alabra alabra komentáře u knih

Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Jaroslav Kmenta

Je to nemorální svinstvo, co se dělo a asi stále děje, peníze vládnou světem, to se ví, ale že je tolik těch peněz krvavých..., výsměch těm, které zrovna oni nutí respektovat zákony a morálku.
Díky panu Kmentovi za rozšíření obzorů a ztrátu chabých iluzí o spravedlnosti našeho světa.

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

Dobu jsme prožili, ale skutečnost k nám nepřišla. Na politiku a politiky se už nikdy nebudu dívat stejnýma očima. Kam se hrabe Řím a středověk se svými mocipány.

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Poslouchala jsem jako audioknihu a nestačila se divit, kde to žijeme. Záslužná práce.

Svědek na zabití Svědek na zabití Jaroslav Kmenta

Mění se doba, ale praktiky mocných zůstávají stejné, práce je poslední možnost jak zbohatnout a neplatí to známé "na každé prase se někde vaří voda", hrozné, ale oči otevírající, záslužná práce statečného autora.

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Pohodová poklidná prázdninová četba, děj se odvíjí pomalým tempem, které nezrychlí ani další mrtvý, prostě času dost. Christie to není ani náhodou, přečíst se to dá, ale žádná hitovka.

28.08.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Letní prázdninový poslech audioknihy, kdo neočekává vysokou úroveň literatury, není zklamán. Těšila jsem se na představení Kodaně, což se částečně stalo, pokus zachytit životní styl Hygge byl příliš plochý, stejně jako hrdinové knihy, zavánělo to červenou knihovnou, další knihy ze série už číst nebudu.

27.08.2023 3 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Přečteno podruhé z rozestupem čtyřiceti let, tentokrát jsem ocenila i filozofické pojetí, historické souvislosti a také snahu zachytit vztah židů, křesťanů a muslimů. Zase tolik se za těch 800 let nezměnilo. Nadčasová kniha.

27.08.2023 5 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Doporučuji číst trilogii postupně a bez prodlev, velké množství postav se může zdát chaotické, pokud tak neučiníte, v dalších dílech se o nich mluví, aniž by byly znovu uvedeny do dějových souvislostí. Nemyslím si, že tato zajímavá série je vhodná pro děti, jinak byla nápaditá, překvapivě nová, jediné, co bych vytkla, byl sem tam se objevující patos, jinak dobrý prázdninový poslech.

16.08.2023 4 z 5

Ultimus Ultimus Ondřej Neff

Celá kniha mě bavila, mírné napětí, humor, oblíbená dvojice doplňujících se protagonistů, jediné, co mě zklamalo, byl slabší konec.

14.08.2023 4 z 5

Hu! Povídky Dědka Čucháka Hu! Povídky Dědka Čucháka Ondřej Neff

Zábavná dvojice, hezká prezentace audioknihy panem Rašilovem, první setkání s autorem určitě nebude poslední. Spokojenost

14.08.2023 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Opět úžasný poslech, autor opět ukázal svoji úžasnou vypravěčskou schopnost zaujmout čtenáře a vytvořit náladu, ve které máte pocit, že tam v pozadí je stále něco, co na nás v budoucnu čeká.

07.08.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Chtěla jsem něco na prázdninové čtení, ale tohle bylo velmi slaboučké, ještě počáteční seznamování s Irskem a jeho krásami, ale potom už jen samé klišé, škoda.

04.08.2023 1 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Tento díl se mi líbil víc, než předchozí, někoho neosloví, je méně akční, ale mně imponuje právě to, že se zaměřuje na podrobné vykreslení několika postav, jejich vývoj. Postupné odkrývání příběhu je již tradiční pro tohoto autora, jenž patří k mým oblíbencům.

01.08.2023 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Opět jsem potěšena, bylo tam vše jako vždy, baví mě, že si autor pokaždé vybírá jiné podivné místo, tentokrát staré metro a nádraží, vždy si říkám, že nemá pud sebezáchovy, když tam jde, no je to muž, který přežije vše, i když tentokrát měl namále.

31.07.2023 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Opět příjemné letní poslouchání, David superman to opět zvládl, jako vždy.

29.07.2023 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Kniha začala velkým nasazením, nestačila jsem ani mrkat, ale poslední třetina děj ke škodě přibrzdila, konec neslaný, nemastný. I tak dobré letní poslouchání plné napětí, i když tentokrát s velkou dávkou násilí, což nemusím. Díky panu Bareši úžasný poslech.

27.07.2023 4 z 5

Symetrie odplaty Symetrie odplaty Tim Weaver

Tak tohle mě nezaujalo

23.07.2023 2 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Poslouchání jako audiokniha, výborně načteno, hezké, i když některé části předvídatelné, David místy jako superman, ale to patří k sérii, takže určitě jedu dál v prázdninovém módu.

23.07.2023 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Jako audioknihu jsem poslouchala na dovolené, další kniha oblíbeného autora, i když mě hrdinka místy svým chováním štvala, autor nezklamal, za rozvláčnější a lehce předvídatelné části dávám čtyři hvězdy.

15.07.2023 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Ne každé vyřešené pátrání musí končit vítězstvím, výborný díl, pomalý start, část, kdy je do problémů vtažen David, je velmi dramatická, potom zase zvolnění a závěr s jedním oříškem na samém konci.
Výborná četba pana Bareše příběh umocňuje.

08.07.2023 5 z 5