Nanebevstoupení doktora Roberta Najmana

Nanebevstoupení doktora Roberta Najmana https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18883/nanebevstoupeni-doktora-roberta-naj-nGA-18883.jpg 3 6 4

Povídková kniha - téma pádu úspěšného muže často doprovázeno odlehčující nadsázkou.

Povídky , Literatura česká , Sci-fi

Vydáno: , Dialog

Aleh
21.07.2021 4 z 5

V létě, které pro mě (díky mé práci) patří k obdobím klidu, pohody a odpočinku se více než kdy jindy vracím k těm hlouběji uloženým knihám v naší domácí knihovně. Je samozřejmě patrné, že autorovy povídky (tak jako ostatně i další jeho knihy) jsou spjaty s bývalým politickým režimem před rokem 1989. Autorovi však nejde o prezentaci režimu, ale především o člověka a jeho existenci v něm. Téma pádu úspěšného muže není pro něho nové, ale věnuje se mu i v jiných knihách a stále mu poskytuje dostatek podnětů, aby se k němu opakovanně vracel.

kapllu
31.08.2015 3 z 5

Celkem fajnové sci-fi povídky, z nichž nejvíce se mi líbila asi ta nazvaná Chodidla. Občas si čtenář musí domýšlet, někdy možná až příliš moc.

jprst
25.02.2012 3 z 5

Kniha sci -fi povídek, co do obsahu totožná s autorovou sbírkou povidek Ve vrcholu pyramidy, vydanou v roce 1986 a 1989. Tentokrát autor použil pro knihu název jiné povídky, že by past na čtenáře?

WEIL
16.08.2011

Ve světě spisování je vše možné, autor klidně nechá na nebesa vystoupit i inženýra, jehož titul ale nemá v nebesích žádnou hodnotu, jen v ˇVR.

Jiří Švejda
česká, 1949