alabra alabra komentáře u knih

Malostranské století Malostranské století Jana Vopatová

Jemně a poeticky podaný dětský průvodce krásným koutem Prahy, dovedu si představit sedět v parku s dětmi a číst si tuto knížečku. Výtvarné zpracování se mi také líbilo. Jen škoda, že si tvůrci nedali více práce s grafickou stránkou, chybějící písmenka a dokonce pravopisná chyba v názvu naší země, to nemohu odpustit, proto jen čtyři hvězdy, jinak by si u mě zasloužila všech pět.

07.01.2017 4 z 5

Dopis z Yorku Dopis z Yorku Tomáš Marný

Propojení událostí docela nedávno minulých s kořeny husitství. Zajímavé spojení. Dál už kniha nestála za čas s ní ztracený. Jen málokdy nedočtu rozečtenou knihu, tady jsem se musela přemáhat, popoháněla mě víra, že se objeví vyústění, které vše propojí. Marně, zmatek nad zmatek, nemělo to hlavu ani patu.

02.01.2017 2 z 5

Po meči i po přeslici Po meči i po přeslici Zora Beráková

Zapojení české šlechty do druhého stavovského povstání je zajímavé téma, historie jednoho z nejbohatších českých šlechtických rodů rovněž. Proto dávám tři hvězdy. Uchopení a zpracování tématu bylo však nudné, čtenářsky nezajímavé, postavy zde zobrazené ploché.

02.01.2017 3 z 5

Eugenie Eugenie Cynthia Harrod-Eagles

oddechová četba do vlaku, s historií moc společného nemá, zato ta romantika... Pro milovníky "červené knihovny"

12.12.2016 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Autorka i žánr byly pro mě novinkou. Přestože tento druh literatury nevyhledávám, příběh Krásky a Zvířete, pohádka pro dospělé, mě nadchl. Dobře postavený příběh, správná dávka dobrodružství, romantiky až poeticky naladěné, napínavý souboj dobra a zla nutil číst dál a dál až do hluboké noci. Sotva třicetiletá autorka je jistě nadějí do budoucna.

29.11.2016 5 z 5

Strážkyně králových tajemství Strážkyně králových tajemství Michelle Diener

Udělala jsem chybu, nepřečetla si první díl. Druhý díl navazuje, na úkor srozumitelnosti, návaznosti děje, pochopení osob. Červená knihovna se očekávala, detektivka rovněž, historii miluji, přesto jsem byla zklamána, autorku už číst nebudu.

21.11.2016 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Zajímavé, výborně zpracované téma propojující osudy několika generací s dějinami země, mírně sentimentální, dobré počtení.

16.11.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha je nadčasová, nemyslím si, že platí pouze pro soudruhy, jisté paralely můžeme vidět i v současnosti.

10.11.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

O třetinu kratší a bylo by to super. V některých částech je kniha zbytečně zdlouhavá, děj přešlapuje na místě. I tak je tento díl opět solidní oddechovkou pro dny volna.

05.11.2016 4 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Po delší době zase kvalitní četba. Napětí, dobrodružství, zajímavé téma, propracování. Čtenář se ani chvíli nenudí. Autor nás znovu a znovu překvapuje, rozuzlení není výjimkou. Za mě všech pět hvězd.

30.10.2016 5 z 5

Pád Pád Albert Camus

"...nevěřte přátelům, až na vás budou žádat, abyste k nim byl otevřený", "... Boha není zapotřebí k tomu, aby stvořil vinu a trest. Na to stačí naši bližní..." a tak dále, a tak dále. Skvělá kniha, myšlenka střídá myšlenku. Není co dodat. Takový je Camus.

17.10.2016 5 z 5

Svaté kosti Svaté kosti Kathy Reichs

Téma pro mě zajímavé, zpracování slabší. Zpočátku ty vypadalo nadějně, ale ve druhé třetině knihy se příběh zasekl a potom už jen opakoval dokola stále stejná fakta. Poslední část jsem se nutila dočíst a ten nijaký konec... za mě jen tři hvězdy.

11.10.2016 3 z 5

Hrozba patriotů Hrozba patriotů Steve Berry

Téma určitě zajímavé, zpracování zdlouhavější na úkor spádu. Autor patří mezi mé oblíbené, dnes mě nenadchl. Průměrná kniha.

01.10.2016 3 z 5

Smrt mistra v go Smrt mistra v go Frédéric Lenormand

Přivítala jsem pokračování příběhů o soudci Ti, i když s jiným autorem, Gulik byl moje oblíbená prázdninová četba. Tento díl nebyl tak docela na stejné vlně, přesto mě pobavil, snad tu chyběla čínská vytříbenost, kterou uměl Gulik zachytit. Ale i tak dobré letní počtení.

29.08.2016 4 z 5

Smrtící relikvie Smrtící relikvie Paul Doherty

Zpočátku jsem se nemoha začíst, moje první kniha od tohoto autora, píše zcela specificky, zaujala mě až druhá polovina knihy, pak jsem se už bavila, Shallotův "pohled na věc"byl osvěžující.

27.08.2016 4 z 5

Případ forchheimského rádce Případ forchheimského rádce Stanislav Češka

Cením si zpracované historie, jinak je kniha v první třetině zdlouhavá, dál je předvídatelná. Odpočinková četba.

11.07.2016 3 z 5

A zbyl jen meč A zbyl jen meč Bohumil Říha

Zajímavé téma zpracováno v tomto dílu až příliš zdlouhavě, klobouk dolů před nastudovaným historickým materiálem.

02.07.2016 3 z 5

Čekání na krále Čekání na krále Bohumil Říha

Druhý díl se mi četl lépe než díl první. I zde mi zpočátku vadilo nadužívání přítomného času, které narušovalo mé zažité vnímání dějů většiny knih. Je zde mnohem méně sentimentality, děj se více propojuje s historií naší země, což vítám.

19.06.2016 4 z 5

Přede mnou poklekni Přede mnou poklekni Bohumil Říha

Nějak mi neseděl děj předkládaný prostřednictvím osobního prožitku introverta, těšila jsem se na kus historie, ale kniha nesplnila má očekávání. Až příliš květnatý sloh autora, příliš sentimentálního vzdychání.

18.06.2016 2 z 5

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Od knihy jsem očekávala víc, je tam všeho trochu - historie, napětí, sentimentu, romantiky, surovosti. Snad pro děti devátých tříd pro dokreslení doby před válkou.

16.06.2016 3 z 5