už život je, pokud ti, co se jich to týká, jdou těmto malérům naproti. A v tomto případě bylo těch přešlapů víc.

20.08.2021 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Kmotr je o mafii. Mafie je svět tvrdých a přísných pravidel boje jedné mafiánské rodiny proti druhé. Je to svět finančních podvodů, obchodů s drogami a nelítostného soupeření mafiánských klanů vůči sobě. Pamatuji si, jak kniha krátce po svém vydání putovala od jednoho čtenáře k druhému, stala se předmětem mnoha diskusí a jasně naznačuje i neomylný fakt, že opravdu v pozadí každého velkého majetku je zločin. Dlouho jsem se knize vyhýbala. Sama ani nevím proč. V době svého 1. vydání vydání způsobila na knižním trhu poprask. Film jsem zatím neviděla. Ráda to někdy napravím.
Osobně si také myslím, že ne všechny kapitoly jsou pro porozumění děje úplně nezbytné. Kniha mě zas až tak neoslovila, předpokládám, že film bude úspornější a kompaktnější.

15.08.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Stát se rodičem je jednoduché, ale skutečně jím být to už není jenom tak samo sebou. I já si často ráda někdy přečtu pár stránek nové knihy, abych se později až se ke knize dostanu, měla na co těšit. A tak se stalo, že jsem toho dne místo krátkého úvodu celý příběh hned přečetla. Neodvažuji si odhadovat kolika dětí se to týká a proč tomu tak v rodinách někdy je, kdy a proč se to vlastně děje. je to šokující a alarmující.

03.08.2021 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Anita si prošla peklem a zároveň opravdovým poznáním sebe sama, které pro ni mělo cenu života. Muselo to pro ni být velmi těžké, ale zároveň nesmírně obohacující a osvobozující. Nechť její zpověď na cestě od nemoci k uzdravení slouží svým poselstvím i dalším, které osud zavedl na takovou cestu, ale stále ještě mají kus cesty před sebou.
Příběh k zastavení a zamyšlení.

01.08.2021 4 z 5

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti jsem si půjčila, aniž jsem si přečetla anotaci. Očekávala jsem reálný příběh. Fantasy příběhy nejsou mým šálkem čaje. Přesto knize nelze upřít čtivost a pro milovníky tajemných příběhů i zaručený čtenářský zážitek, ale musím podotknout, že jsem od knihy čekala něco jiného. To ale nemění nic na faktu, že se ráda podívám i na filmové zpracování.

31.07.2021 3 z 5

Nanebevstoupení doktora Roberta Najmana Nanebevstoupení doktora Roberta Najmana Jiří Švejda

V létě, které pro mě (díky mé práci) patří k obdobím klidu, pohody a odpočinku se více než kdy jindy vracím k těm hlouběji uloženým knihám v naší domácí knihovně. Je samozřejmě patrné, že autorovy povídky (tak jako ostatně i další jeho knihy) jsou spjaty s bývalým politickým režimem před rokem 1989. Autorovi však nejde o prezentaci režimu, ale především o člověka a jeho existenci v něm. Téma pádu úspěšného muže není pro něho nové, ale věnuje se mu i v jiných knihách a stále mu poskytuje dostatek podnětů, aby se k němu opakovanně vracel.

21.07.2021 4 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

I malý Bobeš překročil hranice své doby. Objevování velkého světa to je na tom úžasné a přínosné. Výdycky jsem se na poslech a pozdějí čtení příběhů malého klučiny těšila. A doufám, že stále jistě patří k vyhledávaným knihám pro malé děti. A musíme si také uvědomit, že poprvé vyšla tato kniha v roce 1931. No a co, nepleťme dobu do příběhů objevování světa malého chlapce. A nehledejme v tom ještě něco jiného než v tom vidí malé děti. Ani já nedám na tuto knihu dopustit.

20.07.2021

Jana a Jan (1-3) Jana a Jan (1-3) Jiřina Trojanová

Kdysi jsem tento příběh hltala stránku za stránkou. Na jedné straně jsem počínání hlavních postav chápala, ale zároveň mnohdy také tápala nad tím, co bych jim měla poradit. A kladla si otázky, kudy jít v jejich situaci dál. Dnes už se s letitými životními zkušenostmi při čtení jenom potutelně usmívám. Příběh Jany a Jana je především o mladých lidech a určen pro mladé. Každý věk má své. Každá doba s sebou nese své. A životní příběh jejich vrstevníků zároveň těm mladým odpovídá na spousty otázek a pomáhá uvědomovat si, co je v životě důležité a podstatné.

18.07.2021

Nezavěšujte se Nezavěšujte se Irena Obermannová

Žádné velké myšlenky nečekejte. Ale to si jistě nekladla ani sama autorka. je to o životě, pojato však opravdu svérázně. Už samotný způsob obživy, který si zvolili, když po čtyřícítce řešili, kudy se vydají na cestě svým životem dál.
Živit se provozováním erotické linky dává tušit, že nepůjde o tradiční rodinu, ale i tak vnímavý čtenář může postřehnout, že pro všechny členy této netradiční moderní rodinné domácnosti je provozování sexu po telefonu i jistou formou terapie dosavadního života a bude mít zásadní vliv v jejich dalšímm životě. Kniha pro chvíle odpočinku.

15.07.2021

Džungle před tabulí Džungle před tabulí Evan Hunter (p)

Tak tuhle knihu jsem četla v době přípravy na své budoucí povolání a teď, když už se budu pomalu loučit. Nutno podotknout, že české školství je ještě přece jenom o něčem jiném než to americké, které nám autor ve své knize bez obalu se vším všudy představil. Ale ať už se člověk během profesního života setkal s ledasčím, pokud tuto profesi dělal a dělá s chutí a láskou, tak pak je to úžasné a obohacující. Díky, česká školo, že jsi byla taková, jaká jsi byla a nesetkala jsem se s tím vším, o čem jsem četla v Džungli před tabulí.

02.07.2021

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Manželka mezi námi je psychologický thriller o nebezpečných partnerských vztazích. A jak se píše v anotaci, byť si budete myslet téměř cokoliv, pravděpodobně to stejně bude ještě jinak. Zajímavé, neotřelé, čtivé. Jak se ty osudy postav vzájemně protnou! A kdo právě tahá za nitky osudu? A pak epilog, který nám to vše objasní...

26.06.2021 4 z 5