Smrtící relikvie

Smrtící relikvie https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81354/mid_smrtici-relikvie-VFg-81354.jpg 4 19 4

Sir Roger Shallot série

< 6. díl

Píše se rok 1523. Roger Shallot, lékař, šibal a tajný posel krále, se evidentně nudí. Má zakázáno vykonávat lékařské povolání a přibližovat se ke krásné Mirandě, a tak se zabývá četbou knih. A právě četba v něm vzbudí zájem o obchod s relikviemi. Shallot si uvědomuje obrovský potenciál, který může takový obchod mít, a ihned se do něj pouští. K jeho smůle se však brzy dostane do velkých problémů a také do vězení. Král i kardinál proti němu vznesou obvinění a usvědčí ho z porušení zákona. Pod hrozbou smrti je mu nařízeno, aby získal zpět říšské jablko Karla Velikého, jednu ze vzácných insignií, která je v současné době bedlivě střežena v převorství Clerkenwell. Šance na úspěch je však mizivá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historie
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Relic Murders , 1996

Art82
01.03.2020 4 z 5

První polovina knihy je taková rozjezdová ale pak už to pěkně frčí. Pro mě pěkný závěr celé série.

Jessybelle
06.02.2019 4 z 5

Na historickou detektivku to rozhodně nebylo špatné... Další díly vyhledávat asi nebudu, ale pokud mi přijdou pod ruku, tak si je přečtu.

CharlesWard
26.07.2017 2 z 5

Historická průměrná detektivka.

alabra
27.08.2016 4 z 5

Zpočátku jsem se nemoha začíst, moje první kniha od tohoto autora, píše zcela specificky, zaujala mě až druhá polovina knihy, pak jsem se už bavila, Shallotův "pohled na věc"byl osvěžující.