alabra alabra komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Četla jsem předchozí knihy ze série o Erice, tento díl je trochu slabší. Pro toho, kdo nečetl předchozí knihy, se musí jevit soukromý život vyšetřovatelky podivný, vše jen v náznacích. A samotná zápletka? Téma je současné, moderní, ale pro mě tomuto dílu něco chybí. Moc nepochopitelné krutosti, jejíž příčina se vysvětluje jen v náznaku, zkrátka vše je nakousnuto a nedotaženo. Aspoň pro mě.

21.04.2018 4 z 5

Buď mojí mamkou Buď mojí mamkou Věra Řeháčková

Autorku jsem četla poprvé, nebude to můj šálek čaje. Na malý vzorek lidí příliš velká koncentrace největších rodinných problémů týkajících se dětí. Sentiment, naivita, nereálnost, převaha záporných činitelů, které se většinou v dobro obrátí, navíc mystika, pro mě to není.

17.04.2018 3 z 5

Lesk rodu Borgiů: Večeře ve Vatikánu Lesk rodu Borgiů: Večeře ve Vatikánu Henri Pigaillem

Ani druhý díl mě příliš nezaujal, jediné, co pochválím, byly souvislosti, jak se děj posunoval z Itálie do Španělska, Portugalska, Francie. To se mi líbilo, ale jinak nic. Opět lituji promarněného dobrého nápadu autora.

15.04.2018 3 z 5

Lesk rodu Borgiů - Purpur a meč Lesk rodu Borgiů - Purpur a meč Henri Pigaillem

Přestože miluji období i místo, které je v knize zachyceno, jsem zklamána. Minulý čas užitý v knize odosobňuje, příliš mnoho plochých postav, dějem se čtenář jen těžko prokousává. Hvězdy dávám za téma, zpracování se mi nelíbilo. Škoda, těšila jsem se na oba díly.

15.04.2018 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Povídkové knihy nevyhledávám, přesto jsem si přečetla Sítě, rozdílná témata propojená společnými faktory - nízkým sebevědomím žen, manipulací s lidmi, reakcí okolí na ubližování. Líbil se mi první příběh, možná proto, že hrdinka se nakonec vzchopila a něco pro sebe udělala. Ostatní nebyl můj šálek čaje.

29.03.2018 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

U této knihy je zajímavé to, že hlavní hrdinové jsou záporné postavy, kterým ale držíme palce, protože nám imponují svým chováním, svými osudy, každý další krok je překvapivý, i když logický. Jen ta love story je trošku násilná, ale to autorovi odpouštím. Za mě super kniha.

21.03.2018 5 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Zábavné oddechové čtení, nic náročného, středověk dotváří trochu jinou kulisu než běžné knihy. Naše předky vykresluje ve stylu, který současné čtenáře musí pobavit.

09.03.2018 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Kniha plná emocí, láska hory přenáší, příběh se čte jedním dechem, milá kniha.

24.02.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Strhující děj, napětí až do konce, hrdinka, která se už nepotácí životem, ale spíše se jím žene tryskem. Má to jiskru, spád a trochu předvídatelný konec, což není na škodu příběhu. Autor je čím dál lepší.

19.02.2018 5 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Zajímavá zápletka, příběh se jen pozvolna rozvíjel až do konečného závěru, líbí se mi styl autora, tajemnost, náznaky, proto odpouštím i drobné nedostatky. Napětí, vykreslení postav a hlavně pointa příběhu i psychologické vstupy byly přítažlivé až do konce. Pro mě dobrá kniha, vyhledám i další věci od tohoto autora.

29.01.2018 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Opět skvělá kniha, napětí nás provází celou dobu, boj dobra a zla je vymezen, i když ne vždy je prvoplánový, tentokrát bych se přimlouvala i já za trošku méně brutality, nebylo to až tak nutné pro vykreslení hrůz vězení.

29.01.2018 5 z 5

Sejdeme se na svatbě Sejdeme se na svatbě Natalie Liu

Nejde tady o literaturu, spíš o sdělovanou zkušenost, ta byla zajímavá, trochu povrchní, ale držela vás u textu až do samého konce.

20.01.2018 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Silný příběh, děj má spád, vtáhne čtenáře do děje, máte problém knihu odložit, chci číst i další knihy od této autorky.

17.01.2018 5 z 5

Sametová kůže Sametová kůže Markéta Harasimová

Nuda, nuda, nuda. Nevěrohodné charaktery postav, nevěrohodné chování postav, nuda, nuda, nuda. Už os počátku bylo vše jasné, jednání osob předvídavé.

28.12.2017 2 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Téma mě příliš nezaujalo, většina knihy se mi zdála zdlouhavá, neměla šmrnc. Na druhé straně musím pochválit autora za promyšlení a propojenost postav, být o třetinu kratší a svižnější získala by kniha na kvalitě. Pro mě jen tři hvězdy.

20.12.2017 3 z 5

Řád zlomených křídel Řád zlomených křídel Aliette de Bodard

Zajímavé téma, vedení příběhu v prvních dvou třetinách nudné, přešlapování na místě, snad až poslední třetina byla trochu akčnější, škoda, nápad i téma dobré, jen to zpracování...

13.12.2017 3 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Obdivuhodná znalost historických událostí, jinak trochu přešlapování na místě. Chápu, vše, co se mohlo stát, už se hrdinům stalo, co dalšího vymyslet,snad jen ta smrt jedné z hrdinek v závěru knihy mírně rozčeřila hladinu.

30.11.2017 4 z 5

Nesnesitelná lehkost Nesnesitelná lehkost Portia De Rossi

Povrchní, plytké, jen klouže po problému, na druhé straně ukazuje zákeřnost poruch spojených s anorexií a bulimií. Moje první kniha s touto problematikou, další se číst nechystám.

09.11.2017 3 z 5

Zlá léta Zlá léta Ludmila Vaňková

Zajímavá historie dobře zpracovaná. Autorka je dobrá spisovatelka, jen mi v jejích knihách chybí trochu lehkosti, radosti ze života. Příliš smutku a stísněnosti. Každý den nebyl jen černý, naši předkové se uměli jistě těšit víc, než dnes my v naší uspěchané době. I když, jak nese sám titul, doba byla zlá.

01.11.2017 4 z 5

Praha babka měst Praha babka měst Alena Ježková

Kniha o Praze mě okouzlila. Sama jsem navštívila téměř všechna místa, o kterých se zde píše, pro milovníky Prahy a historie dobrý počin, přátelská popularizace historických záležitostí. Za vhodné považuji i doprovodné pověsti, fotografie už hodnotím méně. Několik historických nepřesností (1618 šlo o třetí defenestraci a ne druhou) a pravopisných chyb v názvech zamrzí.

30.10.2017 4 z 5