Nezralá vražda

Nezralá vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280761/mid_nezrala-vrazda-7Vs-280761.jpg 3 37 10

Jarda Motl série

Když po svém návratu ze služební cesty nalezne Robert Borský mrtvolu své ženy v úložném prostoru manželského dvojlůžka, je doslova šokován. K řešení případu jsou povoláni kriminalisté z jihomoravské krajské mordparty pod vedením podplukovníka Motla, kteří začínají pozvolna rozplétat předivo vztahů v rodině, již tato tragédie postihla. Záhy se objeví několik podezřelých. Ale kdo z nich by byl schopen tak krutého činu? Příběh je inspirován skutečnou událostí.... celý text

Marcik7
08.01.2024 3 z 5

Nebýt celkem příjemného způsobu humoru autora by to bylo dost nudné, napětí skoro nulové, hodně se čtenář dozví o bující administrativě i v této oblasti tak jako konec konců všude

pepa4081
23.08.2023 3 z 5

Slušný začátek další série. Jenom ten jazyk se mi zdá tak nějak moc šroubovaný. Naopak oceňuji doslov s vysvětlením.
Uspokojivé.

Aleh
10.10.2021 3 z 5

Klasická česká detektivka pro chvíle odpočinku. Kriminalisté z mordparty začnou rozplétat případ zavražděné Andrei Borské a tak čtenář může nahlédnout pod pokličku práce kriminalistů. Je zajímavé sledovat jejich práci a pozorovat, jak se krok za krokem snaží rozplést motiv vraždy a najít pachatele.

jihej
17.12.2020 2 z 5

Souhlasím s Gabetkou, místy se jedná spíše o nudný dokument o policejní práci.

wooloong
30.07.2020 3 z 5

Popis práce policejních vyšetřovatelů, kteří řeší vraždu známé advokátky. Vrah je vcelku jasný, jen se nechce přiznat a existuje vůči němu jen málo především nepřímých důkazů. Toť vše. Stále jsem očekávala alespoň nějaký ten zvrat, překvapení na závěr, ale kde nic tu nic.

Gabetka
01.04.2018 2 z 5

Ke knize a hlavně autorovi jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Jako názorný příklad práce českých kriminalistů to bylo dostatečné i zajímavé, ale zpracování na úrovni školní slohové práce (včetně neskutečného množství vaty v podobě opakování hodností jednotlivých postav a nepodstatných přídavných jmen) mě tedy zklamalo. Takto si beletristickou knihu nepředstavuji. Jediným zpestřením bylo brněnské prostředí.

ivoiro
03.05.2017 4 z 5

Knihu hodnotím jako velice povedenou. Mně osobně se tento styl velice líbí. Přibližuje mi to práci našich kriminalistů.

pagac17
04.02.2017

Pohodová detektivka s doslovem autora, jak je jeho návaznost na skutečný případ.

Macek58
16.04.2016 4 z 5

Klasická česká detektívka, čtená jedním dechem. Čekám na pokračování této série.

TerkaM
14.02.2016 4 z 5

Velmi kvalitní česká detektivka, která napravila mé dosavadní mínění právě o českých detektivkách a dokázala mi, že Moba vydává i velmi čtivé české autory, nejen ty zahraniční. :)
Myslím, že jsem čtyři hvězdičky zvolila správně jakožto hodnocení knihy. :)