Ála41 Ála41 komentáře u knih

Paní plukovníková Paní plukovníková Rosa Liksom (p)

Začátek byl pro mě náročnější, celkově pasáže o politice, moci a velitelich a důstojnícich a těchto,, panacich,, mě až tolik nebavil. Přesto to nebyla špatná kniha. Místy docela drsná. Podruhé bych nečetla a verim, že se najde hodně čtenářů, které kniha absolutně nezaujme. Já jsem po přečtení spokojená, avšak ne nadšená.

06.01.2022 2 z 5

Osudová posedlost Osudová posedlost Klára Janečková

Je docela těžké, se ke knize vyjádřit. Nemůžu napsat, že by mě nebavila nebo se mi nezdala napínavá, vše měla, jenže mi pořád připadala taková amatérský napsaná. Knih na téma sňatek Evropany s muslimem je mnoho a mnoho jich je také kvalitnejsich. Jo A člověka, jako je postava Sára, bych rozhodně nechtěla mít v okruhu mých blízkých ba ani známých. A rovněž moc nevěřím tomu, že chudinka Zuzka by mohla vyrůst v sebevedomou a tolik schopnou ženu.. Nebo ano?

31.07.2021 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Moje druhá kniha tohoto autora, první byla Na dostřel, přišlo mi to-jak se říká - na jedno brdo. Ve velmi krátkém časovém úseku se toho tolik stane, pořád je to ale jakoby dokola. Utéct, chytit, utéct, chytit.... Na dostřel mě bavilo, tato kniha už tolik ne, musela jsem se nutit, abych ji dočetla, bohužel.

16.07.2021 3 z 5

Vane vítr z hor Vane vítr z hor Trygve Gulbranssen

Stejně jako první díl ságy je i tento z mého pohledu pěkné čtení. Tento díl se mi možná líbil i trochu víc, což se mi běžně u vicedilnych knih nestává. Těším se na poslední část. Je tedy pravda, že někdy má děj velmi rychlý spád a kdyby byl více rozepsany, dílo by bylo úchvatné. Naopak delší uvahove části o Bohu a víře by šly asi i zkrátit, nebo ne?!? Toť věc názoru. Popisky lesů a přírody a souznění s ní nadhera!

04.05.2021 5 z 5

Továrna na vafle Továrna na vafle Roman Helinski

Tak tato kniha se mi moc líbí. Je to tak obyčejné, ALE téměř každá věta mi přitom připadá tak promyšlená, obyčejná přitom tak vypovídající....Opravdu zvláštní kniha, obyčejní lidé, obyčejný děj, hluboká myšlenka a dojem po přečtení. Super, doporučuji.

31.01.2021 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Určitě to nebyla ztráta času, přečíst si knihu o tom, jak to vlastně chodí v profi sportu. V něčem mi je Gabriela sympatická více, v něčem méně, každopádně před jejími výkony smekám a je to hrdinka. Knihu určitě doporučuji. Samozřejmě k ní nelze přistupovat jako k napinavemu kvalitnímu bestselleru... Pak se kniha líbí a baví a otevře oči v lecčem.

22.11.2020 3 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Dobrá kniha... Na toto téma je spousta knih, tahle rozhodně patří k těm lepším (oproti Taterovi), stojí za přečtení, je to zase z jiného pohledu než jsem dosud četla, z pohledu Rusa, válečného zajatce, který popisuje prožité hrozivé události v Osvětimi i těžké dny plné hladu, zimy, nemoci, bití, ponižování.... Ke konci knihy je popsan také útěk, který se podařil.

28.06.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Milé, vtipné.... Odpočinkové. Kniha se mi líbila.

08.03.2020 3 z 5

Cukr a sůl Cukr a sůl Táňa Keleová-Vasilková

Ani nevím, co k té knize napsat, nebyla špatná, ale ani dobrá, zkrátka nijaka. Pro mě docela nuda a místy až směšné...

