Případ forchheimského rádce

Příběh se odehrává v letech 872–874. Po dvojí zradě se vlády na Velké Moravě ujímá Svatopluk. Celá země s novým vládcem v čele se musí bránit tvrdým nájezdům rozhořčených Franků. Po dvou letech bojů je však oběma stranám jasné, že válka nemůže mít vítěze. Na královskou falc do hornofranského Forchheimu tak přijíždí moravské poselstvo se Slavomírem a knězem Janem z Benátek, aby se s králem Ludvíkem dohodlo na míru. Bertold, jeden z Ludvíkových nejbližších přátel a také jeden z hlavních zastánců míru s Moravany, je však zavražděn a brzy dochází k dalším zločinům......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273910/big_pripad-forchheimskeho-radce-il4-273910.jpg 3.732

Kniha Případ forchheimského rádce

Vojslava
01.10.2020

Rychlé dotažení prázdninové četby - opět stejně přehledný příběh, nicméně škoda té více nedbalé redakce než v ostatních dílech. A měla jsem trochu dojem, že takhle výpravné knihy nejsou úplně doménou dané doby, ale v příběhu sehrály logickou roli. Prostě oddechová četba, jak má být...

kolacky
26.06.2019

Ach jo. Hovoří prostý voják: "... ona o něj rozbila zase nějakou keramickou nádobu." Dopěruna, neřekl by spíš nějaký HRNEC??? Hovoří čtení a psaní neznalý pasíř: "Šlo prý o jakýsi výběr antické poezie o lásce." Umím si představit, že by dotyčný prohlásil - Byly to nemravné starodávné básničky... A jiné perly. Škoda příběhu, jinak nebyl, opět, zas tak marný.
A na okraj - kostel Nanebevstoupení Panny Marie je nesmysl. Na nebe vstoupil jenom Ježíš. Maminku si k sobě nanebeVZAL.

Danuše7
24.09.2018

knihy pana Češky čtu moc ráda. zase se mi to moc líbilo.

čef
07.06.2018

Další díl příběhů z 9. století ve Velkomoravské říši je opět tak příjemný jako díly předcházející. Autor umně spojil události té doby do děje sice nepříliš napínavého, ale o to více historicky v mnoha detailech podloženého, což se mi vždy hodně líbí. Líbí se mi také pěkné podobenství na str. 235 - "Láska je jako slza, začíná v oku a padá na srdce".

ZaS
25.08.2017

Tematicky zajímavé, nicméně dějově a stylisticky velmi slabé. Škoda.

vincek1
12.06.2017

Moje třetí kniha p. Češky, na mé oblíbené téma Velká Morava a opět nezklamala. Možná by se někomu zdála v některých datech nepřesná, ale o této době, jak píší historici, se zachovalo málo písemných pramenů. O to obdivuhodnější je invence autora, který na těchto základech dokáže vystavět detektivní příběh.

Dandulka
23.04.2017

Další skvělý případ z Velké Moravy. Všechny případy jsou v retrospektivním hávu, ale to jim nic neubírá na poutavosti a kráse. Ani tento díl není výjimkou.

ivoiro
05.02.2017

Nemůžu si pomoct, ale tato série se mi líbí. Historie němž si být úplně přesná, ale spojit historii s kriminálních případem je vždy zajímavé.