01.09.2019 1 z 5

Afrikou domů na kole Afrikou domů na kole Jan Tomšíček

Moc milá, pěkná kniha.... Zase z jiného soudku, než obvykle čtu a fakt příjemná změna. Autor takový,, svůj,,... Ale klobouk dolů před ním. Fakt milá kniha. Možná sáhnu i po nějaké jeho další knize.

16.08.2019 4 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Ale jo, dobrá knížka na oddych, četla jsem asi před 7 lety a líbila se mi. Nevím, zda by měla takový úspěch i nyní při opakovaném čtení, uz není tak,, in,, mi připadá. Jo a film se mi zdá být lepší, v knize jsem se někdy v postavách ztrácela.

30.12.2018 3 z 5

Povodeň a já Povodeň a já Radka Kvačková

Jsem ráda, že někdo napsal něco takového......

30.12.2018 5 z 5

Hory, má panenko Hory, má panenko Andrea Jarošová

Super nápad, super čtení... Jsem velkou fanynkou Radka Jaroše, takže za mě úplně skvělé čtení. Moc mě kniha bavila.

24.12.2018 5 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Obdiv hlavní hrdince...

23.12.2018 2 z 5

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Pekne čtení... Jen mě hrozně nervovalo, že hlavní hrdinka neviděla, jak je naivní, zalaskovana a dala vsanc své jistoty, svou nejbližší rodinu... Fakt jsem nadávala snad i nahlas a říkala jsem,, prober se, holka,, Přemýšlela jsem, jak by asi příběh pokračoval, zda se jí podařilo získat manžela zpět... Chtělo by to pokračování...

23.12.2018 4 z 5

V slepej uličke V slepej uličke Adriana Macháčová

Zpočátku bylo těžší číst knihu ve slovenštině, ale člověk si zvykne a pak se četla sama... Je to takový oddychovy románek.... Hlavní hrdinka udělala chybu, ale uvědomila si ji a fandila jsem jí, aby ji manžel odpustil, ačkoliv to bylo jistě složité i pro něj. Nelíbilo se mi ale chování její dcery... To bylo hodně přehnané, až mi bylo i přes chybu, které se dopustila, hlavní hrdinky docela líto.

23.12.2018 4 z 5

Kajínek Kajínek Petr Jákl

Moc si nevím rady, jak to popsat... Když jako tu knihu a film beru jako prostě příběh, pak je to prima čtení... Jenze když jsem pak četla od Kajinka,, Můj život bez mříží,, je to strašný, proste kde jsou nějaké lidské hodnoty? Poctivost už nic neznamená? Film Kajínek, kniha je na knop stejná, podává hlavní postavu v podstatě jako hrdinu, v hlavní roli krásný, svalnatý, drsný chlap, až se mnohým ženám podlomi kolena... Takze kdyby to byl smysleny příběh, jo tak proč ne, ale vzhledem k realitě, po přečtení Života bez mříží... Ne... Takhle to není správné....

23.12.2018 3 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Knihu jsem četla až po filmu... Obojí asi stačí jednou. Hlavní hrdinku jsem moc nechápala, ale hezký romantický i smutný příběh.... Zkoušela jsem i další díl, ale nebavil mě.

20.12.2018 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Veliké reklamy, největší hit, ale já jsem asi divná... Zhruba 3 krát jsem se zkoušela začíst a vůbec mi to nešlo, mě to prostě nebavilo. Třeba někdy další pokus vyjde, ale stále mám možnost ve své knihovně sáhnout po zajimavejsim....

18.12.2018 1 z 5

Diplomatova žena Diplomatova žena Pam Jenoff

Také se mi líbila tato kniha, ale Velitelovo děvče se mi líbilo trochu více... Místy takové naivní a moc náhod dohromady... Ale příjemné čtení... Samozřejmě v rámci tematiky..

16.12.2018 4 z 5